Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Ovca

Anksioznost

Recommended Posts

evo i mene tj evo nas koliko nas ima sa ovim problemom Bog sami zna,

jako sam nervozna i samo mi se place sve me nervira,

promijenio mi dok terapiju sa seroxata na rissar i ansilan al izgleda da mi ne pomaze,

Cao svima.

Zelim da vas zamolim za savet.

Naime, moj decko pati od anksioznosti(ako moze tako da se kaze,ne zamerite mi). Ono sto mene zanima, jeste da me savetujete na koji nacin ja njemu najbolje mogu da pomognem. Standardno, ja sam dugo mislila da je on samo hipohondar i da je stvar jednostavno da "ne razmislja" o tome kako mu je, i da ne obraca paznju na svaku promenu u svom organizmu. Ali posle par strana procitanih, shvatila sam da ni on toga nije svestan. Mi dosta pricamo o tome, ali zanima me kako ja najkonkretnije da mu pomognem. Sta da mu kazem?

Nekad se saosecam, ali plasim se da time se samo zatvaramo u to stanje i bojim se da cu tako izazvati njegovo samosazaljenje. Opet nekad sam surova, u smisu da "grublim" stavom hocu da ga trgnem iz toga.

Eto, sve sam nabacala, a vi sad pomagajte ako mozete. Olaksavajuce je sto je on dosta svestan svega toga, ali kao sto znate to nije dovoljno. Samo mi pojasnite kako bi bilo najbolje da se ja postavim.

Hvala unapred.

Caos

prvo, nemoj imat grubi stav

jer to je moj bivsi decko meni radio ne bi li me ,,ojacao,, da vise ne budem osjetljiva...

mi smo anksiozni ljudi jako osjetljivi i uvijek cemo biti... nemoj ga mijenjat nego mu budi potpora ako mozes to ... ako ne odi od njega jer ces mu samo bol nanijeti... nije svatko za svakog... toj e cinjenica...

zato citaj o tome.. citaj ode nase probleme da vidis kako to nije nesto sto mozes samo rec ok vise necu bit osjetljiv i necu vise imat losa raspolozenja.. to je borba kao i sve u zivotu nekad uspijes nekad ne... al ako imas nekog pored sebe ko te razumije sve je puno lakse...

Hvala na odgovoru. Ja njega stvaaaarno razumem, ali ne znam kako je najbolje da mu to pokazem. Da li samo da ga slusam, ili pak da pokusavam da ga "trgnem"? Svesna sam da to nije, eto tako, ja sam ti objasnila i ti sad bidi ok. I ja stvarno ne bih da ga menjam, zato se i raspitujem kako njemu da olaksam da bude ono sto jeste, odnosno da zivi sa sto manje muka takve vrste.

Hvala, jos jednom. Mnogo mi znaci da cujem vise misljenja.

Hvala na odgovoru. Ja njega stvaaaarno razumem, ali ne znam kako je najbolje da mu to pokazem. Da li samo da ga slusam, ili pak da pokusavam da ga "trgnem"? Svesna sam da to nije, eto tako, ja sam ti objasnila i ti sad bidi ok. I ja stvarno ne bih da ga menjam, zato se i raspitujem kako njemu da olaksam da bude ono sto jeste, odnosno da zivi sa sto manje muka takve vrste.

Hvala, jos jednom. Mnogo mi znaci da cujem vise misljenja.

Pozdrav svima i tebi lela87.

Samo ti njega nemoj da ostavis i time ces mu icniti MNOGO :P

Ja sam inace S.A.D. vec duze od 10 godina i zanima me da li neko ima iskustva sa C.C.B.T.- om? Nekako smo se svi usredsredili na anksiozne simptome, a ne na njihovo otklanjanje. Da li ima neko ko se uspesno izlecio od socijalne anskioznosti?

Veliki pozdrav svima!

P.s. ne bi bilo lose da se okupimo svi negde na pivu i razmenimo iskustva s' tim ko se najvise bude uspanicio i uplasio placa 3 ture :P

pa sad mislim da se s ankioznoscu treba naucit zivit.. to je ko da pitas nekog ko ima prehladu jel se zauvijek izlijecio od nje... toliko je vanjskih utjecaja koji utjecu na prehladu isto ko i na anksioznost... tako da se treba naucit ju prihvatit...

ja sam za pivu!! ja cu se uspanicit prva:) moj najveci strah kafici :))))

pa sad mislim da se s ankioznoscu treba naucit zivit.. to je ko da pitas nekog ko ima prehladu jel se zauvijek izlijecio od nje... toliko je vanjskih utjecaja koji utjecu na prehladu isto ko i na anksioznost... tako da se treba naucit ju prihvatit...

ja sam za pivu!! ja cu se uspanicit prva:) moj najveci strah kafici :))))

Pa dobro, ok, preformulisacu pitanje... Da li ima neko ko je naucio da zivi sa anskioznoscu i uspeo da sagori kortizol i adrenalin prirodnim putem u situacijama kada napetost raaaaste :)

Ruzo :))) Pivo, generalno alkohol, je jedan od najboljih sedativa, ali onda idemo u drugu krajnost, a to tek nije dobro. Benzo lekici? ahh, do skoro sam i ja bio narkoman, ali na drustveno prihvatljiv nacin....ma ni to nije resenje.

Kafici su ti fetis znaci? Ista stvar je i kod mene, samo sto umirem prvih 30 minuta i nakon toga strah nestaje.

eto, verujem da bi nam svima bilo lakse pricati o tome uzivo, al' kad smo rastrkani svuda po ex Jugi :(

tribalo bi organizirat sastanak svih sa foruma :))

al cuj... ja si mogu smanjit strah tj. napravit da potpuno nestane al mi tijelo ima reakcije.. ono lose mi je muka mi je al ja to ignoriram i radim nesto drugo... a sad ne znam koliko je moguce da i ta bol nestane. mislim mnogo je slabija i rijeda nego prije smatram da je to upravo zbog tog ignoriranja jer kad pridajes paznju onda si sve svjesniji toga i strah raste kao i simptomi

Svi, svi...To bi bila odlicna grupna terapija, a toga izgleda nema ovde u Bg-u.

Moracu ja ipak srinka da posetim i krenem sa CCBT-om.

..a nisi mi rekla da li ti anksiolitici pomazu i u kojoj meri?

njih sam ti pila jako kratko. par tjedana dok mi antidepresiv nije poceo djelovat. sad ga popijem i to onaj od 0,25 samo kad sam u frci velikoj a to je rijetko. pokusavam bez njih jer se lako jjako lako naviknut na njih. oni su tu samo za kratku prvu pomoc... jer se lako postaje ovisan o njima. ja sam pila helex 0.25 sad pijem samo zoloft od 50mg...

Vidis, to ti je pametno...evo ja sam se skinuo sa Lorazpeama 2.5mg na suvo, ima dve nedelje, i to posle skoro godinu dana svakodnevnog uzimanja. Tesko je to uzimati ih samo po potrebi kad sam ja u pitanju. Jednom kad postanes zavistan, nema tu vise "samo u hitnim slucajevima". Sto dalje od njih...

Citam post od Numb-a i vidis kako se spasao muke...kaze da sad zivi normalno bez ikakvih problema i sve to zahvaljujuci CCBT-u. Nadamo se najboljem za sve nas.

da li netko od vas ima loš eeg ono sa šiljcima paroksimzmima i tim sranjima!!! ja naime stalno to imam a nemam epilepsiju da ne nabrajam druge probleme glavobolje,vrtnje, bolove u mišićima stalno umor , nedostatak zrajka itd???

moj eeg je uzasan, dvaput sam bila u hitnoj zbog 150+ otkucaja u minuti, o nedostatku zraka da ne pricam.

jos ni danas nisam priznala sebi da je to sve zbog psihe, nekad mislim da sam ozbiljno (organski) bolesna..

moj eeg je uzasan, dvaput sam bila u hitnoj zbog 150+ otkucaja u minuti, o nedostatku zraka da ne pricam.

jos ni danas nisam priznala sebi da je to sve zbog psihe, nekad mislim da sam ozbiljno (organski) bolesna..

Da,teško je prihvatiti da se tako nešto može dešavati od psihe...

...pa "do jučer sam bio najjači na svijetu"...

Morati ću naći način i prihvatiti to...ne znam kako...i ne znam kada...ali nadam se da ću to osvijestiti uskoro da mogu nastaviti živjeti...

Da,teško je prihvatiti da se tako nešto može dešavati od psihe...

...pa "do jučer sam bio najjači na svijetu"...

Morati ću naći način i prihvatiti to...ne znam kako...i ne znam kada...ali nadam se da ću to osvijestiti uskoro da mogu nastaviti živjeti...

imate li trnce utrnuće ruku nogu trzajve povremene kako to moze biti od psihe???

imate li trnce utrnuće ruku nogu trzajve povremene kako to moze biti od psihe???

Peta imam ja evo i sad imam trnce u ljevoj saci. Ja imam i bol u najcvesce ljevoj ruci. Sve ti je to u nasim glavicama :muzizena:

I ja imam trnce u lijevoj ruci,bas me to nervira utrne mi bas mnogo....

I ja imam trnce u lijevoj ruci,bas me to nervira utrne mi bas mnogo....

koliko često da li se to događam in po noći????

meni je to stalno.. nema te sto bit strah.. malo se rucice i nogice javljaju :)

svi imamo te simptome nije ti nista fizicki ne boj se :)

ne morate se toga bojati.ja sam prije godinu dana svaki dan osjećala trnce na desnom malom prstu od ruke.liječnica mi je rekla da je to sve od stresa.poslije je prošlo samo od sebe

dakle ljudi...manje mozgajte :plesimo:

koliko često da li se to događam in po noći????

Preko dana slabo osjetim,bas navece se javlja...Ujutro ustanem nista...

Mada bude dana kada prestane pa opet...

Ali nemoze me vise nista iznenaditi,uvjek me negdje nesto ziga...

Preko dana slabo osjetim,bas navece se javlja...Ujutro ustanem nista...

Mada bude dana kada prestane pa opet...

Ali nemoze me vise nista iznenaditi,uvjek me negdje nesto ziga...

asima li tko noćno znojenje legnem zaspim i za 2h potpuno mokra??

Imao sam ja noćna znojenja pred dvije godine. U to vrijeme sam bio užasno opterećen fakultetom i svim i svačim. Tako da, može biti i od toga. Živci.

Izbjegavaj kave nakon 6 sati, zelene/crne čajeve i sve što ima teina/kofeina u sebi.

Imao sam ja noćna znojenja pred dvije godine. U to vrijeme sam bio užasno opterećen fakultetom i svim i svačim. Tako da, može biti i od toga. Živci.

Izbjegavaj kave nakon 6 sati, zelene/crne čajeve i sve što ima teina/kofeina u sebi.

a ima sli lagane tikove tj trzanje misica ruku nogu tko?

Necu da se igram. Taman sam se ponadala da polako prolazi ovo cudo, mesec-dva mi je bilo super, cak ni kod psihijatra nisam isla, a onda opet. Ponovo napad panike posle dosta vremena, koji je povratio onaj osecaj anksioznosti. Nisam nikad htela da pijem lekove, samo kad bas prigusti uzmem nesto za smirenje. Od tog napada panike prosle nedelje sam kao na iglama. Zivci su mi otisli skroz. Ponovo bol u grudima, kao da su mi pluca prepuna vazduha i gusi me. Bol u predelu grkljana kao da me neko davi. Povremeno, kad udahnem, nesto ispod grkljana, ali pozadi, tako jako me zaboli da mislim da cu istog trenutka da padnem i ugusim se. To mi se retko desava, ali me strasno plasi. Pada mi na pamet svasta. Nisam bila kod lekara da vidim sta je u pitanju jer me mrzi da cekam redove i to... I onda ono svima poznato "verovatno je na nervnoj bazi, ali sta ako je realan zdravstveni problem, a ja ga pripisujem anksioznosti"... Ne znam sta da radim, oticicu kod lekara ovih dana, ali me interesuje da li je jos neko od vas osetio tupu, ali veoma jaku bol ispod grkljana u predelu jednjaka?