Jump to content
Depresija Forum
Real Elem

Risperidon (RISPOLEPT, RISSAR, TORENDO)

Recommended Posts

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje. Od depresije, anksioznosti i panicnih napada lecim se blizu 3 godine. Menjali su mi antidepresive i anksiolitike (remeron, zoloft, seroxat, xanax, lorazepam, rivotril). Trenutno sam na terapiji seroxat 20mg i rivotril 2mg (1/4 ujutru, 1/4 uvece) kao i xanax 0.5 po potrebi. Lekar zeli sada da mi koriguje terapiju i uvede i risperidon zbog prevelike anksioznosti koja je stalno prisutna. Kakvo je vase misljenje o tome? Unapred hvala.

Pa ne znam dali ovde ima psihijatra ali ako psihijatar zeli da ti to uvede valjda on zna.Verovatno ce ti dati malu dozu 0.5mg ali nekog i ta doza obara tako da pripremi se i da te taj lek neko vreme "obara"ali to posle nekog vremena prodje.E sad kako deluje na anksioznost ne znam ali znam da od njega budes onako ravnodusan.

58 minutes ago, daksi990 said:

Pa ne znam dali ovde ima psihijatra ali ako psihijatar zeli da ti to uvede valjda on zna.Verovatno ce ti dati malu dozu 0.5mg ali nekog i ta doza obara tako da pripremi se i da te taj lek neko vreme "obara"ali to posle nekog vremena prodje.E sad kako deluje na anksioznost ne znam ali znam da od njega budes onako ravnodusan.

Hvala na odgovoru. Ona zeli da mi uvede risperidon (ili neki drugi AP) jer je anksioznost postala prevelika usled stalnog razmisljanja o bolesti, smrti, nesrecama i sl. Ja trenutno uzimam Seroxat 20mg i 1/4 (0.5mg) Rivotril ujutru, ako baš ne mogu da zaspem popijem 1/2 (15mg) Remeron i kada sam previše uznemiren ksalol 2x0.5mg. Interesuje me samo još da li je Risperidon najdelotvorniji AP za ovo ili neki drugi i kakve su nuspojave kod manjih doza? Hvala još jednom :))

Pa ne znam dali je najdelotvorniji ali neki ga hvale neki ga kude sve zavisi kako ti ga organizam prihvati.Nuspojave kod manjih doza ne znam ja sam bio na 5.5mg i dosta me je kocio onako kao robot hodam.Mada mislim da kod malih doza toga nema,kod vecine se javlja gojaznost,po nekad i razdrazljivost,depersonalizacija,derealizacija,secer,pospanos ima jos puno ali nemoj da te to brine jer sa manjim dozama ne verujem da ces imati takve nezeljene efekte jedino je moguce da ce te jedno vreme obarati pa ces biti jedno vreme pospana ali to prodje kroz mozda nedelju dve sve zavisi od coveka do coveka.

1 hour ago, daksi990 said:

Pa ne znam dali je najdelotvorniji ali neki ga hvale neki ga kude sve zavisi kako ti ga organizam prihvati.Nuspojave kod manjih doza ne znam ja sam bio na 5.5mg i dosta me je kocio onako kao robot hodam.Mada mislim da kod malih doza toga nema,kod vecine se javlja gojaznost,po nekad i razdrazljivost,depersonalizacija,derealizacija,secer,pospanos ima jos puno ali nemoj da te to brine jer sa manjim dozama ne verujem da ces imati takve nezeljene efekte jedino je moguce da ce te jedno vreme obarati pa ces biti jedno vreme pospana ali to prodje kroz mozda nedelju dve sve zavisi od coveka do coveka.

Da, znam koje su nuspojave ali cenim da ne bi trebale biti prevelike na manjim dozama. Generalno bi na sledecoj kontroli trebala da mi uvede AP i njega je spomenula. Kakvo je tvoje misljenje o Olanzapinu na primer?

Nebih znao jedino sam bio na Risperidon-u i ja sam se raspitivao za recimo aripiprazol neki ga hvale ali kao sto sam vec pisao nekom odgovara nekom ne mislim da tu nezeljena dejstva presudjuju koji je bolji.

7 hours ago, daksi990 said:

Nebih znao jedino sam bio na Risperidon-u i ja sam se raspitivao za recimo aripiprazol neki ga hvale ali kao sto sam vec pisao nekom odgovara nekom ne mislim da tu nezeljena dejstva presudjuju koji je bolji.

Hvala na odgovorima :))

Dobila sam malu dozu ovoga za spavanje.

Umesto Aktavela.

1 hour ago, Mirri said:

Dobila sam malu dozu ovoga za spavanje.

Umesto Aktavela.

Meni ce najverovatnije u cetvrtak da prepise ili Rispolept ili Onzapin zbog crnih misli. Koju dozu uzimas za spavanje, posto i ja imam problem sa spavanjem a vise mi ne pomazu ni anksiolitici ni remirta ni sanval? Pozdrav

1 hour ago, Rust said:

Meni ce najverovatnije u cetvrtak da prepise ili Rispolept ili Onzapin zbog crnih misli. Koju dozu uzimas za spavanje, posto i ja imam problem sa spavanjem a vise mi ne pomazu ni anksiolitici ni remirta ni sanval? Pozdrav

0,5 ću uzimati, ali nisam još krenula jer sada spavam koliko-toliko ok, to ću kada krene posao.

Onzapin sam isto pila za spavanje, ali me je jako gojio.

1 hour ago, Mirri said:

0,5 ću uzimati, ali nisam još krenula jer sada spavam koliko-toliko ok, to ću kada krene posao.

Onzapin sam isto pila za spavanje, ali me je jako gojio.

Meni je kao prvi prepisani antipsihotik za spavanje bio Risperidon, baš pod tim nazivom.
Pio sam 1 mg, i baš me je uspavljivao.
U višim dozama, manje je dejstvo na histaminske receptore, pa nije pogodan za uspavljivanje.

12 mg / dan, duže vreme.

Rešio mi je halucinacije!

Ja sam popizdeo od Rispolepta.

On me je urnisao!!!

Tukao sam se par dana zaredom sa mamom.

Ne znam gde mi je mozak i o čemu se radi ovog puta...