Jump to content
Depresija Forum
Real Elem

Risperidon (RISPOLEPT, RISSAR, TORENDO)

Recommended Posts

Valjda je Rispolept Antipsihotic.

Je li ga ko pio?

Za koje se poremecaje propisuje?, Zanima me malo vise detalja o ovome...

Valjda je Rispolept Antipsihotic.

Je li ga ko pio?

Za koje se poremecaje propisuje?, Zanima me malo vise detalja o ovome...

Je antipsihotik je , ja ga pijem.

Je, antipsihotik. Pijem ga već dva mjeseca. Doza mi je 2 mg. Nemam više psihoze ali imam osjećaj praznine i bezvoljnosti, još uvijek mi je koncentracija slaba. Ne znam da li je to od njega ili su to još uvijek posljedice psihoze i ne znam da li se ikada možeš oporaviti 100%. Nemam pojma koliko dugo ću ga još morati piti.

Guest borealis

Ko trenutno koristi rispolept za lecenje depresije? Moze li neko nesto da mi napise o rispoleptu.

Rispolept je antipsihotik, novije generacije. Koristi se u lecenju psihoza. Mislim, ali samo mislim, proveri jos negde, da se on koristi u lecenju depresije u kombinaciji sa AD. Pretpostavljam da se daje samo kod jakih, klinickih depresija. Sve ovo sto sam ti rekla uzmi sa rezervom.

Rispolept je antipsihotik namjenjen lijeÄenju psihoza,iako svi antipsihotici novije generacije imaju pozitivne uÄinke i na lijeÄenje depresije.

Ko trenutno koristi rispolept za lecenje depresije? Moze li neko nesto da mi napise o rispoleptu.

IMAM DIJAGNOZU F23,PIJEM RISPOLEPT NEKIH 2 MESECA,UZ TO PIJEM SEROXAT I ARTANE!CINI MI SE DA MI JE MALO BOLJE,ALI SE JOS UVEK OSECAM PRAZNO I NESIGURNO!

Od pre jedno 20 dana sam poceo da pijem rispolept uz AD i jos neke lekove,i pojavile su mi se neke nus pojave kao sto su ,istovremeno i razdrazljivost i malaksalost,povisena temperatura, dijareja jedno opste lose fizicko stanje ,da li je moguce da je to od rispolepta!

Ja pijem rispolept kao zamenu za trixifen, dijagnoza je granicni sa umereno jakim depresivnim epizodama. Pijem ga sa flunirinom i nema nikakvih nus pojava, meni deluje prilicno bezazlen!

DAJ MI RECI KOJI JE NAZIV GENERIČKI OD TOG LIJEKA. AK NEZNAŠ ŠTO JE GENERIČKI NAZIV TO TI JE NAPISANO NA KUTIJI ISPOD NAZIVA LIJEKA MANJIM SLOVIMA. RECIMO ZA PROZAC JE GENERIČKI NAZIV FLOUXETIN-KLORID IL NEŠTO. JAVI MI OVDJE ALI MOŽEŠ I NA WIZARD.HANNAH@GLOBALNET.HR

Hmm, da li je taj naziv Risar toÄan? Naime, Alkaloid ima popis lijekova koji djeluju na nervni sistem. Nema Risar-a.

Popis je ovdje: http://www.alkaloid....=...8&from=left

Provjeri naziv, a ako je toÄan napiÅ¡i generiÄki naziv. To bi trebalo pisati i na kutiji, ispod glavnog naziva, a sigurno piÅ¡e u priloženom uputstvu.

Ja pijem svako vece taj lek.

Znam da je antipsihotik.

Psihijatrica mi je rekla da pomaze kod strahova.

I takodje uskladjuje misaono sa emotivnim,ma sta to znacilo.

Meni jako pomaze.

Jedino mi smeta sto sam se od njega mnogo ugojila.

Rado bi ga ukinula zbog kilaze.

A plasim se da mi se strahovi vrate.

Nemoguce da je antipsihotik, nemam psihoticnost uopste.

O cemu se radi? Kolika ga pijes u kolicinama Simona?

risar ili rispolept ili riset ili risolux sve isto

atipicni antipsihotic koristi se za lijecenje psihoticnosti,shizofRenije itd

Ja primam rispolept constu(inekcija)

Antipsihotici deluju tako sto selektivno koce misljenje i brisu patoloska razmisljanja. Ja pijem rispolept od 2003 godine.

2001 mi se pojavila psihoza usled prekomernog koriscenja marihuane. Tada sam pio moditen i imao sam vise negativnih simptoma od leka nego od bolesti. Od kada sam poceo da pijem rispolept (2003) momentalno mi je bilo bolje. U pocetku sam pio 4,5mg, a sada pijem 1mg. Rispolept sam poceo da pijem aprila, a juna sam upisao fakultet, bio sam prvi na rang listi i zavrsio sam prvi u generaciji prosle godine sa prosekom 9,31. Hteo sam da kazem da sa rispoleptom moze odlicno da se funkcionise, samo treba strpljenja (potrebno je vreme) i vera u ozdravljenje. Istina je da rispolept izaziva emocionalnu tromost i ravnodusnost, ne ostavlja mesta depresiji, ali ni preteranom raspolozenju. Mozda nije pohvalno, ali ja sam to resio tako sto sam poceo da pijem alkohol ponekad u drustvu kad izadjem ili kad je neki dobar tulum, tako da sam osetio da sam ziv i da nisam u nizem polozaju u odnosu na druge ljude. Moram da napomenem da sam alkohol poceo da pijem umereno tek tri godine posle manifestovanja bolesti, kada sam osetio da mi je skroz dobro i kada sam smeo to da uradim bez bojazni da ce se nesto lose desiti. Od kada sam ozdravio, poceo sam mnogo vise da volim i cenim zivot i ljude, poceo sam da verujem u Boga i da ce na kraju uvek biti dobro, onako kako treba da bude.

Svim srcem navijam za sve sa ovakvim problemom da veruju u sebe i da ozdrave, posto je to MOGUCE.

Inace, zabranjeno je koristiti alkohol u kombinaciji sa ovim lekom, ali nisam znao drugacije da resim problem.

Mozes mi nesto vise reci o ovoj injekciji?

I mom bratu,bolesnog od sizofrenije(ima 24 godine), su uveli rispolept constu. Mozes mi nesto vise reci o njoj?I kako se osjecas od nje?