Jump to content
Depresija Forum
hartera

Karbamazepin (TEGRETOL, KARBAPIN, GALEPSIN)

Recommended Posts

..dakle zavrÅ¡ila sam na hitnom prijemu na psihijatriji i psihićka mi dala tegretol ..dotad sam pila zoloft pa citalon ..pa mi skroz Äudno bilo da mi to daje ....al žena zna Å¡to radi nadam se .... rekla da je to za dizanje raspoloženja jer je iz razgovora zakljuÄila da imam sa tim problema ....

...meni je stvarno puno bolje Å¡to se tiÄe psihiÄkoG stanja ..ali mi zlo i to uuužasno Å¡togod pojedem riga mi se užasno ...zanimaju me vaÅ¡a iskustva i DAL TKO TO PIJE JER NISAM NAÅ LA NIKOG !!!!! HELP !!!

Joj ne. Što će ti to? Ja sam to pila 4 godine od 5 do 8 osnovne.Još sam luđa bila.

Koliko znam tegretol najcesce koriste pacijenti kod kojih je dijagnosticirana epilepsija.. neka me neko ispravi ako grijesim..

Uglavnom je tako međutim ja sam to pila a nemam ni epilepsiju ni epi napadaje.

Meni su ga takodje bili prepisali jos daleke 94-e godine,a nisam imao apsolutno nikakvih naznaka po pitanju EPI..vjerovatno su mi to prepisali jer mozda tad nisu imali nista drugo.. :D

..dakle zavrÅ¡ila sam na hitnom prijemu na psihijatriji i psihićka mi dala tegretol ..dotad sam pila zoloft pa citalon ..pa mi skroz Äudno bilo da mi to daje ....al žena zna Å¡to radi nadam se .... rekla da je to za dizanje raspoloženja jer je iz razgovora zakljuÄila da imam sa tim problema ....

...meni je stvarno puno bolje Å¡to se tiÄe psihiÄkoG stanja ..ali mi zlo i to uuužasno Å¡togod pojedem riga mi se užasno ...zanimaju me vaÅ¡a iskustva i DAL TKO TO PIJE JER NISAM NAÅ LA NIKOG !!!!! HELP !!!

DALI Znate pije li netko sa bipolarom tegretol ....molim vas ..hvala ..

....dobila sam tegretol kao stabilizator raspoloženja uz zoloft kao terapiju ....pa me zanima da li itko pije ovaj lijek i kakva ima iskustva ....

....hvala meda.gif

...meni kasni menstrualni ciklus a nisam trudna .... 2 puta mi je to već bilo od stresa ove godine kad je kasnila po 10 dana pa me zanima dal je moguće da kasni od tegretola i zolofta ... zabrinuta sam ....

Samo malo! Ti imaÅ¡ bipolarnu, a lijeÄili te Zoloftom i Citalonom????

...ti si jedina koja to tu pije ...dal ga piješ samo zbog epilepsije ili i zbog depresije ....

...meni ga je dala psihijatrica kao stabilizator raspoloženja...dijagnosticirana mi je depresija i anksioznost uz hipohondriju ....... od ove dvije kombinacije koju pijem 2,3 tjedna mi je bolje ....

Zbog epi, ali djeluje i kao stabilizator raspoloženja, nuspojave su iste

...kolko piješ dnevno ...ja pijem 2 tablete po 200

Jednu od 200 i jednu od 400. Super ti je Tegretol, tako da nemaš nikakvih razloga za brigu što se njega ti?e

.... na poÄetku mi je bilo Äudno sada sam se navikla .... bolje mi je puno ...samo mi je malo bed piti svaki dan po 3 tablete ....

...dodat ću joÅ¡jednu nuspojavu ..meni je kasnila menstruacija tjedan dana .... neznam sad jel stres il tablete bit će sve zajedno .... užas ... tijelo mi oÄito govori da nije dobro ... sad.gif

Treba proći malo duži period privikavanja. Ja pijem 6 tableta svaki dan pa se ne žalim uvredjen.gif

sori ...treba vremena da se naviknem na tablete ...nekad ih ja popijem i 7,8 i više tako da smo na istom sranju u biti ....

Ne brini, treba i po par mj. da se navikneÅ¡. Ako imaÅ¡ ozbiljnije nuspojave, javi se lijeÄniku koji ti je odredio terapiju pa će ti je malo izregulirati. NiÅ¡ta ne radi na svoju ruku i ne prekidaj samoinicijativno i naglo terapiju. Å to se tiÄe ciklusa, mislim da nema veze s tim. Ako si zabrinuta, provjeri hormonski status

..ma niÅ¡ta ti ja ne radim na svoju ruku nisam luda tj.nisam lijeÄnica ....ski status kako mogu provjeriti hormon

Lako! Mislim na nuklearnoj. OdeÅ¡ do svog lijeÄnika opće prakse i izda ti uputnicu, prethodno se konzultiraÅ¡ sa ginekologom.

...joj ja sam ti inaÄe hipohondar ...sada mi je bolje .... već 2 puta ove godine mi je tako kasnila i o svaki put nakon jaako strasnog razdoblja tako da je najvjerojatnije stres u pitanju ... da odem doktorici poterala bi me van iz ordinacije jer sam joj već doÅ¡la sa svim mogućim bolÅ¡tinama a od njih ni traga .....

ako se bude još ponovilo onda ću otići .....

..jel mi možeÅ¡ samo reći su to hormoni od Å¡titnjaÄe ili neki drugi ....

Nije Å¡titnjaÄa, mislim da se radi samo o spolnim hormonima i neredovitom ciklusu (to je ionako Äesto). Onda bolje svrati samo do ginekologa thumbsupsmileyanim.gif

..iskreno neznam koliko je to pametno ..trebala bi otići na kontrolu ali ću odgoditi to dok mi nebude malo bolje ..inaÄe mi je redovna uvijek tako da sumnjam da imam nekih problema sa tim ali tko zna ?

...ej dali znaÅ¡ po kojem principu djeluje tableta tj. zanima me jer meni naveÄer padne jaako raspoloženje ...budući da pijem tegretol naveÄer dal mi on digne odmah kad ga popijem raspoloženje ili on nakon duljeg vremena kao ad poboljÅ¡ava raspoloženje ...

Nije bit u tome da te digne! Dižu te AD. Ovo je selektivni blokator natrijevih kanala i prema tome treba smanjiti podražljivost neurona. UobiÄajeno bi bilo da ti se prvih par mj. malo spava od njega. U biti sprijeÄava maniju (kod bipolarnih) i uravnotežuje raspoloženje.

...pa da to .. meni je problem Å¡to sam u jednom trenu tužna i želim umrijeti i onda za pol sata vriÅ¡tim od smijeha i sve je super ... ako se to dogodi meÄ‘u ljudima uvijek me Äudno gledaju ko neku luÄ‘akinju .... užasno mi je to ..zato sam sumnjala da imam neki bipolar ... hrpa ljudi mi je to rekla a i ja sama to primjećujem .. valjda mi je zato i psihijatrica dala tegretol .... uzimam ga 3 tjedna bolje je nego prije nemam viÅ¡e krize tolko izražene naveÄer ko prije ... danas je iznimka ...

Pijem Tegretol dve godine zbog epilepsije. Najpre su mi prepisali Karbapin, ali pod njim apsolutno nisam mogla da funkcionisem (stalno sam spavala, nekad i po 20 sati dnevno). Onda sam neko vreme pila Tegretol i Karbapin u kombinaciji, da bih pre oko godinu i po pocela da pijem samo Tegretol. Napade nisam imala, ali EEG kontrole govore da je jos uvek prisutna epilepticna aktivnost. Ono sto me brine je to sto se zadnja tri meseca osecam vrlo lose. Sve cesce placem (bukvalno svaki dan), povredjuju me neke stvari koje mi nikada nisu smetale, tuzna sam zbog zaista iracionalnih stvari, mislim da nema smisla ziveti... Nekada pogledam realno i vidim da se nemam na sta zaliti-imam prijatelje, momka koji me mnogo voli, dobar sam student, studiram ono sto volim, ali imam te "napade" depresije, kada ne mogu da se izvucem iz toga, ne mogu racionalno da razmisljam i pogledam realno kao sada.

Zanima me da li je jos neko imao ovakve probleme. Sta da radim? Da li da trazim od lekara da mi promeni terapiju? Bojim se da mi ne prepisu jos neki antidepresiv. Kako da se izvucem iz ovoga i pobedim lekove?

A sto se tice tegretola i stomacnih tegoba-i ja sam ih imala puno. Ceo zivot sam jela tri obroka dnevno, redovno, a kada sam pocela da pijem Tegretol, sve mi se poremetilo, sta god da pojedem bilo mi je muka, cesto sam povracala, nekada mi se jako spavalo, a nekada uopste nisam mogla da zaspim. Nikada nisam imala redovan ciklus, ali mi se od kad pijem lekove potpuno poremetio (nekada ne dobijem menstruaciju i po 50 dana, a nekada dobijem vec nakon 22).

Sta raditi u ovakvim situacijama i da li je to sve normalno?

Pijem Tegretol dve godine zbog epilepsije. Najpre su mi prepisali Karbapin, ali pod njim apsolutno nisam mogla da funkcionisem (stalno sam spavala, nekad i po 20 sati dnevno). Onda sam neko vreme pila Tegretol i Karbapin u kombinaciji, da bih pre oko godinu i po pocela da pijem samo Tegretol. Napade nisam imala, ali EEG kontrole govore da je jos uvek prisutna epilepticna aktivnost. Ono sto me brine je to sto se zadnja tri meseca osecam vrlo lose. Sve cesce placem (bukvalno svaki dan), povredjuju me neke stvari koje mi nikada nisu smetale, tuzna sam zbog zaista iracionalnih stvari, mislim da nema smisla ziveti... Nekada pogledam realno i vidim da se nemam na sta zaliti-imam prijatelje, momka koji me mnogo voli, dobar sam student, studiram ono sto volim, ali imam te "napade" depresije, kada ne mogu da se izvucem iz toga, ne mogu racionalno da razmisljam i pogledam realno kao sada.

Zanima me da li je jos neko imao ovakve probleme. Sta da radim? Da li da trazim od lekara da mi promeni terapiju? Bojim se da mi ne prepisu jos neki antidepresiv. Kako da se izvucem iz ovoga i pobedim lekove?

A sto se tice tegretola i stomacnih tegoba-i ja sam ih imala puno. Ceo zivot sam jela tri obroka dnevno, redovno, a kada sam pocela da pijem Tegretol, sve mi se poremetilo, sta god da pojedem bilo mi je muka, cesto sam povracala, nekada mi se jako spavalo, a nekada uopste nisam mogla da zaspim. Nikada nisam imala redovan ciklus, ali mi se od kad pijem lekove potpuno poremetio (nekada ne dobijem menstruaciju i po 50 dana, a nekada dobijem vec nakon 22).

Sta raditi u ovakvim situacijama i da li je to sve normalno?

.. mislim ako pijeÅ¡ tegretol 2 godine da depresivne epizode nisu od njega .. Äim ti shvaćaÅ¡ da to nisu tvoje misli nego neki iracionalni oblak koji ti se nadvije nad glavu to znaÄi da nije tolko straÅ¡no .... meda.gif

..kako se boriti bez lijekova .. mislim da bi postepeno trebala uÄiti kada ti doÄ‘u takve misli ih odagnati ... znaÄi prepoznati ih i reći si ne to nisu moje misli .. ja mislim pozitivno i poÄeti razmiÅ¡ljati o veselim stvarima i pozitivno gledati na situaciju ako se o tome radi ... ako nemožeÅ¡ odagnati misli onda poÄni neÅ¡to raditi ..Äistiti prati otiÄ‘ vježbat Äitat knjigu gledat tv bilo Å¡to samo da se ne prepustiÅ¡ mislima ....

.a ako nemožeÅ¡ sama odi kod psihijatra jer je najgora stvar muÄit se sam i odbijat pit lijekove ako ti je loÅ¡e .... lijekovi će ti pomoći .... ja sam pila uz tegretol joÅ¡ 2 lijeka i evo super mi je meda.gif zdravlje nema cijenu srculenca.gif

.. mislim ako pijeÅ¡ tegretol 2 godine da depresivne epizode nisu od njega .. Äim ti shvaćaÅ¡ da to nisu tvoje misli nego neki iracionalni oblak koji ti se nadvije nad glavu to znaÄi da nije tolko straÅ¡no .... meda.gif

..kako se boriti bez lijekova .. mislim da bi postepeno trebala uÄiti kada ti doÄ‘u takve misli ih odagnati ... znaÄi prepoznati ih i reći si ne to nisu moje misli .. ja mislim pozitivno i poÄeti razmiÅ¡ljati o veselim stvarima i pozitivno gledati na situaciju ako se o tome radi ... ako nemožeÅ¡ odagnati misli onda poÄni neÅ¡to raditi ..Äistiti prati otiÄ‘ vježbat Äitat knjigu gledat tv bilo Å¡to samo da se ne prepustiÅ¡ mislima ....

.a ako nemožeÅ¡ sama odi kod psihijatra jer je najgora stvar muÄit se sam i odbijat pit lijekove ako ti je loÅ¡e .... lijekovi će ti pomoći .... ja sam pila uz tegretol joÅ¡ 2 lijeka i evo super mi je meda.gif zdravlje nema cijenu srculenca.gif

Hvala,moram ti priznati da me je ovaj post bas obradovao.

Evo ti poljubac flying%20kiss.gif

Hvala,moram ti priznati da me je ovaj post bas obradovao.

Evo ti poljubac flying%20kiss.gif

i tebi isto kiss.gif

..samo da ti bude bolje srculenca.gif

Evo ja isto odnedavno pijem Tegretol 3x200mg u kombinaciji sa Prozacom,Seroquelom,Calixtom i Rivotrilom.

Ne primjećujem joÅ¡ uÄinak iako mi ni psihićka nije rekla zaÅ¡to mi ga je toÄno dala.Pitat ću je sljedeći put.

Poz!

QUOTE(alive @ 24 Sep 2008, 12:42 PM) 276049[/snapback]

Evo ja isto odnedavno pijem Tegretol 3x200mg u kombinaciji sa Prozacom,Seroquelom,Calixtom i Rivotrilom.

Ne primjećujem joÅ¡ uÄinak iako mi ni psihićka nije rekla zaÅ¡to mi ga je toÄno dala.Pitat ću je sljedeći put.

Poz!

meni ga je bila dala kao stabilizator raspoloženja jer sam naveÄer padala u teÅ¡ke suicidne misli i pokuÅ¡aje ... u većim dozama služi kao antiepileptik tako da mislim daq ti je htjela stabilizirat raspoloženje smile.gif

meni poÄeo djelovati nakon par dana i pomogao je ...