Jump to content
Depresija forum
Sign in to follow this  
hartera

Alkoholizam - iskustva

Recommended Posts

Godinu i 2 mjeseca bez alkohola :) Više piva...Ali i to se podrazumjeva :) Baš sam ponosan na sebe...A i AD sada ima smisla. Uz alkohol to baš i nije išlo :unsure:

Cao,imam (da tako kazem) kolegu koji se godinama leci od alkoholizma. Od lekova pije Bromazepam 3mg, AD Remitra, neki lek na biljnoj bazi, Eftil 500mg i blokator Esperal 500mg...Cini mi se da je ta terapija OK?

Moja stara boljka zavisnosti, bas ovih dana sam osetio krizu ali su bili neki jako stresni dogadjaji...Inace ne kriziram previse, vajda zbog jake terapije.

Nije tajna da se brojne javne ličnosti (među kojima ima i jutjubera) bore sa problemima mentalnog zdravlja,među kojima su često i bolesti zavisnosti...Evo jedne interesantne ispovesti koja se-premda je ovde reč o alkoholizmu-u globalu može tumačiti kao iskustvo vezano za pojam zavisnosti uopšteno govoreći:

On 1/31/2009 at 5:09 PM, smiljana said:

Sva snaga koju imam mi je sad potrebna da dobijem borbu protiv alkohola...Danas je, evo, 3. dan da ne pijem. Na Normabelima sam i nema fizičkih kriza. Teško mi je u jednom postu objasniti svoj odnos s mamom, traumatičan je i recimo da smo si više kao susjede nego kao majka i kći, tako je od moje 12. godine. Za primjer: Kažem joj da imam poremećaj ličnosti, htjela sam joj i objasniti o čemu se radi i sl, a ona nezainteresirano okrene glavu i kaže: ''Imaš ti poremećaj guzice a ne ličnosti", da bi mi za dva dana došla i žalila se kako ja njoj ništa ne govorim i da ona ima pravo znati sve što se događa sa mnom. Pa onda žalopojke kako svi imaju normalnu djecu, a ona ludu kći i sl. Dolazila bi ona na te satanke, ali samo da može kukati kako sam ja nemoguća. Ne želim si to priuštiti. 

On 1/31/2009 at 8:28 PM, zeus20 said:

Ljudi, nemojte očekivati da netko shvati kako se osjećamo. Ne može to shvatiti ni mama, ni tata, ni psihijatar, ni doktor ni netko deseti kad to nikada nisu doživjeli. Bilo bi previše tražiti od njih da nas u potpunosti shvate, jer i sami znate da je to nemoguće. Roditelji su tu da nam daju podršku u liječenju. Mama te sigurno voli, samo ne može shvatiti da se ti tako loše osjećaš, jer je njoj taj osjećaj nerealan i apsolutno nepoznat. Ona te sigurno voli na svoj način.

Ko te voli-taj će i da te shvati ozbiljno...Eto,u tome je caka i u tome je ključ.

Gde to ima da neko neozbiljno shvata osobu koju voli? Pa nigde.

On 10/20/2013 at 9:22 PM, Go-Ahead said:

Tanka je linija izmedju junka i šanka.

Nisam nikad do sada čula ovu rimu ali poprilična je fora,LOL.