Jump to content
Depresija forum

Recommended Posts

"Urekla" sam se...

taman sam rekla kako nema vise anksioznosti, kad eto je ona opet meni pre neku noc.

Jebeni krevet se tresao zajedno sa mnom. Sva mokra i bez vazduha u grudima. Potpuno banalne misli su me dovele do toga, a tada su izgledale jezivo strasno.

Govorila sam sebi kako cu se vec ujutru cuditi tolikom strahu od situacija i mogucnosti koje nisu beznadezne i iz kojih se lako da isplivati. Ali srce lupa i nece da slusa.

Naravno, kao i uvek, sutradan je bilo tako.

Razmisljam sad, ja u stvari bas i ne znam da razgranicim anksioznost i panicni napad...moze li mi neko pomoci oko toga?

Uglavnom nazivam panicnim napadom veliki strah koji mi se desi na ulici, ili kad se vratim kuci od nekud, sto obicno prate depersonalizacije i derealizacije. Utrnem od straha i pogubim se. I kao da vise nista ne postoji. Kad me nesto tera da bezim ili da se sakrijem. Vezujem panicni i za moj strah od golubova, jezive sam scene imala na ulici zbog toga. Gusenje, nesvestica, nervni slom...

A za anksioznost uglavnom smatram za 'nocne' krize, odmotavanje najgorih mogucih scenarija u glavi, osecaje krivice i velike strahove zajedno sa svim fizickim tegobama koje anksioznost nosi.

Dobro delis, bar je i moja svest o tome takva. Kod panicnog vise nema izvini, tada razmatras samo 2 opcije, a kao da sa zadnja 2% mozga odlucjes otici ili ostati ili sta uopste raditi.

Ajde pogledaj i ti link onaj gore sto sam postavio. Decko je posle najvece svoje krize resio da krene sam u borbu i da od nje ne odustane nikad vise. Nakon toga je kroz raznorazne krize i situacije naucio sta je sta i sta se kako moze i treba tretirati. Zato i pomaze jer je svestan da je pomoc retka. Onaj video je samo opsta prica, ciscenje od panicnih i anksioznih stanja je duza prica, sto ne znaci i isto toliko teska!

Posle pocetnog teksta shvatih da i ja imam neki oblik anksioznosti.....tj. apsolutno sma siguran u to...meni je jaka fizicka aktivnost veoma pomogla da bar na neko vreme izbacim iz sebe osecaje koji prate ovo stanje...ali nikako skroz da se resim ovoga...uvek mi se vraca da tako kazem...da li mislite da bi alkohol u nekim normalnim kolicinama mogao da poboljsa ili jos vise pogorsa ovo stanje ??

alkohol , cigareta i kafa su nesto najgore za napete ljude ... alkohol moze da pomogne dok si pod gasom tj dok si pijan/a , sutradan blaga depra i mnogo izrazenija napetost . alkohol i cigarete isto tako samo sto je efekat mnogo brzi . ja ti ovo govorim a pijem kafu i pusim , ali resicemo i to polako ...

Da li anksioznost moze stvoriti stanje nemogucnosti ispravne percepcije?

Ovde mislim na teska neuroticna stanja i mikropsihozu?

Da li tetraciklicni antidepresivi imaju uspeha u lecenju ovakvih pojava?Konkretno mislim na Tolvon tj. mianserin?

Da li anksioznost moze stvoriti stanje nemogucnosti ispravne percepcije?

Ovde mislim na teska neuroticna stanja i mikropsihozu?

Da li tetraciklicni antidepresivi imaju uspeha u lecenju ovakvih pojava?Konkretno mislim na Tolvon tj. mianserin?

Može.

U graniÄnom poremećaju liÄnosti, OKP i drugim poremećajima sa anksioznošću, pri velikim stresovima dolazi do kratke psihotiÄnosti.

To sam i liÄno doživeo...

Za Tolvon ne znam Å¡ta da ti kažem, ali znam da se TRIcikliÄni antidepresivi nikako ne preporuÄuju osobama sklonim psihozi jer imaju uticaj i na preuzimanje dopamina.

Ja sam pio Remeron, koji je analog Tolvonu, i mnogo mi je pogorÅ¡avao situaciju, svaÅ¡ta sam u to vreme tripovao... Verujem da onda nije neÅ¡to drugaÄija situacija sa Tolvonom, jer praktiÄno su to 2 ista leka...

ALI ja sam sklon psihozama, ako ti nisi, onda se ne brini.

E,hvala puno na odgovoru.Inace doktor je prvo hteo remeron da mi da.Odustao je jer taj lek potencira apetit,a ja imam problem sa tezinom!

E,hvala puno na odgovoru.Inace doktor je prvo hteo remeron da mi da.Odustao je jer taj lek potencira apetit,a ja imam problem sa tezinom!

Da, apetit je bio nenormalan! Nisam Äak ni osećao neku veliku glad, nego sam imao potrebu stalno neÅ¡to da jedem eto tek tako... Katastrofa...

Ali na Remeronu i Tolvonu se dobro spava. :) To je pozitivna stvar.

Da li su ovo simptomi anksioznosti

Odjednom najvise u noci osjecam nemoc u nogala , koljenim , rukama kao da nisu moje, strah me odmah uhvati Onda ustanem prohodam ali poslije dodje lupanje srca preskakanje glavobolja mucnina , i neka hladnoca nemogu da se ugrijem

Najvise me plasi taj osjecaj kao da noge nisu moje , svasta mi pada ne pamest i strah me

da li ovo ogu biti simptomi anksioznosti

ajme ja isto to po noci osjetim,i onda se natjeram prosetat do wc-a samo da se uvjerim da mogu hodat...probaj ne bojati se,nego jednostavno si kazes evo ga opet pa s vremenom postane lakse

Da li su ovo simptomi anksioznosti

Odjednom najvise u noci osjecam nemoc u nogala , koljenim , rukama kao da nisu moje, strah me odmah uhvati Onda ustanem prohodam ali poslije dodje lupanje srca preskakanje glavobolja mucnina , i neka hladnoca nemogu da se ugrijem

Najvise me plasi taj osjecaj kao da noge nisu moje , svasta mi pada ne pamest i strah me

da li ovo ogu biti simptomi anksioznosti

Jesu..

mene takodje 'drma' neka jeza, hladnoca..

a ja sam htela da pitam da li nekad imate osecaj drhtanja..bilo da osecate iznutra drhtanje ili

spolja - drhte vam ruke..itd?

Ma ja imama i to drhtanje i neke jeze , hladnoca ruke noge rameana hladni ma grozno to me najvise drma u pms-u

Trenutno mi malena boluje stomacni virus cak smo bili i na infuziji ali evo 6 dan jos joj naidje muka sva se trese

Mene danas uhvartilo

Mucnina , glava zlo mislila sam da sam ja na redu

Evp jos s borim, samo da ne bude povracanja to mrzim strasno slomi me

zedna sam samo vodu pijem

glava ziga sad one kosti kod vrata iza uha e sad tu ziga mada se siri na sve straneopet neka nemoc moram na posao sutra , ne znam kad da napravim termin kod dr, sljedece sedmice on ode na godisnji, nema pojma sta cu onda

valjda ce sve biti ok

E to drhtanje... kao da mi sveki misic i zeludac sitno, sitno podrhtavaju, kao neka malaksalost. Odvratan osecaj. Ma koliko se slabo osecala, ja tada moram da hodam ili makar stojim. Psihijatrica mi je rekla da je to simptom jake anksioznosti, kad nervozni misici odu u drugu krajnost. Hodanje mi pomaze, jer imam osecaj dokle god hodam ziva sam :)

Nego ljudi, kako ovo vreme i ove promene uticu na vas? Meni se stanje malo pogorsalo od kad su krenule promene.

I ja lelujam cjeli dan zapinjem akd hodam zanosi me na jednu stranu neki osjecaj gusenja , mucnine tresem sa pogotovo ledja i ramena

Malena mi opet imala stomacni virus , sva sa se iztrzala sad se bojim da nemam i to

Ali to lelujanje i zanosenje ma nekad plase

I ja lelujam cjeli dan zapinjem akd hodam zanosi me na jednu stranu neki osjecaj gusenja , mucnine tresem sa pogotovo ledja i ramena

Malena mi opet imala stomacni virus , sva sa se iztrzala sad se bojim da nemam i to

Ali to lelujanje i zanosenje ma nekad plase

sve to ide pod anksioznost...uzasa....

U posl. vreme kad me uhvati anksioznost..ja se jos dodatno uplasim, dakle jos plus strah od anksioznosti.. :cry: :cry:

Ja imam i strah od straha. Recimo nadjem se u nekoj situaciji za koju unapred znam da cu tesko podneti i onda krecu simptomi. Ne zbog same situacije, vec zbog mog reagovanja u njoj... rumenila, toga sto mi se glas trese, sto mi suze krecu na oci itd. Jeste glupo... Recimo kada treba da citam nesto pred mnogo ljudi, to su mi najgore scene.

Moze li neko da mi kaze zasto svi pricaju da alkohol i bilo kakave droge, anksiozne osobe pod moranje da izbace?? ja sam primetila da mi alkohol od kada patim od anksioznosti,sto je jedno 6 meseci, teze pada, pa se pitam da l je moguce da je to od toga?inace osim toga imam nenormalan problem sa ledjima, jer cim dodje nalet anksioznosti misici mi se toliko zgrce i sve me onako pece da bukvlno ne mogu izaci, sedeti u kaficu, ma raditi nista normalno..a najgore je sto i kada mi bude lepo to mitoliko smeta da ne mogu da podnesem, a to retko ko moze da shvati.. -_- .ali kada popijem lekic i to ko rukom odneseno

Pozdrav svima

ja sam ovih dana anksiozna od jutra od mraka..uzas..

ja sam ovih dana anksiozna od jutra od mraka..uzas..

Znam da te ne mogu utesiti, ali isto kao ti. Najbolje je kad spavam, muka je dok ne zaspim, a ujutro kako oci otvorim krece. STRAAAAAASNOOOOOOOO