Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
hartera

PROMIJENITI SEBE

Recommended Posts

Ipak mislim da je problem u tebi,a ne u tom profesoru. Ne mislim da si kriva, ali taj konflikt nosis u sebi i ispoljavas ga na raznorazne nacine. Secam se kad sam se posle 2 god. pauze vratio na faks. Tako sam se nervirao zbog nekakvih asistenata koji su cak bili moja generacija.Jer,kao sta oni misle,tako mi se obracaju kao da sam im ja "obican" student.Bio sam u krevetu 2,3 dana nedeljno blokiran. Sada kad se osvrnem GLUPOST najveca.To je bilo u meni.Sta mene briga dal neko o meni misli lose zbog duzine studija.Da,obican sam i usudjujem se biti prosecan.Cesto,drugi ljudi o nama i ne misle toliko i na taj nacin.Ali stvar je u tome sto sam ja o sebi zapravo mislio lose i kao studentu i kao coveku i sto su mi trebali uspesi i priznanja drugih o sebi.A to je tako glupo,shvatih s godinama.Upitah se nad sobom - cemu tako? Sta tebe briga sta on misli? I CEMU GUBLJENJE ZIVACA PORED TOLIKO VAZNIJIH STVARI U ZIVOTU?

a što kad ?ovjek ima 30++ i još nije uspio shvatiti ovo gore? .... koja muka :zz_banghead:

faks sam odavno završila, imam relativno ok posao, ali 'nisam uspjela' stvoriti obitelj. vrijeme prolazi, biološki sat kuca sve brže, a ja u svojoj ?etverogodišnjoj vezi ne osje?am taj 'klik'. kad samo i pomislim na prekid, zlo mi je - gdje ?u, što ?u, sama ne želim biti, nemam više 20 godina (a ni 30 :whistling: ) godina. osje?am krivnju i grižnju savjesti, jer nisam uspjela stvoriti familiju, kupiti svoj stan, lijepo ga urediti, biti sretna.

toliko sam se pogubila u o?ekivanjima i društveno prihvatljivom na?inu života, da uop?e ne znam što želim, kako do toga do?i, gdje je moja sre?a i mir.. :misc-yinyang:

ne iksoks nisam kriva ja niti ja imam ikakav konflikt samnom jer imam 25 godina i na 4.sam godini faxa ...to me mu?ilo i to sam riješila i to nema nikakve veze sa ovim ... ?ovjek mi je mogao dati minus jer nisam predala na vrijeme što se slažem al mi je isto tako mogao dati da prezentiram što sam napravila i onda na temelju toga što sam napravila bi mi mogao dati plus ili minus ovisno o kvaliteti projekta ...ali NE on mi nije dao da prezentiram tom se radi .. i doslovno je od svih ljudi koji nisu predali se okrenuo prema zadnjoj klupi di ja sjedim izrekao moje ime i pitao me što je sa vama ..ja sam mu lijepo rekla meni žao profesore ja fizi?ki nisam mogla nazo?iti predaji prošli put sve fino ..onda je rekao da nemogu prezentirat i ja sam ga indirektno zamolila da prezentiram a on je rekao da nemože da je gotovo .... i ondda po?eo srat kako su nama tj meni upitni potpisi i tralala prezentiraju?i mene kao nekog ljen?inu koja ne poštuje autoritet i koja brije svoj film i njima prkosi ..a ne kao osobu koja je psihi?ki bolesna i jako teško se nosi sa pritiskom u tom trenu sam ja poludila ..štoviše jer imam jedan ako ne i najbolji projekt jer nisam izlazila 2 meseca van jer sam cijelo jebeno vrijeme radila ...

ne ja nemam probem sa njim ja sam uvijek bila i jesam razumna osoba ... ali iksose fora je što je on meni automatski dao 2 minusa za nepredaju rada i za SAM PROJEKT E UPRAVO U OVOM DRUGO MINUSU JE RIJE? .....

i živo mi se fu?ka što sam pala 2 godine ... ja sam jako zadovoljna sa svojim životom i baš mi je lijepo i napokon sam nau?ila da se ne optere?ujem tim trivijalnim stvarima ...

i sad 3 dana nakon tog doga?aja ja sam super .. nepadam u nikakve depresije ni ništa sli?no ..ju?er sam bila na frizuri na treningu ...danas si idem kupiti neku krpicu pa na pilates pa van sa prijateljima .... dakle ja sam sebe promijenila

ne iksoks nisam kriva ja niti ja imam ikakav konflikt samnom jer imam 25 godina i na 4.sam godini faxa ...to me mu?ilo i to sam riješila i to nema nikakve veze sa ovim ... ?ovjek mi je mogao dati minus jer nisam predala na vrijeme što se slažem al mi je isto tako mogao dati da prezentiram što sam napravila i onda na temelju toga što sam napravila bi mi mogao dati plus ili minus ovisno o kvaliteti projekta ...ali NE on mi nije dao da prezentiram tom se radi .. i doslovno je od svih ljudi koji nisu predali se okrenuo prema zadnjoj klupi di ja sjedim izrekao moje ime i pitao me što je sa vama ..ja sam mu lijepo rekla meni žao profesore ja fizi?ki nisam mogla nazo?iti predaji prošli put sve fino ..onda je rekao da nemogu prezentirat i ja sam ga indirektno zamolila da prezentiram a on je rekao da nemože da je gotovo .... i ondda po?eo srat kako su nama tj meni upitni potpisi i tralala prezentiraju?i mene kao nekog ljen?inu koja ne poštuje autoritet i koja brije svoj film i njima prkosi ..a ne kao osobu koja je psihi?ki bolesna i jako teško se nosi sa pritiskom u tom trenu sam ja poludila ..štoviše jer imam jedan ako ne i najbolji projekt jer nisam izlazila 2 meseca van jer sam cijelo jebeno vrijeme radila ...

ne ja nemam probem sa njim ja sam uvijek bila i jesam razumna osoba ... ali iksose fora je što je on meni automatski dao 2 minusa za nepredaju rada i za SAM PROJEKT E UPRAVO U OVOM DRUGO MINUSU JE RIJE? .....

i živo mi se fu?ka što sam pala 2 godine ... ja sam jako zadovoljna sa svojim životom i baš mi je lijepo i napokon sam nau?ila da se ne optere?ujem tim trivijalnim stvarima ...

i sad 3 dana nakon tog doga?aja ja sam super .. nepadam u nikakve depresije ni ništa sli?no ..ju?er sam bila na frizuri na treningu ...danas si idem kupiti neku krpicu pa na pilates pa van sa prijateljima .... dakle ja sam sebe promijenila

drago mi je da si sve brzo prevazisla. samo pokusaj da drugi put jos mirnije sve podnosis.ali od sad i nadalje : NISI BOLESNA,SAVRSENO SI ZDRAVA SAMO IMAS KRIZU KAO I SVAKO PRE,KASNIJE NA OVOM ILI ONOM POLJU NA OVAJ ILI ONAJ NACIN!!!

drago mi je da si sve brzo prevazisla. samo pokusaj da drugi put jos mirnije sve podnosis.ali od sad i nadalje : NISI BOLESNA,SAVRSENO SI ZDRAVA SAMO IMAS KRIZU KAO I SVAKO PRE,KASNIJE NA OVOM ILI ONOM POLJU NA OVAJ ILI ONAJ NACIN!!!

hvala na podršci iksose :srculenca: :srculenca: :srculenca:

zašto uop?e mijenjati sebe. što se drugi ne bi promjenili prema meni :mad:

Zato što je glupo o?ekivati nešto od drugih,a ne dati ništa.

He, i ja sam se mnogo ljutio sto ja moram skroz da se promenim, da razumem druge a i sebe, dok drugi ne moraju,

moram da priznam da sam imao dosta dobrih rezultata sa tim, u jednom delu zivota mi se stanje popravilo, ali su

ostali segmenti zivota koji su i dalje losi, a ja za psihoterapiju vise nemam para, a i pitanje je da li bi mi ona nadalje

uopste i pomogla...

Zto jer kad netko promijeni sebe nužno se mijenjaju i odnosi drugih prema toj osobi (donekla ih "prilagodi" sebi), s tim da ova sad kuži u ?emu je poblem i lakše se nosi sama sa sobom.

Da, tim razumevanjem drugih a i sebe, moze covek znacajno da se promeni, moze otkloniti mnoge strahove, npr. ljudi kojih sam se pre plasio vise se uopste ne plasim, mozda je cak obrnuto, cak sta vise sad ti takvi ljudi mene izbegavaju, sto opet nije bas dobro, ne znam kakva su iskustva drugih o ovim stvarima...

Guest bebica

promjeniti sebe-zbog sebe.druge nemogu mijenjati i briga me šta misle o meni,pogotovo oni koji me površno poznaju.ja se loše osje?am ako nekog povrijedim,pa se trudim to ne u?initi.grižnja savjesti mi je najgori osje?aj,i ne želim ga više nikad u životu.ako mi ga netko pokušava nametnuti-srežem ga u startu,jer vrlo dobro znam što je to-manipulacija.dajem od sebe koliko mogu,više od toga nije dobro,jer sam ja onda u komi.i ne o?ekujem ništa zauzvrat,niti-hvala.dovoljno mi je da ja znam u duši da sam ispravno postupila.