Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Guest Angel Heart

AD i LIBIDO

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Dugo već tražim neki forum koji pokriva seksualne nuspojave kod korisnika AD. NaiÅ¡ao sam par topica na drugim forumima u regionu ali niÅ¡ta konkretno.Ovde vidim da se dosta raspravlja o tom problemu. Nažalost i ja nemam libido već tri godine od prestanka uzimanja AD (seroxat). Žalio sam se psihjatrici ali niÅ¡ta. Davala mi je razne antidepresive nebili se vratio libido ali niÅ¡ta ,i dalje na nuli. OdluÄio sam proguglati i onda sam ostao u Å¡oku. Hiljade ljudi se bore sa istim problemom. Prestanu uzimati AD i bum libido nestane.

Ne želim nikoga prepadati ali po tvrdnjama nekih doktora taj problem je gotov pa ne izljeÄiv.

Nazvali su ga Post SSRI sexual Dysfunction (PSSD). Proguglajte . Stotine stranica o tom problemu.

Linkovi:

https://rxisk.org/post-ssri-sexual-dysfunction-pssd/

http://www.pssdforum.com/viewtopic.php?f=10&t=408&start=10

Na drugom linku možete naći forum. Ima preko 3500 reg. Älanova. Sastavili su se svi i pokuÅ¡avaju naći izlaz iz ovog pakla.Par njih je uspjelo vratiti libido.

Interesuje me koliko već dugo vi nemate libido i šta kažu vaši doktori na to?

To valjda za mene ne vazi :D

Uz Velafax 0.75 mi bilo suprotno, nikad dosta sexa, djelovao mi obrnuto, nikako svrsiti.

Provjeri testosteron. Nije vidi da se poremeti.

Naime, sve je to u tijelu u cvrstoj vezi.

Psihicki poremecaj kad duze traje neizbjezno uzrokuje i fizicke poremecaje.

AD ima veze jer smo ga trosili a trosili smo ga zbog depre.

Meni libido ostao.

Prvo Å¡to sam i provjerio jeste testosteron. Nakon toga urologu otiÅ¡ao ,izvadio joÅ¡ par nalaza i sve je Äista desetka.

Kod svakog je isto sa ovim problemom .Na psihickoj je bazi. Kao da je jedan dio mozga ugašen a što je najgore niste depresivni .

Najsretniji bi bio da mi je doktorica diagnosticirala depresiju i da znam da je to uzrok gubitka libiga ali nije. Problem je dosta ozbijniji i tek kad ga u svijetu prihvate i poÄnu se baviti s njim tek tada Äe naći rijeÅ¡enje (lijek) a ovako smo ostavljeni da živimo kao aseksualci.

Ni teška mašinarija mi ga nije mogla podići tijekom prva dva tjedna korištenja Seroxata. Prid curon san izmišlja svakakve gluposti samo da ne skuži, a onda je pomislila da je varan. Nakon dva tjedna se sve vratilo u normalu, sad se i diže i izbaciva poput vulkana. :)

Toliko me libido zabrinuo, evo place mi se. Toliko sam se time opteretio. Ne moram nikad imati libidno ni bido samo da nestannnnnnnne annnnnnksioznosti... panike, depresije, agorofobije libido mi je najmanja briga

sad se i diže i izbaciva poput vulkana. :)

Mislim da sam celog života Äekala da proÄitam da je nekome spolovilo Krakatau. JoÅ¡ samo da eksplodira i sruÅ¡i samo sebe!

Pa mene je nesto s#ebalo tu. Pijem Taitu (duloksetin) max doza 120mg dnevno od marta ove godine. Prvo sam kukala terapeutu da ne mogu da dozivim orgazam, trajalo tak omesecima, sve sam redje masturbirala. Sada, ja sam asexualna osoba. Moj sexualni zivot je bio ihaha bogat, sex mi dodje kao osnovna ljudska potreba , kao dorucak , rucak, vecera. Bila sam ocajna u startu. Uletela sam u lecenje depresija totalno neinformisana i da sebi spasim zivu glavu. Pojma nisam imala sta moze da se desi sa libidom. Al eto, ziva jeam, sex je ...ma ne misaona imenica nego ta stvar ne postoji vise u mojoj glavi. I zivim tako. Pozz