Jump to content
Depresija Forum
hartera

Karbamazepin (TEGRETOL, KARBAPIN, GALEPSIN)

Recommended Posts

Za Eftil sam vadio krv. Antiepileptici su jednostavno tako zeznuti lekovi. Malo remete krv i hormone. A pola sveta ih pije, svi epileptiÄari i psihijatrijski bolesnici. Koji god da dobijeÅ¡, sreću ti od srca želim. :*

Hvala ti puno. :)

Ipak moram piti Tegretol, jer sam na najefikasnijem antiepileptiku, Lamictalu u maksimalnoj dozi, doživeo težak epi napad.

A Tegretol me Äuva, za sada.

Pre bih Eftil nego ovo.

Malo me plaši ovaj lek, zbog provere krvi i tako.

Mada ja inaÄe imam strah od lekova i ne treba me tu sluÅ¡ati.

Milsim da proveravas krv za svaki stabilizator... Znam sigurno da se proverava za Litijum i Karbapin...

Po novom se može i preporuÄuje vaÄ‘enje krvi za Lamotrigin takoÄ‘e.

Mnogo sam istraživao po netu, odluÄio sam, tražiću od doktora, ako Bog da, kad odem na kontrolu 600 mg Lamictala.

400 mg je maksimalna dozvljena dnevna doza, a ja ću tražiti viÅ¡u jer mi 400 mg nije uspelo spreÄiti napad.

Prošli su me strahovi, google ovao sam dosta i zvao doktora. Ostajem na Tegretolu.

jel se može tegretol i rivotril uzimati zajedno ? :wacko:

Može. Ja pijem 3 Tegretola sa 9 Rivotrila dnevno.

Ja sam na 400mg Lamictala imao jak epi, Tegretol ga nikad nije dozvolio.

Ja sam na 200mg i za sad mi je super..sve je to relativno od coveka do coveka,zato toliko i lekova,nekome odgovara nekome ne

Plus, ja sam organski bolestan, epilepsija od 30% smrti mozga.

Od danas pijem Tegretol CR 400 mg 3x1

Planiram da na sledećoj kontroli kod psihijatra, protiv epilepsije tražim Lamictal 400 mg. To sam već pio i odgovarao mi je.

Bojim se za jetru zbog Tegretola, i Tegretol smanjuje delovanje antipsihotika a borim se protiv negativnih simptoma shizofrenije...

Nadam se i gubitku kilaže na Alventi i Treferu, a Tegretol goji. Lamictal mršavi. Još jedan plus za njega.

No, o tom po tom.

Doktor mi je javio mailom da ukinem postepeno Tegretol CR, i da što pre dođem na kontrolu da otkuca to u izveštaj.

ZvaniÄno mi je ukinut. Do 26. januara ga ukidam postepeno a zamenjujem Lamictalom.

Ako Bog da, još sutra pijem 1 tabletu Tegretola CR 400 mg, i to je to, ukida se. Hvala Bogu.

Nisam ga mogao više gledati. Od danas sam prekinuo sa Tegretolom, slobodan sam od otrova! Hvala Bogu.

Nisam ga mogao više gledati. Od danas sam prekinuo sa Tegretolom, slobodan sam od otrova! Hvala Bogu.

Ovaj lek je OTROV!!

Pio sam ga 7 meseci, u maksimalnoj dozi od 1200 mg.

3x1 od 400 mg.

Zakiselio mi je krv, promenuo Ph vrednost, povisio LDL holesterol a smanjo HDL, umastio mi je jetru, poništavao mi je dejstvo Aripiprazola, kao da ga ni ne pijem (aripiprazol), podigao plućnu hipertenziju, i uništio mi je imunitet debelog creva.

Kao jedna od milion posledica, dobio sam bakterijsku infekciju bakterijom clostridium difficile, i gljivicom candida albicanis!

Imao sam dijareju 12 dana, davali su mi infuzije iz hitne.

Sad sam bolje.

Moram ispiti 30 kapsula, 1 dnevno, probiotika Medicobiotic, 30 kapsula, 1 dnevno, probiotika Bulardi, 1 tabletu Sode Bikarbone sa Cinkom, po 1 tbl dnevno 5 meseci (!!!), da alkalizuje krv, i multivitamin - multimineral, da održava imuni sistem i podiže energiju.

Ja pijem Centrum, jer su mi tri magistre farmacije rekle da je Centrum najkvalitetniji od takvih proizvoda.

Carbamazepine is a poison!

Ovaj lek je OTROV!!

Pio sam ga 7 meseci, u maksimalnoj dozi od 1200 mg.

3x1 od 400 mg.

Zakiselio mi je krv, promenuo Ph vrednost, povisio LDL holesterol a smanjo HDL, umastio mi je jetru, poništavao mi je dejstvo Aripiprazola, kao da ga ni ne pijem (aripiprazol), podigao plućnu hipertenziju, i uništio mi je imunitet debelog creva.

Kao jedna od milion posledica, dobio sam bakterijsku infekciju bakterijom clostridium difficile, i gljivicom candida albicanis!

Imao sam dijareju 12 dana, davali su mi infuzije iz hitne.

Sad sam bolje.

Moram ispiti 30 kapsula, 1 dnevno, probiotika Medicobiotic, 30 kapsula, 1 dnevno, probiotika Bulardi, 1 tabletu Sode Bikarbone sa Cinkom, po 1 tbl dnevno 5 meseci (!!!), da alkalizuje krv, i multivitamin - multimineral, da održava imuni sistem i podiže energiju.

Ja pijem Centrum, jer su mi tri magistre farmacije rekle da je Centrum najkvalitetniji od takvih proizvoda.

Carbamazepine is a poison!

Ajoj api bas gadno.

I evo govnara došao da pojede svoje govno.

Opet pijem Tegretol 1200 mg, znaÄi gram i dvesta miligrama, ne znam od kad, od neki dan, i super mi prija.

Dao mi je doktor preventivno da pijem vitamine sa njim, ali nema mi druge opcije.

Ili on ili Eftil, ali mi je Tegretol po doktorskom puno bolja opcija.

Nisam dobro podneo Tegretol ovog puta.

U utorak sam povraćao Äitav dan, i duplao mi se vid danima ranije.

Sledeći dan opet muÄnina.

Doktor je vratio na Eftil.

Ma ovaj Karbamazepin je užas od leka.

Od večeras počinjem umesto Eftila. Navodno manje će me goniti. Na lamiktal imam alergiju, jbg.

Nadam se da je trebalo da piše "gojiti", a ne "goniti"?

On 1/4/2020 at 1:22 AM, Hyperdrive said:

Nadam se da je trebalo da piše "gojiti", a ne "goniti"?

Jeste, ,,gojiti".  Ispravlja me tastatura na telefonu.

Inače, ja samo šizim i izgleda da ovaj ništa ne deluje. Ipak mi je najbolji eftil.