Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

LadySar.

Pomozite mi

Recommended Posts

Imala sam prije 7 god. par epilepticnih napada.Doktor mi je propisao Rivotril od 0.5 mg,3/1!

Mislim da mi je sad puno bolje,radila sam par snimaka glave i nalazi su uredu.

Sad je problem u tom sto ja nikako ne mogu to da ukinem:(.Smanjim ja dozu,al mi bude lose,vrtoglavica,povracanje itd.

Molim vas pomozite mi sta da radim i kako!!!!HITNO

Hvala unaprijed

Lady

Mislim da je najbolje da o tome razgovaraš sa lije?nikom koji ti ga je prepisao. Po onom što pišeš izgleda da ti je puno bolje kada ga piješ, pa ne vidim razlog za skidanje s njega.

Kod skidanja je najbitnija polagana postupnost... Zna?i, smanjiš najprije dozu za 1 petinu, pa nakon tjedan dana za ?etvrtinu i tako redom....

Kod skidanja je najbitnija polagana postupnost... Zna?i, smanjiš najprije dozu za 1 petinu, pa nakon tjedan dana za ?etvrtinu i tako redom....

Hvala ti puno puno.

Da li je zaista moguce da ja od toga imam sve te simptome tj. nesanicu,mucninu,nisku temperaturu itd. ili da nije mozda nesto drugo u pitanju???!Mislim to mi se desava kad smanjim dozu....

Posavjetuj se i s lije?nikom... Možda ti on ponudi neko prijelazno rješenje - neki lijek za zamjenu ovome, a s kojeg ?eš se poslije lakše skinuti... Sigurno postoji neki na?in....

Tema je stara i LadySar. postavlja pitanje u vezi sa rivotrilom i epilepsijom , ali posto imam iskustva napisacu nesto u vezi sa rivotrilom i agorafobijom i panicnim napadima mozda pomogne nekom drugom.

Savetetovanje sa lekarom je neophodno.

Princip je u postepenosti nikako u naglom skidanju, dakle po 20 % na nekih 7 ili 10 dana. To je malo teze izvodljivo jer su tablete od 2 mg pravljene tako da se lome na 4 dela, znaci 25 %.

Kad se skines na 0,5 mg, tj na 1/4 tablete 0d 2 mg, kupis rivotril od 0,5 mg.

Npr. on u Srbiji nije registrovan, ali se u Beogradu moze naci u nekim apotekama, uzvoze ga iz Madjarske.

Posto nije registrovan njegov promet je nezakonit, pa ne mozes pitati telefonom, nego naci apoteku.

Onda taj od 0,5 lomis na cetvrtine i postepeno ukidas po istom principu.

Moram da kazem da je u ovoj fazi jako bitan terapeut, npr. mene je skidao ne bas po ovoj semi, nego brze i dosli smo do rezultata.

Medjutim bilo mi je lose :mellow: , ne nepodnosljivo, ali lose, isla sam u grad sa klecavim kolenima, preznojavanjem, trncima, nervoza pred izlazak, mutnim vidom... ( sve je radjeno u sklopu KB terapije).

Pada mi na pamet onaj vic kad neko kaze da se nije tesko odvici pusenja, sam se odvikavao 100 puta.

Ali je 101 put i pocinjao...

U tome je problem, ja nisam izdrzala, sa rivotrilom funkcionisem gotovo normalno, bez njega dddrrr5 .

Kad sam sve oduzela i sabrala, pomislila sam kako pijemo doze koje piju mala deca koja imaju epilepsiju i da mi nece naskoditi cak ni na duge staze, a ako mi i naskodi, izabrala sam kvalitet zivota, pa nek traje dok traje.

Necu da zagovaram lekove, neko uspe da se skine sa njih, samo iznosim svoje iskustvo.

Da nastavim, posle rivotrila kupis bensedin od 5 i onda i njega ukidas, pa bensedin od 2, dok konacno ne dodjes do 0.5 mg bensedina, a to je doza koja nema terapijsku vrednost bas kao ni 1/4 rivotrila od 0,5, ali psiha radi i kad uzmes lek osecas se nekao "zasticenim", tesko je prvi put izaci na ulicu potpuno "cist"

Da dodam : mucnina, nesanica i sl su apstinencijalni sindromi, zato se sa ovih lekova i skida postepeno da bi se oni izbegli ili bar doveli na prihvatljiv nivo za pacijenta.

I jos jednom, nista na svoju ruku.

:blink: Meni to zvuci prilicno brzo.

Imala sam prije 7 god. par epilepticnih napada.Doktor mi je propisao Rivotril od 0.5 mg,3/1!

Zar Rivotril nije anksiolitik? Zar tebi ne treba da bude prepisan antiepileptik?

Svejedno, nemoj da ti bude cudno sto ti je tesko skidanje, nisi jedina. Poznajem jednu osobu koja vec skoro dve godine pokusava da se skine sa istog i jedva uspeva. Mrvicu smanji, organizam joj vapi. Teska navlakusa.

Ja imam Ksalol kod kuce, popila sam ga par puta samo i ne planiram da ga pijem redovno. Necu. Za*ebi!

Skidaj se najpostepenije sto mozes. Mrvicu po mrvicu. Nek ti se organizam navikne na malkice manje, onda jedno vreme tako, pa tek posle izvesnog vremena jos koja mrvica manje itd. Budi istrajna, strpljiva i cuvaj se! Eto, to je moj laicki savet. :whistling:

Idem od forum do foruma, sto nije ni lose, evo odgovora iz prve ruke. :wink:

Rivotril je antiepileptik, ali se u terapiji epilepsije uzima u mnogo vecim dozama nego u lecenju fobija. Po strukturi je benzodiazepin ( kao npr. bensedin, demetrin, bromazepam i sl. )

PITANJE IZ OBLASTI PSIHIJATRIJSKE BOLESTI | ODGOVORENO: 02.08.2008 ODGOVORIO: ass dr Olivera Žiki?

Postovana doktorice zanima kako da se skinem tj prestanem da uzimam ksalol koji sam poceo pre 9 meseci da uzimam svaki dan od po 1mg,kad ga ne uzmem osecam se nekako lose nisam ni za sta:(,pa sad me zanima kako da se skinem sa njega,ince imam problem a to je socijalna anksioznost,jer imam strasnu tremu pri kontaktu sa ljudima,tremor glave,ruku,stezanje u grudima,lupanje srca,preznojavanje,kao da imam knedlu u grlu dok pricam sa nekim....molim vas odgovorite mi!HVALA UNAPRED!

Smanjujte ksalol za 1/4 tablete na svakih 10-tak dana. Kod svakog sledeceg smanjivanja mogu se javiti blage tegobe koje ako ne mozete da izdrzite, znaci da je neophodno da se ukljuce dodatni lekovi, odnosno da vam je potrebna pomoc strucnog lica - psihijatra. Medjutim, mislim da je dobro da se i zbog vasih primarnih tegoba sto pre obratite lekaru - psihijatru ili psihologu radi tretmna socijalne fobije. Sto je duze cuvate, teze se moze resiti.

http://www.stetoskop.info/Psihijatrijske-b...ti-25-qarea.htm

Mislim da je najbolje da o tome razgovaraš sa lije?nikom koji ti ga je prepisao. Po onom što pišeš izgleda da ti je puno bolje kada ga piješ, pa ne vidim razlog za skidanje s njega.

I sad bi to trebalo da znaci da treba ceo zivot da ga koristi?!?!takodje ne znam kako da se "svucem" sa rivotrila,a nemam epilepsiju,prepisan mi je iz drugih razloga.

Ja sam se skinuo sa 2 na 0.5 mg. Posle toga sam sekao precizno žiletom na 1/8 i to sam koristio. ?ak sam pio lek i na svaka 2 dana..

To je najmanja doza koja postoji. Verujte mi da ta doza nema nekakvu ulogu na depresiju i anxioznost, ali psiha ne može jednostavno da se pomiri sa tim.

Ja ?im popijem lek (0.25mg) posle pola minuta osecam da mi je malo bolje, imam osecaj sigurnosti. Mada i mogu bez njega. Ako bash neko zeli da prekine rivotril onda mora da poradi na sebi i da se pomiri sa simptomima bar na neko vreme. Ukoliko vam je bolje od rivotrila, koristite ga... Koliko sam primetio, mnogi posle izlecenja zele da ostave rivotril iz razloga da bi se vratili nekom normalnom zivotu (zele da zaborave sta im se desavalo, i da budu pobednici) ili da bi mogli da piju alkohol.

Ja sam bio bez rivotrila i po 15 dana i nisam imao anxioznost, ali sam morao da nastavim da ga pijem posto mi se pojavljuje petit mal napad ako ga ne uzimam (ako se zagledam u neku tacku pocinje malo da mi se gr?i vilica i gubim svest 1 sekundu.). Jedino u tom slucaju ta mala doza moze imati koristi, ali kod teškog napetog stanja, anksioznosti i sl. mislim i da 0.5 teško može pomo?i...

Ako se neko oseca neprijatno bez njega neka ga pije, za to i sluzi.. :))

Ja sam posle 2 god sa rivotrilom uspeo da pobedim anxioznost, paniku i sve psihicke porobleme, i mogu bez njega, fino se osecam ali moram povremeno da ga uzmem zbog petit mal-a, koji mi se retko javi... pobedicu i njega kad tad....

• Create New...