Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
danica

Valproati (EFTIL, DEPAKINE i APILEPSIN)

Recommended Posts

Eftil se radi po francuskoj licenci. Da li neko zna pravi naziv tog leka u Francuskoj?

Molim vas da mi neko odgovori da li postoje i Eftil i Eftil ******?

Meni je danas dr.pomenuo i napisao samo Eftil, ali sam u apoteci dobila Eftil ****** i sad ne znam je li to greska?!

U medjuvremenu sam saznala za ovo gore, ali mi nije jasno kako niko ovde nije imao iskustva sa EFTILOM? Ako jeste, kakva su ta iskustva?

Mislim da su Eftil i Eftil ****** isti lek. Moj sestric pije taj lek od svoje trece godine protiv epilepsije i vrlo slabe paralize. Od tada nije imao napade, a jedina nuspojava je bila u prvih par godina u vidu trenutnog gubljenja ravnoteze i zabacivanja na trenutak glave unazad. Sada mu je sve u redu s tim lekom.

Moja mama pije Eftil kao glavni lek, a za sta je on, nemam pojma, valjda za neke psihoze, je l'? za bipolarne?

ona i ima bipolarni...

koja je tvoja dijagnoza kad pijes Eftil?

MA, ja sam pokusala da pijem Eftil, ali sam sama prestala........posle 1 sam se nekako sva tresla, nemam pojma........

Pijem ZOloft a Eftil bi trebao biti ona druga stvar, ujutru i uvece.........

Ja sam u depresiji a ispalo je i da imam poremecaj licnosti........idem na psihoterapiju i ko zna sta ce se jos tu naci.......:D

Nemoj to da radis i da prekidas na svoju ruku.

Pre ces se izleciti ako pijes.

Nemoj biti k'o moja keva koja je uvek tako bila tvrdoglava i izmisljala razloge zasto da ne pije, pa zato boluje 19 godina i mnogo je gore nego sto je bila i sto bi bila da je pila kako treba! Ako ti ne odgovara to se pozali doktoru, a ti sama nemoj prekidati!

Pozdrav i nadam se da ces biti super!

Ma, ja sam se samoinicijativno vratila na Rivotril, on me bar uspavljuje, mada je i to poslednje sto zelim.......

Eftil mi je dao neki drugi a ne moj dr........sad za 2 nedelje idem kod posve novog i sve cu mu predociti, pa cemo videti sta sad ON kaze :D)))))

Primecujem da ovde niko ili nikad nije koristio Eftil, pa ne moze podeliti to sa nama, ili ne vidi temu?!

Dajte, nemoguce da nemate bas nikakva iskustva sa ovim lekom? Svi dr.koje sam pitala ga hvale kao dobar, a ja sam se sva nesto tresla od njega........

Jedino da dovucem kevu da nesto iskomentarise.

za sta sluzi taj eftil uospte?

ona kaze da otkad ga pije da ima smirenije misli, da je vise ne opetercuju i da je smirenije sto se toga tice, vlajda kao unutrasnji mir.

mada ona uvek poseze za svim zivim alternativama na svetu. slusanje nekih kaseta, sumova, yoga (nigde bez nje):D

Jedino da dovucem kevu da nesto iskomentarise.

za sta sluzi taj eftil uospte?

ona kaze da otkad ga pije da ima smirenije misli, da je vise ne opetercuju i da je smirenije sto se toga tice, vlajda kao unutrasnji mir.

mada ona uvek poseze za svim zivim alternativama na svetu. slusanje nekih kaseta, sumova, yoga (nigde bez nje)tongue.gif

Godinama koristim Eftil. Izvorni proizvod mu je Depakine Krono, a Eftil ****** pravi Zorka Å abac i to je isto, licenca. Jako dugo patim od epilepsije sa retkim napadima, jednom, dvaput godiÅ¡nje. lek je odliÄan u odnosu na druge koje sam pre koristio jer ima konstantnu koncentraciju u krvi. Pre dve i po godine imao sam problema i uveden mi je dodatno Lamiktal /i njega ima pod drugim nazivom/ i od tada mi niÅ¡ta ne fali. Radim odgovoran posao, osećem se zdravo i preporuÄujem svima, da nakon konsultacije sa lekarom koriste sliÄnu terapiju. Prema gore napisanom vidim da mnogi samoinicijativno uzimaju i prekidaju terapiju. To se ne sme raditi kod ovakvih oboljenja, lekovi se uvode postepeno, od manjih ka većim dozama , a obustavljaju obrnuto, ne igrajte se. Uz ozbiljan pristup, sve je izleÄivo, ili bar podnoÅ¡ljivo, imam nažalost jako dugo iskustvo eksperimentisanja dok nisam doÅ¡ao do kvalitetnih lekova. Pozdrav svima, ko ima pitanja u vezi odnosa prema ovoj bolesti rado ću podeliti, jer u suÅ¡tini ni sa kim nisam razgovarao o tome, a sapatnici bi to najbolje razumeli

Ja pijem eftil vec skoro godinu dana i ugojila sam se sest kila, i nedavno sam cula da to moze da bude od toga. Da li se to nekome desilo? Imam uzasno povecan apetit, to su pravi napadi gladi.

Drugari, ja sam pila eftil mesecima, ali ne zbog epilepsije (koju nemam) vec kao psihostabilizator, zbog bipolarnog II.

Verujem da vas prvo zanimaju nuspojave, dodushe, davno je bilo kada sam pochela i ne secam se nekih vecih problema (mada, ok ja sam fizichki zdrava kao konj, mozda bi to trebalo upitati nekog drugog), samo sam zbog povishenog luchenja insulina zdrala slatko kao nenormalna (slatko inace ne volim, pojedem malcice jednom u dve nedelje, kad se setim da i to treba da se unese). Mogla sam da prozderem po kutiju totoa (chokoladni keks preliven chokoladom) za 10 minuta, i to kao prasica, sva se umazem.

No, na srecu, nisam se gram ugojila, shtavishe, smanjila sam se na 47 kg (od godinama mi uobichajenih 52kg)

Poboljshanje je bilo odlichno, mada se meni nije svidjalo (za bipolarne je karakteristichno da ponekad ne zele da se leche, jer su stanja manije ponekada jako prijatna, mozes da spremis koji god hoces ispit za 5 dana, a da za to vreme partijash kao zivotinja i josh svaki dan odradish 300 trbushnjaka+otrchish po 6 km dnevno). Dakle, krenula sam da spavam i osecam umor (shto mi se pre nikada nije deshavalo i to je bilo bolesno) mada mi se zbog patoloshkog nachina zivota ritam malo ******irano uspostavio (spavala sam danju a sve sto se moglo obaviti obavljala nocu....sto ne znaci da bi nekom drugom bilo tako).

Takodje nestala su one iscrpljujuce i nagle promene raspolozenja, i mogla sam koliko-toliko da znam na chemu sam sa raspolzenjem i shta da ochekujem od sebe u sledecih desetak sati (shto je drastichna promena, jer pre toga nisam mogla nishta da planiram jer nisam znala kako cu se osecati ni za pola sata)

Ono sto je izuzetno vazno, i to je kobna greshka koju sam ja napravila, i iz sopstvenog iskustva vam kazem da to uzmete najozbiljnije je da NIKAKO NE UZIMATE ALKOHOL SA EFTILOM!

Dugo sam po tom pitanju bila disciplinovana, ali sam jednom popustila i pila (solidno sam se nacvrcala) i posle toga kad sam doshla kuci i legla da spavam, grchila sam se chetiri sata kao da imam neki napad, brat od straha nije smeo da se pomeri od mene sve vreme (posto je bio tu) i pokushavao je na sve nachine da me probudi, drmao, shamarao, drao se, pushtao glasnu muziku, a ja se nisam niti budila, niti prestajala da se grchim. Kada sam se probudila osecala sam se potpuno normalno i kao da sam dremnula petnaestak minuta, ali kad mi je isprichao shta mi se desilo, shvatila sam da je vrag odneo shalu i da se ne zezam sa time. (a odluchila sam da pijem alkohol jer moja drugarica koja eftil pije godinama, pije i alkohol i nikad joj se nishta nije desilo)

Posle sam saznala i za sluchajeve kada su ljudi prestajali da dishu (jer je alkohol depresor centralnog nervnog sistema, moze cak i da vam stane srce i neke slichne gadosti da se dese) i to nije tek tako napisano u prospektu, ozbiljno je opasno kombinovati ta dva.

l

Ja sam pila eftil godinama i dalje mi je to terapija za epilepsiju ali posto nemam vise nekih problema ne pijem.

Posto imam mioklonus tj grcenje misica koje nije mnogo strano i niko i ne primeti kad mi se desi eftil pijem samo po potrebi.

QUOTE(Bipolar Barbie @ 8 Sep 2008, 12:05 AM) 273686[/snapback]

Da li je tacno da Efril izaziva kao nuspojavu opadanje kose, imas li takvo iskustvo?

Drugari, ja sam pila eftil mesecima, ali ne zbog epilepsije (koju nemam) vec kao psihostabilizator, zbog bipolarnog II.

Verujem da vas prvo zanimaju nuspojave, dodushe, davno je bilo kada sam pochela i ne secam se nekih vecih problema (mada, ok ja sam fizichki zdrava kao konj, mozda bi to trebalo upitati nekog drugog), samo sam zbog povishenog luchenja insulina zdrala slatko kao nenormalna (slatko inace ne volim, pojedem malcice jednom u dve nedelje, kad se setim da i to treba da se unese). Mogla sam da prozderem po kutiju totoa (chokoladni keks preliven chokoladom) za 10 minuta, i to kao prasica, sva se umazem.

No, na srecu, nisam se gram ugojila, shtavishe, smanjila sam se na 47 kg (od godinama mi uobichajenih 52kg)

Poboljshanje je bilo odlichno, mada se meni nije svidjalo (za bipolarne je karakteristichno da ponekad ne zele da se leche, jer su stanja manije ponekada jako prijatna, mozes da spremis koji god hoces ispit za 5 dana, a da za to vreme partijash kao zivotinja i josh svaki dan odradish 300 trbushnjaka+otrchish po 6 km dnevno). Dakle, krenula sam da spavam i osecam umor (shto mi se pre nikada nije deshavalo i to je bilo bolesno) mada mi se zbog patoloshkog nachina zivota ritam malo ******irano uspostavio (spavala sam danju a sve sto se moglo obaviti obavljala nocu....sto ne znaci da bi nekom drugom bilo tako).

Takodje nestala su one iscrpljujuce i nagle promene raspolozenja, i mogla sam koliko-toliko da znam na chemu sam sa raspolzenjem i shta da ochekujem od sebe u sledecih desetak sati (shto je drastichna promena, jer pre toga nisam mogla nishta da planiram jer nisam znala kako cu se osecati ni za pola sata)

Ono sto je izuzetno vazno, i to je kobna greshka koju sam ja napravila, i iz sopstvenog iskustva vam kazem da to uzmete najozbiljnije je da NIKAKO NE UZIMATE ALKOHOL SA EFTILOM!

Dugo sam po tom pitanju bila disciplinovana, ali sam jednom popustila i pila (solidno sam se nacvrcala) i posle toga kad sam doshla kuci i legla da spavam, grchila sam se chetiri sata kao da imam neki napad, brat od straha nije smeo da se pomeri od mene sve vreme (posto je bio tu) i pokushavao je na sve nachine da me probudi, drmao, shamarao, drao se, pushtao glasnu muziku, a ja se nisam niti budila, niti prestajala da se grchim. Kada sam se probudila osecala sam se potpuno normalno i kao da sam dremnula petnaestak minuta, ali kad mi je isprichao shta mi se desilo, shvatila sam da je vrag odneo shalu i da se ne zezam sa time. (a odluchila sam da pijem alkohol jer moja drugarica koja eftil pije godinama, pije i alkohol i nikad joj se nishta nije desilo)

Posle sam saznala i za sluchajeve kada su ljudi prestajali da dishu (jer je alkohol depresor centralnog nervnog sistema, moze cak i da vam stane srce i neke slichne gadosti da se dese) i to nije tek tako napisano u prospektu, ozbiljno je opasno kombinovati ta dva.

l

Primecujem da ovde niko ili nikad nije koristio Eftil, pa ne moze podeliti to sa nama, ili ne vidi temu?!

Dajte, nemoguce da nemate bas nikakva iskustva sa ovim lekom? Svi dr.koje sam pitala ga hvale kao dobar, a ja sam se sva nesto tresla od njega........

I mene isto interesuje iskustvo onih koji su ga potrebili Eftil 500 ****** ... za shta ste ga u opshte upotreblili kao stabilizator razpolozenja , kao mono terapija ili samo za psihoze , bipolarne ili epilepsije ??

unappred hvala :srculenca:

:angel:

meni su ga dali prvi put u kombinaciji sa josh par antidepresiva za bdp i sada o5 kada sam se vratio lechenju ali su ga brzo izbacili i sad sam na flunisanu ali objashnjeno mi je da su mi eftil dali za smanjivanje agresije

Eftil ****** koristim vec 2 godine zbog epilepsije koja mi je konstatovana u 25 godini. Pijem jednu tabletu (pola ujutru, pola uvece) i nisam primetio bilo kakve psihofizicke promene. Nikakve depresije i pojacane napade gladi. Sprecio mi je Epi napade zbog cega mi je i uveden kao terapija.

Dr. mi je umesto rivotrila prepisala EFTIL..

Za koji dan ga moram poÄeti piti...

Molim one koji ga trenutno koriste da mi napišu svoje iskustvo sa tim lekom..

Ja nemam epilepsiju,a Äitam da je za to hmmm.gif pa me zbunjuje njegova namena...

Uz njega sam dobila i Zoloft...

QUOTE(ivana:) @ 21 Nov 2009, 09:51 AM) 339188[/snapback]

Dr. mi je umesto rivotrila prepisala EFTIL..

Za koji dan ga moram poÄeti piti...

Molim one koji ga trenutno koriste da mi napišu svoje iskustvo sa tim lekom..

Ja nemam epilepsiju,a Äitam da je za to hmmm.gif pa me zbunjuje njegova namena...

Uz njega sam dobila i Zoloft...

I Rivotril je za epilepsiju, bio je bar ranije.

Moja dr, pokusava da napravi izmene sa farmaceutskim kucama vezano za objasnjenja za sta koji lek sluzi. Medjutim, to ide jako tesko, a papir o leku stvara konfuziju kod ljudi koji procitaju njegovu namenu.

Rivotril se sada mnogo vise koristi u psiho-terapiji nego kao lek za epilepsiju.

Tako da se opusti i ne brini mnogo......

Budi mi dobro srculenca.gif

Koristim Depakine Chrono,(Eftil ili Apilepsin),ako ih itko od vas koristi dali može napisati nuspojave koje je imao.

Ja od Depakine imam konstantne mučnine 300mg na dan, učestalo mokrenje i proljev.Dali su te nuspojave prolazne, pogotovo

mučnina?

Pijem Eftil i imam sve simptome kao i ti, osim proliva. Pijem ga dosta dugo, ali nuspojave ne nestaju.

Probaj da uzmes neki komadic hrane pre nego sto popijes lek ili (ne znam odakle si) neki lek koji cuva sluzokozu zeluca.

Ono sto postoji na svim ovim prostorijama je Controloc (ima ga u dve jacine-ja pijem jaci-dvaput dnevno), ali i jedan lek protiv mucnine i povracanja, ovde (u Srbiji) se zove Klometol i radi ga Galenika. Oni su se pokazali kao "ublazivaci"ovih simptoma.

Koristim Depakine Chrono,(Eftil ili Apilepsin),ako ih itko od vas koristi dali može napisati nuspojave koje je imao.

Ja od Depakine imam konstantne mučnine 300mg na dan, učestalo mokrenje i proljev.Dali su te nuspojave prolazne, pogotovo

mučnina?

Hvala Alien