Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Ovca

Anksioznost

Recommended Posts

dovoljan je mr mozga i emng.da se sumnja na ms nakon mr mozga koji bi pokazao veće demijelinizacijskih iÅ¡o bi na lumbalnu punkciju za potvrdit.no sumnjam da je o tome rijeÄ već o kroniÄnoj anxiozi i hipohondriji.vjerojatno imaÅ¡ neke sitne toÄkice u bijeloj tvari ko i 85% ljudi.sretno!

Kako god hvala.

Da se razumijemo nemam ja smetnje niti u hodu niti u motorici.Iako imam konstatovanu dijagnosu F45 ne mogu da se smirim guglajuci i odlucio sam da odradim i tu MR pa sta god da bude.Uz to nemam ja nekih simptoma.Normalno hodam,motorika super,vid isto tako, ali crv se uvukao u mene i hocu i to da uradim

Kako god hvala.

Da se razumijemo nemam ja smetnje niti u hodu niti u motorici.Iako imam konstatovanu dijagnosu F45 ne mogu da se smirim guglajuci i odlucio sam da odradim i tu MR pa sta god da bude.Uz to nemam ja nekih simptoma.Normalno hodam,motorika super,vid isto tako, ali crv se uvukao u mene i hocu i to da uradim

da.jasno.

imaÅ¡ dg ko i ja.45.1 somatoforni poremeÄaj s tendencijom hipohondriji.

"U poslednje vreme obratila sam pažnju na grupe na fejzbuku koje su suportativne u pogledu rešenja anksioznosti.

Žao mi je Å¡to ljudi Äesto misle da je to neÅ¡to na Å¡ta se treba naviknuti i s Äim treba živeti.

Anksioznost se ne leÄi lekovima!

Anksioznost se prevazilazi terapijom.

Anksioznost ćemo svakako ponekad osetiti.

Ne moramo da živimo s njom.

Ona ima svoj uzrok.

Ona ima svoje rešenje.

Nema dogme, nema propovedanja.

Lekovi ne leÄe, već smiruju teskobu.

Psihoterapija nas uÄi kako da je pretvorimo u neÅ¡to kreativno.

Znate, anksioznost može postati kreativna sila - može biti pretvorena u potencijal."

- Renata Senić, psihoterapeut

Preuzeto sa:

Negde sam mozda vec ostavljala clanak jedne blogerke o anks. gde zeli da kaze da to nije 'samo' uznemirenost i strah

vec da to sa sobom nosi citav paket i drugih simptoma i problema

"Anksioznost nije samo kad ne možeÅ¡ da doÄ‘eÅ¡ do daha. Anksioznost je kad se u tri ujutru iznenada budiÅ¡ iz najdubljeg sna i ne možeÅ¡ da smiriÅ¡ srce. Anksioznost je kad pukneÅ¡ u sekundi niÄim izazvan. Anksioznost je kad se nerviraÅ¡ oko stvari koje možda Äak nisu ni realne. Anksioznost je kad dovodiÅ¡ u pitanje svoju veru, odbijajući da poverujeÅ¡ u Boga koji dozvoljava da se tako osećaÅ¡. Anksioznost je kad zoveÅ¡ sestru usred noći samo da bi skrenula svoju pažnju sa napada koji doživljavaÅ¡. Anksioznost je kad moraÅ¡ da se istuÅ¡iraÅ¡ usred noći da bi se smirio. Anksioznost je kad ti se raspoloženje menja rapidnom brzinom. Anksioznost je nekontrolisano drhtanje i grÄenje. Anksioznost je plakanje. MuÄnina. Osećaj nemoći. Mrak. Zbog anksioznosti iznova i iznova moraÅ¡ ljudima da se pravdaÅ¡ za svoje ponaÅ¡anje. Anksioznost je strah. Anksioznost je briga. Ona te fiziÄki i psihiÄki iscrpljuje. Ona je surova i stvarna. Tera te da se svaÄ‘aÅ¡ s voljenom osobom i kad nisi ljut. Anksioznost je kad pukneÅ¡ zbog najmanje sitnice. I imaÅ¡ fleÅ¡bekove. Stalno se pitaÅ¡ Å¡ta bi bilo kad bi bilo i Å¡ta nije u redu s tobom.

MoraÅ¡ da znaÅ¡ da su tvoja osećanja bitna. To Å¡to tebi smeta neÅ¡to Å¡to drugima ne smeta, ne znaÄi da si zbog toga lud ili da ne vrediÅ¡. Neki od najuspeÅ¡nijih ljudi na svetu pate od anksioznosti. Nisi ti kriv Å¡to si takav i to nije tvoj kraj. Ti si jak. Ti si inteligentan. Ti si hrabar. Ti vrediÅ¡."

https://noizz.rs/lifestyle/umorna-od-svih-koji-ne-razumeju-sta-je-anksioznost-resila-je-da-objasni-najjasnije/v1q6ks5

Meni je psihoterapija nedostupna jer zivim na kraju svijeta. Ostaje mi borba same sa sobom.

Negde sam mozda vec ostavljala clanak jedne blogerke o anks. gde zeli da kaze da to nije 'samo' uznemirenost i strah

vec da to sa sobom nosi citav paket i drugih simptoma i problema

"Anksioznost nije samo kad ne možeÅ¡ da doÄ‘eÅ¡ do daha. Anksioznost je kad se u tri ujutru iznenada budiÅ¡ iz najdubljeg sna i ne možeÅ¡ da smiriÅ¡ srce. Anksioznost je kad pukneÅ¡ u sekundi niÄim izazvan. Anksioznost je kad se nerviraÅ¡ oko stvari koje možda Äak nisu ni realne. Anksioznost je kad dovodiÅ¡ u pitanje svoju veru, odbijajući da poverujeÅ¡ u Boga koji dozvoljava da se tako osećaÅ¡. Anksioznost je kad zoveÅ¡ sestru usred noći samo da bi skrenula svoju pažnju sa napada koji doživljavaÅ¡. Anksioznost je kad moraÅ¡ da se istuÅ¡iraÅ¡ usred noći da bi se smirio. Anksioznost je kad ti se raspoloženje menja rapidnom brzinom. Anksioznost je nekontrolisano drhtanje i grÄenje. Anksioznost je plakanje. MuÄnina. Osećaj nemoći. Mrak. Zbog anksioznosti iznova i iznova moraÅ¡ ljudima da se pravdaÅ¡ za svoje ponaÅ¡anje. Anksioznost je strah. Anksioznost je briga. Ona te fiziÄki i psihiÄki iscrpljuje. Ona je surova i stvarna. Tera te da se svaÄ‘aÅ¡ s voljenom osobom i kad nisi ljut. Anksioznost je kad pukneÅ¡ zbog najmanje sitnice. I imaÅ¡ fleÅ¡bekove. Stalno se pitaÅ¡ Å¡ta bi bilo kad bi bilo i Å¡ta nije u redu s tobom.

MoraÅ¡ da znaÅ¡ da su tvoja osećanja bitna. To Å¡to tebi smeta neÅ¡to Å¡to drugima ne smeta, ne znaÄi da si zbog toga lud ili da ne vrediÅ¡. Neki od najuspeÅ¡nijih ljudi na svetu pate od anksioznosti. Nisi ti kriv Å¡to si takav i to nije tvoj kraj. Ti si jak. Ti si inteligentan. Ti si hrabar. Ti vrediÅ¡."

https://noizz.rs/lif...jasnije/v1q6ks5

Mozda sam dosadna, izvinjavam se..ali meni je ovaj clanak o anksioznosti tako dobro pogodio sustinu

i pokazao da anks. nije samo uznemirenost i strah vec mnogo vise od toga, citav spektar negativnih misli, osecanja,

simptoma koji uticu na sve segmente zivota.

Slažem se s tobom.

Ovo sa lupanjem srca u tri ujutru sam imala. Moja su znala da traju i po dvanaest sati. Razlika između povremene anksioznosti i one koja je patološka je velika.

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje. Od depresije, anksioznosti i panicnih napada lecim se blizu 3 godine. Menjali su mi antidepresive i anksiolitike (remeron, zoloft, seroxat, xanax, lorazepam, rivotril). Trenutno sam na terapiji seroxat 20mg i rivotril 2mg (1/4 ujutru, 1/4 uvece) kao i xanax 0.5 po potrebi. Lekar zeli sada da mi koriguje terapiju i uvede i risperidon zbog prevelike anksioznosti koja je stalno prisutna. Kakvo je vase misljenje o tome? Unapred hvala.

Da li je neko onaj iscrpljujući osećaj u želucu, treperenje, meko spavanje uspeo bez lekova da prevaziđe?

7 hours ago, kicavac said:

Da li je neko onaj iscrpljujući osećaj u želucu, treperenje, meko spavanje uspeo bez lekova da prevaziđe?

S vremenom se ili naviknes ili nekako otupis. Zivim s tim, to se pojacava i smanjuje, uhvati me kao neki unutrasnji cunami, i prodje... a sedim kao balvan, na meni se spolja nista ne vidi. Valjda navika?

Ima kada je stalno ali blago ili umereno, pa iscrpljuje, nocu se budiš stalno.