Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
alive

Topimarat (TOPAMAX, EPIRAMAT)

Recommended Posts

Topamax,kao i neurontin i lamictal pripada u najnoviju skupinu antiepileptika (4.)

Koristi se kao druga linija lijeÄenja epilepsije te kao druga linija u lijeÄenju migrena u odraslih.

Ovdje je zanimljivo naglasiti da je topimarat pokazao uÄinkovitost kao stabilizator raspoloženja te se kao takav Äesto i koristi iako ga FDA nije odobrila za tu uporabu.

Isto tako,Äesto se koristi i kao lijek za mrÅ¡avljenje jer u nekih pojedinaca (5-10%) smanjuje apetit.

Profil nuspojava mu je blag.

Pišite ukoliko ga netko koristi!

Poz!

Ja sam uzimala ovaj lijek godinu i pol dana. Ne znam kakvi su onda drugi epileptici ako je ovaj "blag" jer sam se ja od njega osjećala grozno. Jedino Å¡to sam mogla je otići u Å¡kolu i vratiti se u krevet spavati. Samo spavanje po cijele dane, a nakon već nekih godinu dana uzimanja sam se poÄela suicidalno ponaÅ¡ati, naravno bilo je dosta tih stvari koje su to potaknule,ali i tablete su tu uÄinile svoje. Osim toga u to vrieme sam postala bulimiÄna. na kraju sam ih morala prestati piti jer nisu dobro djelovale i samo su me uniÅ¡tavale u svakom pogledu...

Topamax sam uzimala par meseci; vise od toga nisam mogla da izdrzim.

Bukvalno sam se osusila, nisam nista jela, niti pila, imala sam napad za napadom...

Vec sam rekla i gde da me sahrane i dala muzu sliku za citulju i ostalo...

Jednostavno, mislila sam da cu umreti.Kretanje mi je bilo skoro pa nemoguca radnja-ma, obicno tusiranje nisam mogla da obavim bez pomoci.

Nisam bas bila sigurna da je od tog leka, ali s obzirom da je od pocetka terapije Topamax-om krenulo i svo zlo, sumnjala sam da je, ipak, on glavni krivac.

Nedugo nakon prestanka uzimanja ovog leka, stanje se normalizovalo.

E sad, valjda je to od organizma do organizma...ko ce ga znati...

Znam kako je, U jednom trenutku sam imala 42 kile, lijek je grozan. Nikad ga nikome ne bi preporuÄila jer znam kroz Å¡to sam prolazila tada, vidim da je i tebi bilo koma. Ma užasan je lijek.

Da,, vidis mogao bi dobro da posluzi onima sa viskom kilograma (sala, naravno).

Ja sam tada zavrsila na infuziji..tako da...daleko mu lepa kuca.