Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Suzanna

Antidepresivi

Recommended Posts

Ej, ljudi, jel' mi možete re?i na koji na?in su na vas djelovali AD, mislim konkretno šta ste osjetili kad ste ih po?eli uzimati i kako je išao oporavak. Jako me zanima.

Pa ja ti mogu re?i samo o nuspojavama,a za ovo ostalo nemam pojma

Meni je opet sve isto,isto imam strah od bolesti,nekad se loše osje?am,nekad previše spavam itd

Ali puno manje o tome sada razmišljam i nekako sam po?eo misliti o važnijim stvarima tj .?ini mi se da te oni vra?aju u borbu sa realnim stvarima i pravim životom a ne bježanje u bolest i depresiju

Drugi kažu da sam druga?iji,samopouzdaniji ,veseliji itd a valjda se vidi i iz postova

Ja sam si isti i ne o?ekuj sad da ?e ti oni riješiti sve ve? sam dati potporu u borbi protiv vlastitih demona

Pozdrav Suzi

Ali puno manje o tome sada razmišljam i nekako sam po?eo misliti o važnijim stvarima tj .?ini mi se da te oni vra?aju u borbu sa realnim stvarima i pravim životom a ne bježanje u bolest i depresiju

Drugi kažu da sam druga?iji,samopouzdaniji ,veseliji itd a valjda se vidi i iz postova

Ja sam si isti i ne o?ekuj sad da ?e ti oni riješiti sve ve? sam dati potporu u borbi protiv vlastitih demona

Pozdrav Suzi

13853[/snapback]

Pa baš se tome i nadam.

Ja baš kod tebe vidim ogromnu razliku pa me to tješi. Ma mislim se da po?nem na svoju ruku piti neki AD pa da me to bar malo unormali i u?ini da se pokrenem. Ne mogu više ovako samo to znam.

Probaj sa zoloftom

?esto ga prepisuju

Ima malo nuspojava pa po?ni prvih deset dana sa pola

onda ubaci još pola popodne

i drži tako godinu dana

mislim da ?e pomo?i

ni ja više ne idem kod psihijatara

svi prepišu antidepresive i malo anksiolitika i ajd do?i za mjesec dana

sve se svodi na prozac,zoloft,seroxat,cipralex itd

za psihoterapiju pravu nemam niti vremena niti toliko novaca

jer je to dugotrajan proces a nema u mom gradu

zna?i 100-150 kn put i minimum 250 kn seansa i svaki tjedan bi trebalo i?i

pa ra?unaj

mislim da se ?ovjek može i sam izgraditi na bolje,možda dužim putem

ali prvo treba smanjiti simptome sa lijekovima da bi išli na samoizgradnju li?nosti

pozdrav

Meni je Cipralex pomogao da zivnem, pocnem se kretati i da obavim sve sto se moze za svoje zdravlje. Bez njega nebi imao volje za sve sto sam ucinio za sebe u zadnje vrijeme jer prije nego sto sam ga poceo uzimati bilo mi je pretesko i otici iz radione u kucu na rucak a kamo li sta gore. Bio sam otprilike kao Suzana, nije me se moglo otjerati doktoru a kamo li psihicu.

Zanimljivo je da mi ne primjecujemo bitne promjene dok ih netko drugi ne primjeti jer nama se sve to toliko sporo popravlja da i ne primjecujemo koliko smo bolje dok ta promjena ne postane velika i sve dok nismo puuuno bolje, nama sve izgleda isto.

I psihoterapija je isto bitna, nauci nas gdje fulamo i jos puno toga.

Zna?i ne osje?aš djelovanje AD osim što ti se postepeno sre?uje stanje u glavi. Razmislit ?u još malo, imam još jednu soluciju pa ako ne bude ništa od toga probat ?u s antidepresivima. Malo mi je crnjak da ja po?nem s tim i da se zatim napokon odlu?im oti?i psihi?u, a da me on tamo napadne šta sam to uzimala na svoju ruku. Takav po?etak terapije ne bi mi nikako prijao. OK ljudovi, Maki, Ma?ak, hvala :wub:/>

Bez antidepresiva-zolofta- nisam imao ni volje ni snage da se maknem iz kreveta. Sve mi je bilo tesko.

Sa Zoloftom dobijem neku energiju i puno lakse se krecem kroz zivot.

Osim toga imao sam veliki strah-paniku- da radim po noci. Sa Zoloftom nema vise panike a i bolje spavam.

E, ljudi, psihi?ka mi ho?e dati Cipralex. Ja se još uvijek tome opirem jer mislim da mogu i bez toga jer moje stanje nije tako teško.

Ali me zanimaju iskustva s tim lijekom. Vidim, Ma?ak ima dobra iskustva. Još netko?

Ima nekih nuspojava?

Hej, ja pijem Cipralex od marta. Dobar je, nisam imala nikakvih nuspojava sem malih problema u sexu (nezinteresovanost i anorgazmicnost). Sad je sve ok. Mislim da je Cipralex sasvim dobar AD i mnogi ovdje imaju dobro iskustvo s njim. Na nekoj smo temi ranije htjeli spomenik da mu podignemo :ph34r:

ne brini se za nuspojave. Ako nesto i bude, proci ce drugi, treci dan. Jasam bila luda od straha kad sam ga uzela prvi dan, ali mi je Ally pomogla. I astrolab, i mnogi drugi. Pozdrav!

Moramo naci mjesto gdje cemo Cipralexu dic spomenik i dogovoriti se oko dizajna ili da jednostavno napravimo veliku kutiju iz koje izlazi poznata ambalaza :D/>

Mozda negdje na tri granice da ga svi mozemo pogledati :)/>

Meni nuspojave nisu bile bas neizdrzive kao sto neki u vezi anticdepresiva spominju, samo neka blaga mucnina bez povracanja ali i to je brzo proslo. E sad, dal meni on posebno dobro pase ili je inace tako dobar to nisam siguran samo nisam cuo da se netko jako zali na njega.

Ma našla sam na netu ju?er toliko nuspojva u vezi sa Cipralexom. Truju nas. Živi otrov. nema šanse da to pijem, pogotovo zato što je psihi?ka rekla da ne bi donio neke revolucionarne promjene, nego bi malo pomako rigidnu strukturu ( što god to zna?ilo ).

Nuspojave pout želje za samoubojstvom, pogoršanje stanja, suha usta, povra?anje, seksualni problemi ( kod muškaraca problemi sa erekcijom, a kod žena nemogu?nost postizanja uzbu?enja i anorgazmi?nost ), zatvor, proljev, glavobolje i još puno, puno toga.

Razlika izmedju kvalitetnog proizvoda i nekvalitetnog je u tome sto u uputstvu od kvalitetnog proizvoda pisu i njegove mane i ono "sta ako"

Pa tako na onim kazetofonima sa pijace pise velikim slovima 4500W, autostop...

A tih 4500W je zbrojeno sa svim potrosacima u kuci zajedno ukljucenim jer se podrazumjeva ako hocete slusat glazbu da se morate prvo okupat u toploj vodi i ugrijat sobu jer ta klepetusa ne radi u hladnom a svaki kazetofon od 1975. ima autostop. Sa kvalitetnim proizvodom dobijete u uputstvu 5 stranica o tome da ga ne ostavljate na suncu, u vlagi, i tko zna sta jos i sta sve trebate redovno na njemu obaviti da bi bolje radio.

Svi antidepresivi imaju nuspojave ali na nekima nisu napisane bas zbog takvih koji ce se uplasiti pa ih nece htjeti trositi ili su "ublazene".

Ako mene pitate ja tako grozne nuspojave nisam imao ali mi je puuuno pomogao.

Te nuspojave nisu takve zbog njegovog "otrovnog" sastava nego zbog promjena koje se u nama dogadjaju kad on pocne djelovati a te promjene su puno vise psihicke nego fizicke.

Dokazano je da oni koji ne znaju za te nuspojave, nisu procitali ni culi, te iste nuspojave vrlo malo osjete i sjete ih se samo kad ih se pita za njih.

Oni koji ocekuju strasne, teske nuspojave takvi ih najvise imaju.

Oni koji ne vjeruju da ce im lijek pomoci njima taj lijek puno i ne pomaze.

Dakle, dajte vise optimizma :P/> Ocekuj da ce ti puuuno pomoci kao i meni. :----:

GLAVNE SPECIFIKACIJE LIJEKA CIPRALEX (Lexapro – Escitalopram), SA OSNOVNIM PODACIMA I OSNOVNIM POPRATNIM POJAVAMA, ŽELJENIMA I NEŽELJENIMA

http://www.netdoctor.co.uk/medicines/100004710.html

http://www.tiscali.co.uk/lifestyle/healthf.../100004710.html

http://www.nomorepanic.co.uk/default.asp?t=cms&c=lexapro

ISKUSTVA SA FORUMA

http://www.uncommonforum.com/viewtopic.php?t=5334

http://www.uncommonforum.com/viewtopic.php?t=5334&start=210

http://www.youreable.com/forums/thread.jsp...&threadID=22196

http://www.medicalnewstoday.com/youropinio...?opinionid=4961

SIDE EFFECTS CIPRALEX (Lexapro – Escitalopram)

KVALITETAN SITE, LINKOVI NA ZNANSTVENE I OSTALE ?LANKE O SVIM POPRETNIM POJAVAMA KOJE SE MOGU JAVITI PRI UZIMANJU OVOGA LIJEKA ILI LIJEKOVA SLICNOGA SASTAVA – VRLO DETALJNO

http://panicdisorder.about.com/od/lexaprosideeffects/

TAKO?ER VRLO KVALITETAN SITE KOJI SE NEPRISTRANO REFERIRA NA POSLJEDICE UZIMANJA CIPRALEX – a KAO I DAJE LINKOVE NA NEPOŽELJNE POSLJEDICE UZIMANJA ANTIDEPRESIVA

http://www.antidepressantsfacts.com/escitalopram.htm

SITE SA NAVEDENIM OSNOVNIM POSACIMA O CIPRALEXU SA LINKOVIMA NA SIDE EFFECTS PAGE O NAVEDENOM LIJEKU, TE POJASNJENJIMA SASTAVA I KOMPONENATA SASTAVA LIJEKA

http://www.crazymeds.org/lexapro.html

SIDE EFFECTS DIO PRETHODNO NAVEDENOG SITEA, I TO (SVI DALJNJI LINKOVI KADA SE JEDNOM PRISTUPI VODE NA DRUGE LINKOVE U KOJIMA SE POJASNJAVAJU POJMOVI KOJI SE JAVLJAJU U TEKSTU):

USSUAL SIDE EFFECTS BY SSRI (serotonyne inhibitor drugs)

http://www.crazymeds.org/ssri.html

ALL ABOUT SIDE EFFECTS

http://www.crazymeds.org/SideEffects.htm

SIDE EFFECTS – DOBIVANJE NA TEŽINI (DEBLJANJE)

http://www.crazymeds.org/WeightEffects.htm

SIDE EFFECTS – GUBITAK LIBIDA

http://www.crazymeds.org/LibidoEffects.htm

SIDE EFFECTS – SUICID

http://www.crazymeds.org/LesseningSuicideRisk.htm

http://www.depression-guide.com/cipralex.htm

Ma s tim se lijekovima ne treba zezati. A meni ne treba da ih pijem, bar za sada.

Ej ,ajd prestani ?itat gluposti i pij tablete ako ti je dala doktorica

Ako ne?eš piti nemoj niti i?i kod doktora

jer to je normalna terapija za tvoje stanje i mislim da je pogodila

Lijek bi ti trebao pomo?i uz psihoterapiju jer o?ito za tvoje stanje netko ti treba pomo?i jer vidim da se sama ne možeš trgnuti

Malo previše filozofiraš

Piše i na plotu p**ka pa probaj ga gurnut

Guest Guest

Lijek bi ti trebao pomo?i uz psihoterapiju jer o?ito za tvoje stanje netko ti treba pomo?i jer vidim da se sama ne možeš trgnuti

Malo previše filozofiraš

Da, upravo je ovako rece "mudrac" maki, jer samo je njegovo eruditsko misljenje tocno, a linkovi gore navedeni, prozeti i iskustvima ljudi, nisu vjerodostojni i ne treba ih uzimati u obzir, jer maki tako kaze, covjek koji je u najmanj ruku pocasni doktor na par sveucilista i farmakologiju i kontraindikacije lijekova ima u malom prstu.

Svaki lijek ima kontraindikacije. To je pogotovo izrazeno kod lijekova namijenjinih lijecenju bolesti psihe, jer je dokazana veza izmedju ocekivanja kontraindikacija kod pacijenta i njihova pojavljivanja. Stoga ako pacijent ocekuje jake kontraindikacije vrlo je velika vjerojatnost da ce ih i imati.

Ako smatra da joj to trenutno nije potrebno, onda vjerojatno i nije.

A maki ce vjerojatno i dalje naprecac donositi zakljucke i savjetoveti takvom lakocom, pogotovo kad je o drugima rijec. Uostalom, zasto se ne bi nastavilo sa psihoterapijom i bez lijekova??? Laconica brevitas i jezgroviti mudri savjeti nisu uvijek i najbolji, maki!

Ja nema sanse da to citam... Meni je pomogao. Pa da sam to procitala taj dan kad sam ih trebala poceti piti, ko zna da li bi mi danas bilo bolje. Moras donijeti odluku, neces umrijeti od Cipralexa. A ako bas neces da ga uzimas - pa nemoj, probaj svojom voljom da se izboris, sta reci?

Prvo se registriraj pa iznesi svoje mišljenje

Ja sam rekao svoje mišljenje

Ne smatram da išta imam u malom prstu i ?itaj moje postove prije

Ja sam bar bio protivnik tableta a i danas sam

Imam problema 13 godina i prošao sam kroz pakao ,vjeruj mi

Ako smatraš da je psihoterapija jedino i najbolje rješenje izvoli

Pripremi novce i spremi se na jedno 2 godine lje?enja,koje može,a i ne mora donesti rezultate jer kod nekih je jednostavno poreme?ena kemija

Ona sama da donosi odluke dal joj treba ili ne

Pa stavljaš onda i nju ,ili sebe na moje mjesto mudraca i po?asnog doktora

Osoba koja piše onakve postove i koja pita maxim za tablete i dozu koju je koristila sigurno nije osoba koja zna što joj treba za lije?enje

I za to ne savjetuje Ju "po?asni doktor Maki" da sluša njega

VE? DA SLUŠA PSIHIJATRA I NJEMU SE OBRATI

?ITAJ MALO ŠTA SAM NAPISAO

AD su lijekovi koji opasno djeluju utje?u na mozak i na cijeli organizam.

Ovo je tema o AD. Zašto bi sve što je re?eno trebalo biti pozitivno? To što su ovdje ljudi koji imaju pozitivna iskustva ne zna?i da nema negativnih.

Najlakše je re?i- uzmi lijek. I tu pri?a kao završava? Meni doktorica silom ho?e uvaljati lijek, i laže mi da nema nuspojava kao da sam ja glupa i naivna. Pa i šume?e tablete imaju nuspojave, a kamoli ne nešto kao što su ti lijekovi!

Ja sama znam kakvo je moje stanje, i ako ne želim uzeti lijek, ?inim to s razlogom. Ne bude li mi bolje samo od psihoterapije, uvijek stignem piti lijekove. Ali želim znati što mi taj lijek može donijeti. Zato nije zlo pro?itati sva iskustva, bilo pozitivna, bilo negativna.

A ako je netko ljut zbog toga što pišem, duboko se ispri?avam jer ovdje o?ito ne možeš imati negativno mišljenje o lijekovima.

Ma i ja imam negativno mišljenje o ljekovima,pa ?itaj koliko su me Ally i ostali nagovarali da ih po?nem piti.Vjeruj mi ,i to tvoje negativno razmišljanje o lijekovima je jedan dio tvog stanja,Ni ja nisam vjerovao

Samo ti želim pomo?i

Pozdrav

Sigurno da imaš pravo da izabereš terapiju za koju misliš da ?e ti najviše odgovarati. Ako imaš tako negativan stav prema AD, onda definitivno ne treba da ih uzimaš u ovom trenutku jer ?e autosugestija verovatno poništiti svaki pozitivan efekat.

Slažem se da se uvek treba obavestiti i o pozitvnim i o negativnim iskustvima kad su lekovi u pitanju, ali mi se ?ini da si ti ve? presudila antidepresivima - negativnim iskustvima pridaješ ve?i zna?aj nego pozitivnim, ne bih rekla da si objektivna. A mislim da ipak takve supstance koje "opasno deluju na mozak i celi organizam" ne bi mogle uopšte biti priznate kao lekovi ve? više od 50 godina da su zaista toliko štetne.

Evo, i ja sam od onih kojima su AD mnogo pomogli i prošla sam bez ikakvih nuspojava, a pre nego što sam po?ela da ih uzimam, dobro sam se informisala o mogu?im posledicama i procenila da je mnogo ve?a verovatno?a da ?e mi pomo?i nego napraviti ne znam kakvu štetu. I tako je i bilo.

Uglavnom, ti vidi kako ?e se situacija dalje odvijati. Kao što si i sama rekla, možda ?eš se kasnije ipak odlu?iti za lekove.

Ja znam da sam od njega sve bolje, isto kao sto znam da su i ostali antidepresivi slicni a ti vagni, da ti bude kako je ili...

A mozda ti stvarno i ne treba, vjerojatno se predobro osjecas da bi ga trosila.

AD su lijekovi koji opasno djeluju utje?u na mozak i na cijeli organizam.

Ovo je tema o AD. Zašto bi sve što je re?eno trebalo biti pozitivno? To što su ovdje ljudi koji imaju pozitivna iskustva ne zna?i da nema negativnih.

Najlakše je re?i- uzmi lijek. I tu pri?a kao završava? Meni doktorica silom ho?e uvaljati lijek, i laže mi da nema nuspojava kao da sam ja glupa i naivna. Pa i šume?e tablete imaju nuspojave, a kamoli ne nešto kao što su ti lijekovi!

Ja sama znam kakvo je moje stanje, i ako ne želim uzeti lijek, ?inim to s razlogom. Ne bude li mi bolje samo od psihoterapije, uvijek stignem piti lijekove. Ali želim znati što mi taj lijek može donijeti. Zato nije zlo pro?itati sva iskustva, bilo pozitivna, bilo negativna.

A ako je netko ljut zbog toga što pišem, duboko se ispri?avam jer ovdje o?ito ne možeš imati negativno mišljenje o lijekovima.

14255[/snapback]

ma svi smo u istoj dilemi jer ni jedan od nas ne zna ni kako di da li si uop?e može pomo?i.ali,bar ja,ra?e ?u uzimati te ljekove,nek mi isperu mozak ako treba,samo da ovaj pakao pro?e.jer i ako mi ne?em naškode,lakše ?u lije?iti fizi?ku bol,koju svi vide,nego ovu-psihi?ku-koju niko ne razumije

Malo previše filozofiraš

14234[/snapback]

Btw. pravi si agresivac i bojim se kad ovako nastupaš.

Ahedony, meni izgleda kao da to kod tebe baš i nije neki naro?it problem pa onda i nije potrebno da ga lije?iš antidepresivima, ali ima puno ljudi kojima je život postao nepodnošljiv zbog depresije, anksioznosti ili sli?nog i to što piše o nus pojavama ne?e ih sprije?iti da si pokušaju pomo?i kad ve? ništa drugo ne pomaže. A ti slobodno nastavi bez njih.

• Create New...