Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
cowgirl

kako si olaksati skidanje s xanaxa?

Recommended Posts

Guest bebica

QUOTE(Beba @ 21 Mar 2009, 01:24 AM) 304032[/snapback]

Draga Sanja. Ako planiraÅ¡ trudnoću, a joÅ¡ uvijek si ovisna o xanaxima..priÄekaj tada radije joÅ¡ koji mjesec sa trudnoćom, sve dok nebudeÅ¡ sigurna da si se potpuno rjeÅ¡ila xanaxa i oÄistila od njih- to ti je moj savjet. Sretno, i želim ti zdravu i ljepu bebicu!

Å to se tiÄe xanaxa i kombiniranja sa drugim lijekovima, u vezi toga i ja imam pitanje:

moja psih. je zamislila moje skidanje sa xanaxa na taj naÄin da mi uvede i normabele. ZnaÄi, pila bi pola od one doze xanaxa koju sada uzimam, a umjesto "druge polovice doze" pila bi normabele.

Nebitno o kojim dozama se radi, ali izgleda bi ovako: xanax, normabel, xanax, nomabel(nekoliko puta na dan).... Mene je to malo strah zz_banghead.gif Jedan dan sam probala popiti normabel umjesto xanaxa i strava, vrtilo mi se u glavi, bila sam totalno smuÅ¡ena, naravno usput sam se i prepala pa sam dobila i paniÄni, i tako, odustala...

Probala bi ponovo, ali nisam 100% sigurna koliko je pametno mješati xanaxe i normabele?

pri izlasku iz bolnice,i meni je doktor uveo normabele,i skroz smanjio xanaxe,dakle,može se zajedno.ali,meni normabeli nisu niÅ¡ta pomogli.nisam ni znala od Äega je,mislila sam da djeluju,jer ih prije nisam pila,osim u bolnici..uglavnom,nikad nisam imala problema sa nesanicom,a tad nisam mogla zaspat do 4-5,bila sam kao u nekom Å¡oku,niÅ¡ta nisam jela..ovaj put me spasio moj dragi tata,jer sam doÅ¡la doma za Uskrs ko zombi,ispljuskao me par puta,ali od dragosti-kao,ono,Å¡to ti je!?mislim,nije me udario.i nekako sam doÅ¡la k sebi,poÄela jesti dole normalno,al kad sam se vratila,otiÅ¡la kod dr-a,i jbg,opet xanaxi.te nesanice su mi bile užas.

QUOTE(bebica @ 21 Mar 2009, 11:38 PM) 304154[/snapback]

ovaj put me spasio moj dragi tata,jer sam doÅ¡la doma za Uskrs ko zombi,ispljuskao me par puta,ali od dragosti-kao,ono,Å¡to ti je!?mislim,nije me udario.i nekako sam doÅ¡la k sebi,poÄela jesti dole normalno,al kad sam se vratila,otiÅ¡la kod dr-a,i jbg,opet xanaxi.te nesanice su mi bile užas.

biggrin.gif Zovi me idući puta kad ideÅ¡ doma, terapija tvog tate oÄito pali. A meni bi bome trebala jedna žešća pljuska, takozvana pedagoÅ¡ka biggrin.gif

Baš ću probati ponovo ovu kombinaciju xanax + normabel, pa javim kako ide. Mislim da me prvi puta kada sam probala spucala panika, jer baš nemam povjerenja u svoju psih( stavit ću si to u potpis da se ne ponavljam ko papiga biggrin.gif )

Smilja, kako si pila? N, x, n, x... ili n, n, n, x, x, x? Nadam se da si razumjela pitanje, ajme, bolje da odem spavati ludilo.gif

Guest bebica

@Bebo,možeÅ¡ slobodno doći.on bi ti sigurno pomogao.prvo bi te dobro nahranio,naravno,sve prirodno,zdravo.odveo bi te na otok,rekao da Å¡to viÅ¡e plivaÅ¡,možeÅ¡ s njim i u ribolov.naravno,da baciÅ¡ tablete i naÄ‘eÅ¡ deÄka,jer si lijepa cura i nema razloga za samoću.i rekao bi ti,da je najvažnije u životu-zdravlje,dakle,zdrava hrana i tjelovježba,pozitivno razmiÅ¡ljanje i ambicioznost.vjeruj mi,taj je uvijek dobro.ne smeta mu ni bura,ni jugo...i pomogao mi je taj put,stvarno.eh,da je takav bio prije.da,i stalno bi te pilio koliko su cigarete Å¡tetne. rolleyes.gif

QUOTE(Beba @ 22 Mar 2009, 12:38 AM) 304175[/snapback]

Smilja, kako si pila? N, x, n, x... ili n, n, n, x, x, x? Nadam se da si razumjela pitanje, ajme, bolje da odem spavati ludilo.gif

shvatih pitanje smile.gif x, n, x, n, x pa onda x, n, x, n, n

ludilo.gif ajmo bebica!! Najviše mi se sviđa ovo sa otokom, plivanjem i pecanjem ludilo.gif A pušit mogu po skrivećki ninja.gif iza neke stjene...

@Smiljo, tnx! kiss.gif Možda već od sutra probam x, n, x, n, x. Još nešto, nakon koliko vremena ide x, n, x, n, n?

Poanta je da završiš na normabelu-bez xanaxa, jel tako? I onda skidanje sa normabela koje bi trebalo i?i lakše od skidanja sa xanaxa? Jel sam sad ja dobro shvatila? Samo, ako mi i uspije, to će opet biti velike doze normabela hmmm.gif

Guest bebica

QUOTE(Beba @ 23 Mar 2009, 01:51 AM) 304327[/snapback]

ludilo.gif ajmo bebica!! Najviše mi se sviđa ovo sa otokom, plivanjem i pecanjem ludilo.gif A pušit mogu po skrivećki ninja.gif iza neke stjene...

nemoraš ti pušit poskrivećki,to samo ja moram.samo će te pilati.

doći ovo ljeto,pa ako dotad naÄ‘emo deÄke,možemo i bez njega tamo.samo,onda baÅ¡ neće biti svježe ribe hmmm.gif

e,da,rekla si da ćeÅ¡ možda u Samobor.ja sam preko svojih vezica,naÅ¡la jedno mjesto,inaÄe je sve popunjeno.pa navrati,ako hoćeÅ¡.znaÅ¡ da je pauza od 13-16..

Da se prijavim i ovde :) . Pijem vec mjesecima taj diazepam sam ili sa oxazepamom.Prvo sam primjetila da nema vise efekta kakvog je imao.Ispocetka sam uzimala 3x dnevno.I funkcionisala sam.Nikad skroz bezbrizno ali nisam se zalila.Onda sam uvece ovako vecernje uzmem oko 6 pa vidim ne spava mi se do 9,tad uzmem drugu,pa u 12 mi oci opet ogromne i tad jos jednu i po i zaspim.Ujutru bi se budila ko prebijena,ali opet sam bila srecnija i tak nego bez sna.Kako sam ja povecavala doze a ono sve manje efekta imalo,pocetkom februara odlucim da smanjujem.Tako da februar mi je prosao na dvije tablete dnevno(izuzev danas),iako je bilo 5 dana uzastopno da sam uzela samo 1 tabletu dnevno..Zapisujem kolko i kad uzimam.ALI ja se osjecam uzasno lose.Vec sam negdje pomenula taj osjecaj nemoci,straha,bezvoljnosti,dekoncentracije,konfuzije,blokada misli,zaboravnost,pa ovde procitah i ovo sinusi,glavobolje,drhtanje,kao da mi se slika pred ocima sijece,ljuljanje,imam osjecaj da me svaka dlaka na kosi boli. Sad me zanima da li je i to smanjenje moglo izazvati apstinencijsku krizu?Danas sam uzela opet vise,ali nije mi uopste djelovalo kako treba.Da li smijem jedno dva dana uzeti jos po jednu tabletu i da pokusam posle toga bar dva dana izgurati bez icega?

Zaboravih napisati da osjecam bar 2,3 sata dnevno osjecaj hladnoce,sva sam najezena.

Pa postoji odredjen rezim izbacivanja anksiolitike iz upotrebe.

Pre svega napisi koje doze pijes (koliko su mg tablete), pa cu ti reci sta i kako da radis. Mora postepeno i onda ide lagano, bez problema.

Nikako na silu i na dandva, tri. To je ipak proces. ;)