Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Suzanna

Antidepresivi

Recommended Posts

Meni nije ni cilj da ljude odgovaram od AD. Shva?am da je to nekima potrebno.

Ali, kao što sam ve? rekla, ovdje je o?ito zabranjeno re?i nešto protiv AD i zabranjeno je imati druga?ije mišljenje od ve?ine jer kad je tako, odmah svi sko?e na tebe jer nisi dovoljno zdrav, pametan ili mudar ili što ve?, pa pri?aš gluposti. Zato još jednom, duboko se ispri?avam što sam povrijedila kolektiv i kolektivnu svijest na ovom forumu.

Pojma nemam odakle ti to, ali dobro. Nisam baš raspoložena za natezanje pa odustajem.

ja sam odbojala da pijem bilo kakve lekove.Mucila sam se 3 god.i svakim danom je bilo sve gore i gore.3 godine pakla.Ne kazem da nije i sad pakao ali pijem lekove 1 mesec i vec mi je malo bolje.KAJEM SE STO NISAM POCELA NA VREME SAD BIH BILA NORMALNA! Pozdrav svima i slusajte svoje doktore jer oni mogu dosta da nam pomognu,vise nego mi sami sebi,da ne mogu ne bi ni postojali.

POZDRAV SVIMA

?ekaj, Ahedony, ti si tražila da se jave oni koji su koristili AD - uopšte ne vidim u ?emu je problem. Nije niko sko?io na tebe (osim Makija :)/> ), samo su ljudi izneli svoja iskustva. Možda je tebe povredilo to što nema iskustava koja bi opravdala tvoje strahove od AD?

I gotovo svi smo se složili s tobom da ako ne želiš da uzimaš lekove, onda i ne treba na silu, a možda ti nisu ni potrebni. Zar se može biti tolerantniji?

A šta bi ti da te svi maze u životu

Pa treba neko i "skakat"na tebe kako Iris kaže

A daj bože da ja ska?em :)/> :(/>

Jelllena, avatar ti je, ma..fenomenalan...

Zasto se ljudi sve cesce svadjaju na Forumu, sta se desava? :D/>

Ako je za tebe ovo sva?a onda ne znam šta da mislim

Zna?i ako se netko ne slaže s tvojim razmišljanjem i ako je otvoren i iskren te ako ti kaže u facu što ne želiš ?uti to je za tebe sva?a.

ma svi smo u istoj dilemi jer ni jedan od nas ne zna ni kako di da li si uop?e može pomo?i.ali,bar ja,ra?e ?u uzimati te ljekove,nek mi isperu mozak ako treba,samo da ovaj pakao pro?e.jer i ako mi ne?em naškode,lakše ?u lije?iti fizi?ku bol,koju svi vide,nego ovu-psihi?ku-koju niko ne razumije

14280[/snapback]

Ovaj odgovor mi je tako dobar,svaka ?ast.Stvarno je najgore kad te ne razumiju....Ovaj me odgovor tako ohrabrio...

ma baš je to velika utjeha,agnostic.ja baš ne znam šta bi se tu još moglo re? ili napravit.dala bih život da neki ljudi, koje ja odredim ,osjete ovo što ja osje?am,bar na jedan dan,pa nek me ne bude više.ali da osjete.nisam zla u duši,samo mi tako do?e za re?,eto,iako nikom ne želim loše.

Ma Maki, samo mi se cini da ima previse nekih nepotrebnih tenzija. Samo to...Peace! :wicked:

Moja negativna iskustva sa Cipralexom i Rivotrilom.

U pocetku sam imao prolive (dijareje), i napade iracionalnog straha od svega (bezrazloznog) ali koji su me prolazili. Malcice sam spavao, ali samo prvih 5-7 dana, posle toga ne, jer Rivotril deluje na mene da mi se ne spava, cak i kad mi se spava.

Sexualna aktivnost mi je bila normalna, ali se potom kvarila. Nije mi problem da dozivim erekciju, vec imam problem u svrsavanju. Ne mogu da svrsim tako lako iako mogu i par sati da budem u erekciji i odnosu. A i kad svrsim nije to, to. Moze da bude i lepse (MNOGO LEPSE). Imao sam jednom i problem sa erekcijom, ali ne na pocetku, vec kasnije u toku odnosu, kad mi je splasnuo i kad nisam mogao tako lako da ga ponovo stavim u funkciju. Libido mi je ocuvan (bar za sada).

Pozitivna iskustva. U jednoj recenici. Ovi lekovi su mi izmenili zivot na bolje, i sada mi je ok, ali imam u sebi jedan strah koji kaze: "Sta posle tih 6 meseci?" Ok, taj strah nije toliko jak sada, jer sam tek 2 meseca u terapiji, ali mislim da ce postajati sve jaci.

Vec ovo odvikavanje od Rivotrila i njegovo totalno ukidanje za mesec dana, pa me brine kako ce se odraziti na mene... Ali videcemo...

@Ahedony, i andol i aspirin pa su stetni iako ih ljudi piju ko bombone... Ti uvek imas pravo da odbijes terapiju, ali onda moras i da prihvatis posledice koje proizilaze iz toga. Mada, uvek mozes i da se vratis istoj.

Izbor je na Tebi... Pazi, Cipralex (kao i mnogi drugi lekovi ne samo iz grupe AD) imaju te negativne efekte, ali ne potkace oni svakoga. Ovo gore je jedino sto sam ja doziveo od svih nabrojanih negativnih efekata.

A zato nasuprot tome, ne ustajem vise u crnilu, bolje sam skoncentrisan, prirodno sam raspolozen (ni preterano radostan, ni preterano izbedacen) taman onoliko koliko treba, nemam tenzije (tj. nisam anksiozan kao pre), sa lakocom prihvatam (takav sam bio i pre bolesti) svaku mogucu obavezu, duznost, odgovornost...

Una, nema tenzija, bar sto se mene tice, ja od vas sa foruma ocekujem iskreno misljenje makar se meni i ne svidjalo. To je vase misljenje i ja ga postujem iako se nekad ne slazem. Tako i ja pisem svoja iskustva i svoje iskreno misljenje.

Istina, bilo je dana kad me depra drzala kad su me grube rijeci bacale u bed i mozda ja to ponekad smetnem s uma jer sam sad veseljak.

Pa ljudi, ako vam se kad moje misljenje ne svidja nemojte mi jaako zamjeriti.

To je moje misljenje i nije recept za sve, vjerojatno nisam uvijek u pravu.

Una, budi mi vesela i brza :D/>

Ma o tome ja i pricam :D/> Kad je bas ono neka akutna situacija, treba pomoci, a onda cemo reci svoje misljenje, nece nam nigdje pobjeci, ima vremena. Cheers momci!!!Good to have you here! :----:

Moja negativna iskustva sa Cipralexom i Rivotrilom.

U pocetku sam imao prolive (dijareje), i napade iracionalnog straha od svega (bezrazloznog) ali koji su me prolazili. Malcice sam spavao, ali samo prvih 5-7 dana, posle toga ne, jer Rivotril deluje na mene da mi se ne spava, cak i kad mi se spava.

Sexualna aktivnost mi je bila normalna, ali se potom kvarila. Nije mi problem da dozivim erekciju, vec imam problem u svrsavanju. Ne mogu da svrsim tako lako iako mogu i par sati da budem u erekciji i odnosu. A i kad svrsim nije to, to. Moze da bude i lepse (MNOGO LEPSE). Imao sam jednom i problem sa erekcijom, ali ne na pocetku, vec kasnije u toku odnosu, kad mi je splasnuo i kad nisam mogao tako lako da ga ponovo stavim u funkciju. Libido mi je ocuvan (bar za sada).

Pozitivna iskustva. U jednoj recenici. Ovi lekovi su mi izmenili zivot na bolje, i sada mi je ok, ali imam u sebi jedan strah koji kaze: "Sta posle tih 6 meseci?" Ok, taj strah nije toliko jak sada, jer sam tek 2 meseca u terapiji, ali mislim da ce postajati sve jaci.

Vec ovo odvikavanje od Rivotrila i njegovo totalno ukidanje za mesec dana, pa me brine kako ce se odraziti na mene... Ali videcemo...

@Ahedony, i andol i aspirin pa su stetni iako ih ljudi piju ko bombone... Ti uvek imas pravo da odbijes terapiju, ali onda moras i da prihvatis posledice koje proizilaze iz toga. Mada, uvek mozes i da se vratis istoj.

Izbor je na Tebi... Pazi, Cipralex (kao i mnogi drugi lekovi ne samo iz grupe AD) imaju te negativne efekte, ali ne potkace oni svakoga. Ovo gore je jedino sto sam ja doziveo od svih nabrojanih negativnih efekata.

A zato nasuprot tome, ne ustajem vise u crnilu, bolje sam skoncentrisan, prirodno sam raspolozen (ni preterano radostan, ni preterano izbedacen) taman onoliko koliko treba, nemam tenzije (tj. nisam anksiozan kao pre), sa lakocom prihvatam (takav sam bio i pre bolesti) svaku mogucu obavezu, duznost, odgovornost...

14442[/snapback]

Hvala spirit! Lijepo si to razložio. :D/>

O?E MI NEKO OBJASNIT RAZLIKU IZME?U DEPRESIJE I ANKSIOZNOSTI?MENI JE TO ISTO SRANJE POD DRUGIM IMENOM.

Pa nije bas, ja sam imao depresiju, nisam imao panicne napade, a ne da nisam imao strahove vec bi mi bilo sasvim svejedno i da mi je zivot u opasnosti a to je opet druga krajnost. Od osjecaja imao sam samo tugu, tjeskobu i bezvoljnost.

Ahedony,

ja razumijem tvoje strahove zbog AD i oni su uobicajeni i svi smo ih imali.

Ja se sjecam dok me drzao taj strah od lijekova ,da ih ujutru popijem i prvo cekam jedan sat da vidim hoce li mi se sta desiti. Nije mi se nista desilo :----: Sad mogu reci da zivim vrlo kvalitetno, da strahova vise nemam , da nemam misli i da sam opustenija i pocinjem uzivati u zivotu :D/>

Medjutim ja se usudjem reci da je tebi jos uvijek donekle izdrzljivo stanje, te da se sad moze i "filozofirati" o ucincima lijekova. Naravno da je svaki lijek i stetan u jednu ruku, no ja cu radije sanirati ovo dusevno a sa ostalim cemo o tom -potom.#

Ja imam prijateljicu kojoj je bilo jako lose, ali JAKO LOSE. Toliko lose da uopste nije mogla kucati na tastaturi a kamoli raspitivati se o lijeku i citati prilozena upustva. Njoj da su rekli da i govno pojede ona bi ga pojela samo da joj bude bolje. Razumijes?

Znaci sve nas ili barem 80% muce ta ista pitanja kao i tebe, samo sto se sad osjecamo dobro i realno bez ikakvih sugestija razmisljamo kako ce se sutra bez njih ili se na kraju pomirimo sa sobom i prihvatimo mogucnost da ako treba da ih pijemo cijeli zivot.

Maki je postupio onako kako je mislio i osjecao i po tome se vidi koliko mu je bolje bas od tih AD.

I ja sad uopste ne razmisljm sta pijem i koliko cu dogo piti jer mi je bolje.

Nemoj zaboraviti da su bas AD NEKIMA VRATILI BUKVALNO ZIVOT I SRECU.

A ti ako imas jos psihicke snage i energije da se boris protiv depre drugim alternativama, ja ti zelim svaku srecu i slazem se da treba sve isprobati pa onda tek lijekovi. Medjutim ne bih ti predlozila da previe dugo "trppis" svoju boljku.

Sve najbolje, pozdrav!

ps. svi su komentari bili dobrodusno upuceni! ^_^

Guest Guest

Ja sam onaj "gost" od ponesto postova prije, koji je malo "naprasno i bahato" odgovorio makiju.

Nisam zelio zaostriti stvari! Htio sam samo skrenuti paznju na tragu onoga sto se evo upravo sada u ovim ostalim postovima nakon i desilo. Malo sam bio izivciran makijevim poamlo agresivnim istupom, mislim sve ono sa "pise i na plotu p**** pa ti ..."! Ne zato jer imam nesto protiv makija i protiv toga sto su kod njega lijekovi bili savrseni, nego samo zato jer mi se izjava ne cini prikladna. Mislim pise i na bosi u kojoj se nalazi sulfatna kiselina: "Nagriza!" pa ti svejedno probaj oprati ruke u njoj.

Inace sa ostalim se manje vise u potpunosti slazem. Bitno je da se vidi i rezimira ne samo pozitivno, vec i negativno, a sto se lijekova tice, a definitivno je da svaki lijek i negativne posljedice donosi.

Stvar je i stanja u kojem se pojedinac pred uzimanjem lijekova nalazi, ako je ono uzasno i bezizlazno gutati cemo i cavle, a ako jos ipak taj isti pojedinac sudi da moze i bez lijekova, i da mu jos proestaju druga oruzja za voditi bitku, onda treba probati...lijekovi uvijek preostaju.

Pozdrav svima!

Lara, shva?am. Ispada da kao da sam ja željela izazvati neku sva?u, a nisam. Samo sam htjela da se objektivno razmotre i negativne i pozitivne strane AD.

Toliko dugo sam odugovla?io sa seroxatom,mislio sam bi?e mi bolje mogu i bez njega.Danas sam stvarno nikakav i grozne volje i tako sam jutros po?eo piti seroxat 1/2 tablete kao što mi je doktorica preporu?ila prvi tjedan,a onda cijela godinu dana!

Pa šta bude,bude kao što maxim666 kaže lakše je trpiti fizi?ku bol koju svi vide nego ovu psihi?ku koju niko ne shvata!

Valjda ?e mi pomo?i?Vidi?emo nadam se najboljem.

Pozdrav svima ovo je veliki korak za mene a mali za ?ovje?anstvo.

ADs? I love them! :)/>

Nego, ozbiljno. Ja sada kao pijem neku polu dozu fluxilana, a legne mi uvek "k'o budali shamar". Naravno, prvih par nedelje me spopadaju strahovi i druge karakondzule, posle sve samo legne na mesto. Ne pijem ga stalno, samo kad osetim da polako propadam, jer ne zelim posle da gubim vreme u crnoj rupi.

Agnostic, bices ok... samo vjeruj u lijekove koje pijes i u sebe, naravno.. Osim toga, mi smo Blizanci i izboricemo se s tim, zar ne? :----:

Zelim ti srecu!!!

Una hvala ti na podpori,nadam se najboljem.

Toliko sam dugo razmišljao,kao proba?u bez ma i?e mi bez...

Ne ide popustio sam nadam se da ?e mi pomo?i...

Ve? drugi dan ga pijem zna?i još 363 dana

Una još jednom hvala ti sre?a mi baš treba,mi blizanci smo jaki!

• Create New...