Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
jedan_sasha

(Dikalium)Clorazepat (TRANEX, TRANXILIUM)

Recommended Posts

Tranex

benzodiazepinski anksiolitik

kapsule

SASTAV

1 kapsula sadrži 5mg dikalijjum hlorazepata

1 kapsula sadrži 10mg dikalijjum hlorazepata

DEJSTVO

Hlorazepat je tipiÄni benzodiazepin sa dugim dejstvom.. Njegovo dejstvo naroÄito je izraženo u psihovegetativnom i afektivno-emocionalnom podruÄju. Deluje anksiolitiÄki, smanjuje strah, napetost, ublažava agresivnost, otklanja nemir i nesanicu, pri Äemu ne umanjuje normalnu aktivnost. Tranex ima veliku terapijsku Å¡irinu.

Tranex se odlikuje specifiÄnošću svog anksiolitiÄkog dejstva i odsustvom sedativnog i miorelaksantnog efekta.

Tranex smanjuje nervnu napetost, otklanja inhibiciju, popravlja emocionalnu nestabilnost, obezbedjuje stalno anksiolitiÄko delovanje bez stvaranja navike. Dugotrajna upotreba ne zahteva povećanje doze.

Tranex pokazuje dobru kardio-vaskularnu i respiratornu podnoÅ¡ljivost, odsustvo ekstrapiramidalnih manifestacija i endokrinih poremećaja, može se primeniti i kod bolesnika sa oboljenjem jetre, bubrega i kod alkoholiÄara.

Tranex može biti kombinovan sa neurolepticima, antidepresivima hipnoticima, antiepilepticima i solima litijuma.

INDIKACIJE

anksioznost, psihosomatske tegobe i nesanica

apstinencijalni sindrom u toku leÄenja alkoholiÄara

parcijalne epilepsije - kao adjuvantna terapija

DOZIRANJE I NAÄŒIN PRIMENE

Kod blažih tegoba daje se 10-30mg/dan podeljeno u pojedinaÄne doze uz obroke ili pre spavanja. Kod teÅ¡kih stanja primenjuje se 60mg/dan.

PreporuÄuje se doziranje 2-3x/dan na poÄetku terapijje jer se manjim dozama izbegava sedacija a postiže bolje anksiolitiÄko dejstvo. Nakon uspostavljanja dejstva Tranex se može davati jednom dnevno, uveÄe pre spavanja, cela dnevna doza. Starim osobama treba davati polovinu doze za odrasle.

Deci do 9 godina ne davati preparat Tranex.

NEŽELJENA DEJSTVA

Kao najÄešće neželjeno dejstvo Tranexa javlja se sedacija. ReÄ‘e se javljaju : vrtoglavica, gastrointestinalne tegobe, nervoza, nejasan vid, suÅ¡enje usta, glavobolja i mentalna konfuzija. Ostala neželjena dejstva mogu biti: nesanica, zamor, ospe, genitourinarne tegobe, diplopija, poremećaj govora.

Zavisnost na benzodiazepine postoji, pa i na hlorazepat, ali u najmanjoj meri.

KONTRAINDIKACIJE

glaukom oštrog ugla

preosetljivost na benzodiazepine

trudnoća

INTERAKCIJE

Tranex pojaÄava depresivno dejstva na CNS: barbiturata, fenotijazinskih derivata, antidepresiva i alkohola.

UPOZORENJE

Tranex može uticati na psihofiziÄke sposobnosti naruÄito ako se uzima s alkoholom ili depresorima CNS. Izbegavati vožnju motornog vozila ili upravljanje maÅ¡inama.

Tranex ne treba davati u dužim kurama od 4-6 nedelja, a kod nesanice samo povremeno, inaÄe se otvaraju mogućnosti navikavanja i zavisnosti. Terapiju Tranexom treba postepeno ukidati smanjivanjem doze u toku 4-16 nedelja da bi se izbegao apstinencijalni sindrom.

PAKOVANJE :

Kutija sa 30 kapsula od 5mg

Kutija sa 30 kapsula od 10 mg

Ima li ovog Tranexa kupiti u Bosni? Zna li tko?

Btw, ne vidim da ga itko pije

Pila sam ranije Tranex.

Ono sto mi kod njega nije uspevalo je da me uspava, to sam ja bar od njega ocekivala.

Mislim da se moze naci u Bosni, ali mi se cini da oni koji zive tamo mogu to pre da saznaju od mene.

Ja sam danas kupio tranexe , mnogo su mi dobri , svaku pohvalu i pre sam pio tranexe na kartko vreme ... ali jedva sam nasho na jednu apoteku , nema ga mnogo na trzishtu odgovorila mi ona cura shto radi tu .

- Odmah radi , makne strah , pobolshava raspolozenje i sve ...

U Nemackoj se ovaj lek zove Tranxilium, uskoro treba da pocnem da ga pijem...mozda mi stigne vec i prekosutra...

Btw. evo vam i pesmica na temu, da razbijemo dosadu....hah..

http://www.deezer.com/track/tranxilium-T682723

a ko zeli da prevede, evo i teksta...

Xxl - Tranxilium

Vivir... Morir...

Ya no recuerdo cuantos d?as

llevo sin dormir

perd? mi percepci?n

No soy capaz..

La pesadilla en mi cabeza es

no poder so?ar

Quiz?s no hay soluci?n

Ya non s? que creer

mis sentidos mueren

Ya non s? que pensar

soy un alma inerte

Ya no funciona la memoria

algo se nubla en mi mente

es la iron?a de mi insomnio

puede que hoy duerma para siempre

Dicen que hay un punto

donde no hay marcha atr?s

El cerebro ya no pude regir

Dicen que hay un punto

donde no hay soluci?n

La locura se apodera de ti

Perd? la fe

ni las pesadillas me responden

no me tengo en pie

no s? si aguantar?

que m?s me da

en este estado ya no importa

qu? pueda pasar

jam?s regresar?

Ya non s? que creer

mis sentidos mueren

Ya non s? que pensar

soy un alma inerte

Ya no funciona la memoria

algo se nubla en mi mente

es la iron?a de mi insomnio

puede que hoy duerma para siempre

Dicen que hay un punto

donde no hay marcha atr?s

El cerebro ya no pude regir

Dicen que hay un punto

donde no hay soluci?n

La locura se apodera de ti

:una:

ja sam pila tranex 2godine i bio mi je dobar al se on vise ne proizvodi i sadasnja mu je zamjena ansilan to mi je doktor dao za zamjenu zraneksa.i njega sam pila jedno vrijeme pomagao mmi je al sam uvidila da i previse postajem ovisna i samo razmisljam stacu ako se i ovaj prestane proizvoditi pa SAM SE SVOJEVoljno skinula sa njega trajalo je 4mjeseca odvikavanje bila sam nervozna al mi nije zao sad nista nepijem niti cu vise jer su ljekovi sranje i nisu me izljecili pa se onda mogu mucit i bez njih inace ti ansilan ima u bosni kupir i kostra 6km a to ti je 24kune dodje 30kapsula i netreba ti recept za njih

ja sam pila tranex 2godine i bio mi je dobar al se on vise ne proizvodi i sadasnja mu je zamjena ansilan to mi je doktor dao za zamjenu zraneksa.i njega sam pila jedno vrijeme pomagao mmi je al sam uvidila da i previse postajem ovisna i samo razmisljam stacu ako se i ovaj prestane proizvoditi pa SAM SE SVOJEVoljno skinula sa njega trajalo je 4mjeseca odvikavanje bila sam nervozna al mi nije zao sad nista nepijem niti cu vise jer su ljekovi sranje i nisu me izljecili pa se onda mogu mucit i bez njih inace ti ansilan ima u bosni kupir i kostra 6km a to ti je 24kune dodje 30kapsula i netreba ti recept za njih

Meni je tranex bio naj bolji ljek protiv straha i napade panike ali ga nema vishe , mnogo mi nedostaje poshto njegovo dejstvo je trajalo na duze vreme , bio mi mnogo efikasan !

Kako mu je genericko ime ovog ansilana ?

U novosadskim privatnim apotekama moze se naruciti Tranxilium (dikaliumclorazepat), originalni Tranex, bez recepta.

Kutija od 50 kapsula po 10 mg kosta 1700 din. (18,5 eura).

@alien jel ima na svim Novosadskim apotekama , ili samo na neke apoteke ?

pozz

Samo neke.

Za detalje na pp.

Pozdrav.

Pitanje za Alien, da li su podaci sa yadnjeg posta aktuelni.

Pitanje za Alien, da li su podaci sa yadnjeg posta aktuelni.

Jesu.

Neko mi je poslao e-mail vezano za Tranxilium, ali ta adresa vise ne funkcionise, pa ga molim da me kontaktira ovde, preko pp.

Ja sam pila jedno vreme pre jedno 7 godina taj tranex i bio mi je odlican bas za svaku pohvalu! Raspitacu se ima li kakva zamena za to...

bio nekad

samo te uspava onako

nista posebno

Pozdrav svima,

Tranex - znam da ga odavno nema na nasim prostorima. Searchovala sam po forumu, vidim da se pisalo o njemu, no teme su zatvorene.

- Prvo sto me interesuje je, da li Tranex tj. Tranxilium (dikaliumclorazepat) uopste vise moze da se nabavi, naruci iz inostranstva, ako se i tamo negde jos uvek proizvodi?

Ne pitam tek tako, jer jako davno, kada su poceli moji problemi, jedno vreme sam ga pila i po nekom mom iskustvu, bolji je od mnogih koje sam kasnije dobijala, a nije ih bilo malo...

- Navodno kao zamenu za Tranex daju Ansilan (?) Guglala sam, ali sastav je drugaciji a i psihicka mi rece da to nije to.

- Nekakav Medazepam se takodje spominje kad je u pitanju Tranex, ali mi veza izmedju njih opet nije jasna.

Da li ga neko kojim slucajem pije i zna kako se moze nabaviti... :unsure:

Prazepam (demetrin,centrax) ima jako slicno dejstvo i biofarmakoloski profil kao i Tranex a do njega se moze lako doci.Pozdrav.

Prazepam (demetrin,centrax) ima jako slicno dejstvo i biofarmakoloski profil kao i Tranex a do njega se moze lako doci.Pozdrav.

Pila demetrin, da, veoma je dobar, ali Trandza mi je neprevazidjen. Raspitala se - nema ga ni u inostranstvu vise...

Jako dugo pijem Rivotril, jeste odlican, ali samo kad pomislim na skidanje sa njega, frka me hvata. Ne vredi, vreme je da mi ga menja, sta cu dobiti - pojma nemam.

Ja sam od gomile tih benzodiazepina dosao samo na 5 mg bensedina ( diazepam) videcemo kada cu biti spreman i to da iskljucim.Te lekove strogo po potrebi jer skidanje sa njih ume biti veoma gadno...

Ja sam od gomile tih benzodiazepina dosao samo na 5 mg bensedina ( diazepam) videcemo kada cu biti spreman i to da iskljucim.Te lekove strogo po potrebi jer skidanje sa njih ume biti veoma gadno...

Heh, znam da ume da bude zesce gadno, ali nesto ne vidim da cu se u skorije vreme skidati s bilo cega, jer i nisam bas najbolje, pa mi i nije najpametnije da sad upadam u frku od toga. Ali nekim lekom moram zameniti Rivotril iako je jako dobar...daj bre kad videh da moze izazvati epi napade i to tek skoro procitam, smucio mi se zivot.

Znas li kakav je Ansilan? Navodno njega daju umesto Tranexa iako im nije isti genericki naziv.

Tranex - dikalijjum hlorazepata

Ansilan - medazepam.

Medazepam je slican ovim benzodijazepinima o kojima smo prethodno raspravljani t.j. spada u grupu nisko potentnih benzodijazepina i ima opseg i intervala dejstva izmedju 36-200 sati...