Jump to content
Depresija Forum
session

Bromazepam (LEXILIUM, LEXAURIN)

Recommended Posts

Ja sam pila po 2 Rivotrila na dan pa sam se skinula, cela Rivotrila...

Probaj da piješ 3/4 tablete jedno vreme, pa onda 1/2, pa onda 1/4.

Ili ih sam izlomiÅ¡, ili kupi sekaÄ za lekove.

Ja sam pila po 2 Rivotrila na dan pa sam se skinula, cela Rivotrila...

Probaj da piješ 3/4 tablete jedno vreme, pa onda 1/2, pa onda 1/4.

Ili ih sam izlomiÅ¡, ili kupi sekaÄ za lekove.

Morao bi neku zamjenu tražiti, ovako je gadno, ja trošim također bromazepam i pokušala dr da mi ga zamijeni s trittico, al neće moći jer ovaj me samo uspava, ne znam što bi moglo biti zamjena za bromazepam jel ima tko kakva iskustva?

Lexilium je jedan od tri anksiolitika koji razvijaju najjacu zavisnost(tako su mi rekli psihijatri), a i sam sam osetio to kada sam se skidao sa njega i gore je nego sa bilo kod antidepresiva....zato, pazite

Star je post,al'nebitno vjerujem u ovo...2010 god.sam ga poceo piti na svoju ruku,s malim dozama vremenom tolerancija se povecala i znalo je po par onih od 3 mg dnevno(nije bilo pravila)e kad se teze poceo dobijati bez recepta spustim na pola tablete dnevno otprilike 1.5mg i tako neke zadnje 2-3 godine...uspjem 1-2 dana nekad spojit da ne popijem...Ja vise ne znam jel on meni toliko `sjeda`da se ja tog sranja ne mogu nikako konacno otarasiti,osjecam tjeskobu kad ga ne uzmem stalno me vraca...

Jao. :(

Meni proÅ¡la dva meseca. JuÄe na kontroli ga na kvarnjaka nisam spomenula, jer mama ponekad uzme. No, ja vala viÅ¡e neću. Nikad.

Morala sam jednom u aprilu, jednom u maju, jednom u junu i sinoć. I sad zaista mislim da ne bih smela.

U aprilu i maju bi me po polovina zakucala na dvanaest sati i zakljuÄila sam da je to previÅ¡e.

U junu me je zakucala Äetvrtina na Å¡est sati, ali onda sam se bukvalno uradila silnim colama i bila sva fiju-fiju, i pored toga Å¡to sam doruÄkovala i ruÄala.

Sinoć sam uzela isto Äetvrtinu da zaspim i da ne mislim na grozan dan. Prvo nisam zaspala jedno tri sata, a kad sam uspela, probudila sam se balava, sa vilicom koja je Äas trnula, a Äas bila opuÅ¡tena.

Tolerancije uopÅ¡te viÅ¡e nema. Isto je kao kad sam ga prvi put uzela, takoÄ‘e Äetvrtinu, dva dana pre tatine smrti - desilo se isto.

Mislim da nema svrhe da ga više ikad dotaknem.

Nikada nisam volio Bromazepam, propisivali su mi to u pocetku, kasnije sam odbijao da ga uzimam.

Imam neku mucninu cini mi se bas izazvanu Leksilijumom.

Mozda kao nus pojava u pocetku.

Uglavnom nije mi prepisan lek pa cemo videti sta ce mi psihijatar dati.

Bolji mi je od bromazepama sigurno.

i leksilijum je bromazepam :rolleyes:/>

Pa da ali kapiram da vrv ima neki drugaciji sastav i da je jaci od broma.

Od 3mgx2 dobro sam.

Taj makedonski Leksilijum jeste malo jaÄi od Hemofarmovog Bromazepama.

To je i moj utisak.

Iako je to isti lek.

Mozda bih i mogla samo na tako nekom leku kada bi mi pored otklanjanja drhtavice i uznemirenosti pomagao i da zaspim kad mi se spava, a ne ovo..

Mada druga tema.

Sinoć sam roknula pet komada od 3 mg, Å¡to uopÅ¡te ne liÄi na mene. I dalje se lelujam, spavala sam dva puta.

Nesto te sjebalo? :(

Necu ti pametovat jer i ja znam to napravit. Rijetko, kad ne nadjem drugi nacin da se smirim.

Al da je to dobro...nije...jbg

Od te situacije ga nisam nijednom utela, Äak ni polovinu tablete. VeÄe 21. decembra mi je malo "sketchy", ali sećam se da nisam imala dobru koordinaciju posle prve tablete koju sam uzela zbog napetosti (ostale Äetiri sam pred spavanje). Ispala mi je gumica za kosu, na kraju sam ostala u jednoj cipeli i jedva napipala drugu. Posle mi je pao Å¡ećer brže nego inaÄe.

Te Äetiri koje sam uzela jer sam se doslovce usrala od straha u povratku kući su me uspavale, ali i pored svoje fiziÄke zaravnjenosti 22. decembra bila sam bukvalno, ali bukvalno agresivna na reÄima. Nisam napala nikoga ko mi je bio "kriv" za celu stvar, ali sam se izlajala nekome ko zna sve aktere ukljuÄujući i mene i ne znam kako ću mu na oÄi, poÅ¡to sledeće nedelje treba da gluvarimo. :D

ZakljuÄak: ponovo razmiÅ¡ljam o tome da ovakve stvari viÅ¡e nikad ne uÄ‘u u moj sistem.

Taj makedonski Leksilijum jeste malo jaÄi od Hemofarmovog Bromazepama.

To je i moj utisak.

Iako je to isti lek.

Sto bi vjernici rekli...Amen.

Ako ne računam prethodne retke  i exkluzivne evente s apaurinima, (u smislu jednom u dve godine, takoreći nije za pominjanje) "ozbiljno" sam krenula s lexaurinom negde početkom 2015. Sve do pre nekako, debelo sam ih zloupotrebljavala, obzirom da sam se navukla, a u jedno tri maha koliko sam se skidala, svaki je put propalo. Ne volim lexaurin jer ga mogu pit ko pez bombone, dok, začudo, s brom-om imam mnogo bolje iskustvo - mislim, negde oko dva meseca unazad trudim se da se očistim, i samo me brom drži i uz najmanju dozu.

Znam da je to isti k. ali iz nekog razloga na mene totalno drukče deluju. Naprimer, s lexom sam gladna i kad realno nisam, dok s bromom imam potpuno normalan apetit.

Imala sam epizodu od polovine aprila do polovine jula. Nije bila zloupotreba, ali bila je svakodnevna upotreba. Imala sam utisak da postanem iritiranija, da sam sklonija svađi i malodušnosti, pa sam jednostavno zamolila mamu da ga odnese negde gde ga neću pronaći. Upalilo je. Izgleda da mi je za spavanje bio samo placebo.

On 8/6/2019 at 12:16 AM, Hyperdrive said:

Imala sam epizodu od polovine aprila do polovine jula. Nije bila zloupotreba, ali bila je svakodnevna upotreba. Imala sam utisak da postanem iritiranija, da sam sklonija svađi i malodušnosti, pa sam jednostavno zamolila mamu da ga odnese negde gde ga neću pronaći. Upalilo je. Izgleda da mi je za spavanje bio samo placebo.

Jeste, i ja sam od njega agresivnija. Interesantno.