Jump to content
Depresija Forum
hartera

Alkoholizam - iskustva

Recommended Posts

Nije ali je na dobrom putu tako da je bolje da to stopira.Njena frendica je debelo ogrezla al vidit ?e ona za koju godinu svoje zdravlje. Sve do?e na naplatu. ?ak i kad te netko u mladosti mlatne u zube i za 20 godina oni se po?nu raspdati od toga.Ina?e djed i baka ovi od oca roditelji su ujutro kak oni kažu prali zube rakijom,ali to je samo jedan gutljaj bio dok je stari uz kavu u kafi?u obavezno morao i jednu malu.Samo oni su bili seljaci pa to razumijem,a njega gra?anina nikako.

Izvini što ti smeta komentiranje svoje frendice,al bolje da si je prešutila. To je moje mišljenje.

oprosti haubice ali ne želim komentare za moju prijateljicu nit ?u dopuštat da se loše piše o njoj i naziva ju se svakakvim imenima ..tu nije rije? o njoj nego o meni ...

@filozofice u pravu si ..sada treba po?eti rješavati problem

Izvini što ti smeta komentiranje svoje frendice,al bolje da si je prešutila. To je moje mišljenje.

I moje. Hartera kad napises da imas problema sa alkoholom i frendicu koja pije maltene svaki dan i to ogavne kolicine, zar je logicno ocekivati da napisemo - go girls go!

Drzim fige i prvi korak je svakako ova tema.

Rekla sam ti svoje ti si je navela kao primjer.Moglo je i bez njenog spominjanja zabij si to u glavu. I nisi joj ti odvjetnik ovdje na forumu.Prihvati realnu ?injenicu ili nemoj,tvoja stvar.Nemoj me izazivati sa takvim spikama. Na takve stvari ja pop**** sa razlogom. I vidi se dokle ide naivnost koja je uz ljudsku glupost golema.

E da ne zaboravim alkohol kod žena povla?i kandidaturu za rak dojke. Nije uvjet,ali ima i toga.

nisam mislila da ?ete nju komentirat ......

@hvala na podršci kefir :srculenca: stvarno se osje?am sada puno bolje kad sam otvorila ovaj tpoci jer nije bilo lako ..znam ja to sve ve? dulje vrijeme ali druga stvar je kad to napišeš postane dokumentirano i izložiš se kirtici pa i obavezi da nešto napraviš u vezi toga .....

zato hvala vam svima ... tu ?e me biti ?esto odsada

stvarno se osje?am sada puno bolje kad sam otvorila ovaj tpoci jer nije bilo lako ..znam ja to sve ve? dulje vrijeme ali druga stvar je kad to napišeš postane dokumentirano i izložiš se kirtici pa i obavezi da nešto napraviš u vezi toga .....

zato hvala vam svima ... tu ?e me biti ?esto odsada

I meni je drago što si otvorila ovaj topic. Ve? samim time napravila si dobar korak, potpuno te podržavam u odluci da ne piješ, i sama sam odlu?ila isto, od danas nema pijenja. Tako?er sam posezala za alkoholom u svakoj stresnoj situaciji, pa onda redovito prije spavanja i eto belaja. Pri?ala sam o tome sa psihijatrom, preporu?io mi je autogeni trening, što je jako dobra ideja. Ma ne mora bit autogeni trening, bilo što te opušta, treba na?i pozitivne mehanizme za nošenje sa stresom, alkohol je linija manjeg otpora, treba to izbjegavati, da od jednog problema ne napravimo tri nova.

hvala allsentra :meda:

ja sam se preko ljeta bavila autogenim treningom ..malo mi je pomogao ... budem opet po?ela sa njim ... od danas sam krenula zdrava jesti ...?itati knjige ve? sam pro?itala pola jedne i ponovno na trening ..idem sutra jedva ?ekam :)

dakle zasad ni primisli na alkohol :)

ja se sada osecam super i stabilna sam ali i ja sam ponovo pocela da pijem , vikend alkos a sad vec i radnim danima kad dodjem s posla popijem nekada pivo .. jako me to brine .. ali nista ne preduzimam .. uz to pocela sam i da pusim ponovo.. sve bolje od boljeg .. ne znam kako resiti taj problem valda se necu opametiti dok ponovo ne padnem na dno .. Znas hartera a ovo je siguran put do tamo .. tako ako smislis nesto pametno javi...

hvala allsentra :meda:

ja sam se preko ljeta bavila autogenim treningom ..malo mi je pomogao ... budem opet po?ela sa njim ... od danas sam krenula zdrava jesti ...?itati knjige ve? sam pro?itala pola jedne i ponovno na trening ..idem sutra jedva ?ekam :)

dakle zasad ni primisli na alkohol :)

E ovo mi je drago ?uti! Bravo, ženo! :clapping:

Daješ mi snage da i ja izdržim bez alkohola. A pije mi se:( Pa pomišljam: a možda sam mogla još ve?eras, pa da od sutra ne pijem. Bože, kako sam glupa! Koliko dugo sam bila ljuta na oca alkoholi?ara, i evo mene, skoro pa da ne posrnem njegovim stopama, užas...

ja sad pokušavam preusmjerit energiju i misli na prehranu vježbanje ?itanje i u?enje za fax ....i izbjegavat alkohol ..ako mi bude jako stresno radije ?u uzeti jedan rivotril nego posezati za alkoholom .... drži fige .. zasad sam super ..potpuno smirena .....

ja se sada osecam super i stabilna sam ali i ja sam ponovo pocela da pijem , vikend alkos a sad vec i radnim danima kad dodjem s posla popijem nekada pivo .. jako me to brine .. ali nista ne preduzimam .. uz to pocela sam i da pusim ponovo.. sve bolje od boljeg .. ne znam kako resiti taj problem valda se necu opametiti dok ponovo ne padnem na dno .. Znas hartera a ovo je siguran put do tamo .. tako ako smislis nesto pametno javi...

Nisam hartera, ali imam potrebu odgovoriti na tvoj post.

Pro?itala sam jednom zanimljivu izjavu vezanu uz alkoholizam: to je kao da ska?eš sa zgrade i o?ekuješ da ?eš pasti samo dva kata!

Sun?ica, sasijeci to u korijenu, nemoj si još i to natovariti na le?a. Probaj ne iza? nigdje za vikend, bolje ostati ku?i, uz neku knjigu, ili film, ili forum, nego iza?i van i do?i u napast da popiješ nešto alkoholno. Za po?etak, probaj tako. A ku?i, ako ti se pije, skuhaj si ?aj, ili kupi neki sok, ili npr. ?ašu tople vode i unutra otopi žlicu meda, to navodno opušta.

evo i ja da se pridruzim klubu.... i pre sam pila pomalo, ali pre par meseci sam krenula da pijem on everyday basis, ono po pivo dva cim dodjem kuci sa posla... a onda je tu doslo i vino :huh2: i tako, malo po malo, to se pretvorilo u pijenje svaki dan pomalo i uvece pred spavanje... nikada pijana, ali me uhvati. a tek ako me nesto iznervira. uf. elem, postala sam na vreme svesna kuda to vodi, pogotovo sto mi je tata bio alkoholicar. svesna sam da na mene alkohol deluje isto kao anksiolitik, samo mnogo brze... pricala sam o ovome sam psihoterapeutom i upozorila me je da imam realan potencijal da postanem alkos... od onda izbegavam da kupujem alkohol. jednostavno, kad ga nema u kuci, ne pijem ga. ako ga ima, ne mogu da odolim. popijem ponekad, ali sam stvarno redukovala to. nadam se da ce tako i ostati. jednostavno, nekada kada sam toliko napeta, ako je alkohol tu, ruka sama poseze za njim...

ne, pila sam i pre toga, u stvari, kad smo ja i decko poceli da zivimo zajedno, vikendom bismo isli u veliki shopping i onda bismo kupili i puno piva, vina i td. samo sto sam ja pila bar duplo vise od njega i svaki dan. od kad su nam krenuli problemi i svadje smanjila sam to zato sto sam postala svesna da imam ozbiljan potencijalni problem. cak sam mu bila rekla da sam razmisljala i shvatila da bih mogla da postanem alkos. i zamolila sam ga da vise ne kupujemo alkohol. na sta je on rekao "da li ti stvarno mislis da bih ja ostao sa nekim ko je alkos?" od onda stvarno izbegavam da kupujem alkohol. evo, nema ga vise u frizideru. ako imam napad anksioznosti radije cu popiti bromic ili nesto slicno. ne kazem da nikad ne popijem nesto, ali svaki dan..... radije ne bih... ja sam o tome pricala sa terapeutom na trecem terminu, nije me bio blam...

J apijem ponekad(kao sad,recimo ahahah) ali ja to vidim kao opustanje,jer ne pijem cesto.Svaki porok je ok,dok mu mi gospodarimo,ali ako osetimo da nas on kontrolise i preuzima,onda treba ostaviti to sranje,nevazno da li su tablete ili alkohol u pitanju(ja sam taj problem imala i imam sa ksalolom,pa ga zato i izbegavam,dok alkohol lako kontrolisem)

Nisam hartera, ali imam potrebu odgovoriti na tvoj post.

Pro?itala sam jednom zanimljivu izjavu vezanu uz alkoholizam: to je kao da ska?eš sa zgrade i o?ekuješ da ?eš pasti samo dva kata!

Sun?ica, sasijeci to u korijenu, nemoj si još i to natovariti na le?a. Probaj ne iza? nigdje za vikend, bolje ostati ku?i, uz neku knjigu, ili film, ili forum, nego iza?i van i do?i u napast da popiješ nešto alkoholno. Za po?etak, probaj tako. A ku?i, ako ti se pije, skuhaj si ?aj, ili kupi neki sok, ili npr. ?ašu tople vode i unutra otopi žlicu meda, to navodno opušta.

prosli put kad am prestala da pijem upravo sam radila suprotno .. mislim da nije resenje ostajati kuci , to je kao potiskivanje problema , nego izaci i ne piti .. u pocetku mi je bilo jako tesko jer u drustvu svi piju pa mu ja onda dodjem kao s marsa.. ali vremenom naucis da se ponasas normalno i bez alkohola .. naravno treba vremena i super mi je bilo .. a sada opet treba to uraditi .. ali stalno nesto odlazem ..Inace uvece kada sam jako napeta , to sam vec shvatila , alkohol ne pomaze .. napetost je uglavnom rezultat premora i uz alkohol ne resavam problem .. pola rivotrila i na spavanje...hvala na savetima , probacu da ih primenjujem umesto rivotrila ...

mislim da nije resenje ostajati kuci , to je kao potiskivanje problema , nego izaci i ne piti .. u pocetku mi je bilo jako tesko jer u drustvu svi piju pa mu ja onda dodjem kao s marsa.. ali vremenom naucis da se ponasas normalno i bez alkohola

Ja sam preslab karakter za tako nešto, nije mi problem biti crna ovca u društvu, ve? se i ja polakomim za alkoholom, vidim pivu ili vino na stolu i ja?e je od mene. Zato ?u se prvih tjedan dana držati ku?e.

Strah me, prepala me ?injenica koliko mi alkohol fali, nisam ni znala dok nisam odlu?ila ne piti. Ve? mi je zbila prešlo u naviku svaku ve?er prije spavanja popiti nešto, neki moj mali ritual, kao jutarnja kava. I nema tog anksiolitika koji bi mi to mogao nadomjestiti. Iskreno, ne bih vjerojatno ni razmišljala da prestanem da me nije ovaj topic zagolicao, i ?injenice da me uhvati depresija drugi dan ako popijem malo više ve?er prije. U stanju u kojem jesam dodatna depresivnost je zadnje što mi treba.

Ne znam , bojim se. Bojim se sebe, što ako opet po?nem piti, što ako ne mogu izdržati ni tjedan dana, onda bi to zna?ilo da je problem ozbiljni nego što želim misliti.

Svaki savjet je dobrodošao...

evo i ja da se pridruzim klubu.... i pre sam pila pomalo, ali pre par meseci sam krenula da pijem on everyday basis, ono po pivo dva cim dodjem kuci sa posla... a onda je tu doslo i vino :huh2: i tako, malo po malo, to se pretvorilo u pijenje svaki dan pomalo i uvece pred spavanje... nikada pijana, ali me uhvati. a tek ako me nesto iznervira. uf. elem, postala sam na vreme svesna kuda to vodi, pogotovo sto mi je tata bio alkoholicar. svesna sam da na mene alkohol deluje isto kao anksiolitik, samo mnogo brze... pricala sam o ovome sam psihoterapeutom i upozorila me je da imam realan potencijal da postanem alkos... od onda izbegavam da kupujem alkohol. jednostavno, kad ga nema u kuci, ne pijem ga. ako ga ima, ne mogu da odolim. popijem ponekad, ali sam stvarno redukovala to. nadam se da ce tako i ostati. jednostavno, nekada kada sam toliko napeta, ako je alkohol tu, ruka sama poseze za njim...

slažem se potpuno! alkohol treba izbjegavati kupovati ..... tako kad ga nemam ne pijem ga ...dobro znam onda oti?i do du?ana ..ali ako je u fridju nestane za par dana .... mislim da je kod tebe ve? alarmantno ako piješ svaki dan i to pogotovo ako si sama da po?neš sa odvikavanjem ..možemo se tu svi podržavat :srculenca: ja ne pijem svaki dan 2-3 puta tjedno ..nekad 1 put tjedno ..ovisi ..ali vidim da je to preu?estalo ..pogotovo jer znam ?esto piti sama a ?im ?ovjek pije sam to je znak za uzbunu !

@allsentra složila bih se sa tobom ..ja uvijek kad želim malo stat sa alkoholom na po?etku na idem van da ne do?em u iskušenje ..prvih par tjedana a poslije je lakše ...

...odolila sam 2 puta .... danas nakon uspješne analize bloka išla sa curama iz grupe u jedan kafi? kojeg su one predložile a ja sam tamo prije izlazila i znam da poslužuju to?eno pivo u preslatkim ovalnim kriglama.baš je gušto piti iz toga ...i narafvno došle mi misli da naru?im ali NISAM ! :)

...a za ovo drugo što sam odolila ...joooj ...prijatelj organizira festival vina i zvao me da do?em i da radim tj.da se zezamo tamo i to?imo ljudima vino da probaju i da mu pomognem .... i jedva sam odolila jer obožavam skupa vina koja si ina?e nemogu priušiti ili jaaaaaaaaaaako rijetko a tamo su sva dostupna za probat besplatno ajoj! :zz_banghead: jedino si opraštam alkohol na tim festivalima koji su 2 puta godišnje jer se to stvarno isplati probati .....

ali s obzirom na situaciju nisam otišla ..i moram za fax raditi ...tako da sam teška srca odbila .....

zasad mi ide .... sve ?u iskreno napisati ..naravno da ?u hrpu puta posustati ali imam cilj .....

joj baš mi je žao za ovaj festival :zz_banghead: evo da ne pijem neumjereno mogla bi mirne duše oti?i ... ali ovako ... nemogu .... :zz_banghead: :zz_banghead:

slažem se potpuno! alkohol treba izbjegavati kupovati ..... tako kad ga nemam ne pijem ga ...dobro znam onda oti?i do du?ana ..ali ako je u fridju nestane za par dana .... mislim da je kod tebe ve? alarmantno ako piješ svaki dan i to pogotovo ako si sama da po?neš sa odvikavanjem ..možemo se tu svi podržavat :srculenca: ja ne pijem svaki dan 2-3 puta tjedno ..nekad 1 put tjedno ..ovisi ..ali vidim da je to preu?estalo ..pogotovo jer znam ?esto piti sama a ?im ?ovjek pije sam to je znak za uzbunu !

@allsentra složila bih se sa tobom ..ja uvijek kad želim malo stat sa alkoholom na po?etku na idem van da ne do?em u iskušenje ..prvih par tjedana a poslije je lakše ...

...odolila sam 2 puta .... danas nakon uspješne analize bloka išla sa curama iz grupe u jedan kafi? kojeg su one predložile a ja sam tamo prije izlazila i znam da poslužuju to?eno pivo u preslatkim ovalnim kriglama.baš je gušto piti iz toga ...i narafvno došle mi misli da naru?im ali NISAM ! :)

...a za ovo drugo što sam odolila ...joooj ...prijatelj organizira festival vina i zvao me da do?em i da radim tj.da se zezamo tamo i to?imo ljudima vino da probaju i da mu pomognem .... i jedva sam odolila jer obožavam skupa vina koja si ina?e nemogu priušiti ili jaaaaaaaaaaako rijetko a tamo su sva dostupna za probat besplatno ajoj! :zz_banghead: jedino si opraštam alkohol na tim festivalima koji su 2 puta godišnje jer se to stvarno isplati probati .....

ali s obzirom na situaciju nisam otišla ..i moram za fax raditi ...tako da sam teška srca odbila .....

zasad mi ide .... sve ?u iskreno napisati ..naravno da ?u hrpu puta posustati ali imam cilj .....

joj baš mi je žao za ovaj festival :zz_banghead: evo da ne pijem neumjereno mogla bi mirne duše oti?i ... ali ovako ... nemogu .... :zz_banghead: :zz_banghead:

@Hratera, ?estitke :clapping: Dobro da ne ideš na taj festival, a vjerujem da ti je bilo teško odoliti, ali dobro što jesi! Samo tako curo!

Meni se užasno pije, pa pomišljam da bih mogla još ve?eras, još samo jednu ve?er...

Ja kad iza?em s ekipom ne mogu odoljeti bijelom vinu, pogotovo ako je neko dobro like sivi pinot :rolleyes:

Al kad krene ne mogu stati, prošlu subotu se naroljali vani ko stoka, svi u nekim problemima, jednostavni pukli i samo trosili...

Prestao sam samostalno piti i to je veliki uspjeh za mene. Doma imam alkohola koji stoji ali fakat ga ne diram, ?eka goste. hehhehee

E a kad je društvo onda moja slabost ispoljava van. Da ne pri?am u kakvo psihi?ko stanje padnem drugo jutro, to su mi najgora bu?enja... :smrk:

Ljudi alkohol je veliki problem za depresivce i to sam shvatio na onaj najgori na?in - na sebi...

Ja sam preslab karakter za tako nešto, nije mi problem biti crna ovca u društvu, ve? se i ja polakomim za alkoholom, vidim pivu ili vino na stolu i ja?e je od mene. Zato ?u se prvih tjedan dana držati ku?e.

Strah me, prepala me ?injenica koliko mi alkohol fali, nisam ni znala dok nisam odlu?ila ne piti. Ve? mi je zbila prešlo u naviku svaku ve?er prije spavanja popiti nešto, neki moj mali ritual, kao jutarnja kava. I nema tog anksiolitika koji bi mi to mogao nadomjestiti. Iskreno, ne bih vjerojatno ni razmišljala da prestanem da me nije ovaj topic zagolicao, i ?injenice da me uhvati depresija drugi dan ako popijem malo više ve?er prije. U stanju u kojem jesam dodatna depresivnost je zadnje što mi treba.

Ne znam , bojim se. Bojim se sebe, što ako opet po?nem piti, što ako ne mogu izdržati ni tjedan dana, onda bi to zna?ilo da je problem ozbiljni nego što želim misliti.

Svaki savjet je dobrodošao...

mislim da je super što razmišljaš o tome i što to mu?i i boriš se da manje piješ :srculenca: i drago mi je što smo se zajedno našli da riješimo taj problem ... ja sam cijelo vrijeme znala da je tu ..ali sam odga?ala suo?avanje i po?et rješavati ga ..... zajedno smo ja?i :)

nemoj se bojati ako popiješ jedan dan ..nema veze idemo dalje ... nije borba samo re?i više ne pijem i gotovo ..nije to nažalost tako jednostavno ..nekad ?emo posustat ali to nas netreba obeshrabrit ..... tj. nesmije !

Ja kad iza?em s ekipom ne mogu odoljeti bijelom vinu, pogotovo ako je neko dobro like sivi pinot :rolleyes:

Al kad krene ne mogu stati, prošlu subotu se naroljali vani ko stoka, svi u nekim problemima, jednostavni pukli i samo trosili...

Prestao sam samostalno piti i to je veliki uspjeh za mene. Doma imam alkohola koji stoji ali fakat ga ne diram, ?eka goste. hehhehee

E a kad je društvo onda moja slabost ispoljava van. Da ne pri?am u kakvo psihi?ko stanje padnem drugo jutro, to su mi najgora bu?enja... :smrk:

Ljudi alkohol je veliki problem za depresivce i to sam shvatio na onaj najgori na?in - na sebi...

potpisujem ..ja se isto svako jutro nakon alkohola budim bez trunke serotonina u sebi i onda sam depresivna bezveze ! tj. zato jer sam pila i alkohol mi je uništio moj hormon sre?e :zz_banghead: a sljede?i dan sve se vrati u normalu .....

evo ja sam ve?eras baš nešto nervozna ..i razmišljam kako da ublažim tu nervozu ...... idem si napraviti vo?ni shake

Sino? mi je bila grozna ve?er, htjela sam nestati, zaboraviti svijet, sebe, sve. Pa sam otišla u dežurni du?an i kupila litru vina, ostalo možete pretpostaviti. Danas se osje?am tako jadno, toliko sam ljuta na samu sebe, razo?arana još više, ma ne znam, ne treba mi to. Ve? sam to jednom rekla, ali morat ?u si ponoviti: nema više alkohola. Dok se ne izlije?im, dok sam na tabletama, nema više alkohola, pogotovo ne tako, sama, u sobi, s bocom vina.

zao mi je sto se vece tako zavrsilo .. ja ipak nemam takvu potrebu za alkoholom , retko kada pijem sama, nije da se ne desava ali zaista retko. A kad me neko ponudi tesko odbijem .. drzi se .. mislim da ne treba mnogo da kaznjavas sebe zbog toga , bitno je da imas zelju da prestanes i to je veliki uspeh .. polako, sad sve iz pocetka .. pokusaj da izdrzis za pocetak bar da ne pijes radnim danima verujem da ces vremenom uspeti .. postavi neki cilj.. vremenom sve duze i duze bez alkohola .. ali mislim da treba da se kreces i izlazis jer ovako sve izgleda kao beg od alkohola a ustvari ti sa njim treba da se suocis i pokazes da si jaca :srculenca: ...

jel moze da se kupi taj sex? i jel moze to da se radi pod nekom totalnom anestezijom... mislim, gadno je, pa da se ne secam...

Ovo je dojucerasnje moje razmisljanje.I to me je smaralo,al se nisam mogla pozalit na to.Al nije to tema frances ccc,pisemo o alkoholu :)

Ja nemam hvala Bogu problema sa tim,pa mozda necu razumjeti dobro ljude koji imaju taj problem.Mene su jedva nagovorili na alkohol,i kad trebam piti nesto alkoholno to je obicno 1 bambuscic,svega par puta godisnje.Prvo i zadnje opijanje u zivotu koje mi se nedavno desilo,pa,ne mogu reci da mi nije prijalo ali cemu opet to kad sam se sutradan osjecala pregazeno? Meni alkohol nece nista rijesiti,nikad i nije,a da se osjecam pregazeno zaista mi ne treba jos i alkohol.Postoje razni nacini bijega od stvarnosti,ja sam zivi dokaz,a nekako ne vidim kako casa ili flasa necega mogu RIJESITI problem.Oni ga samo mogu PRIVREMENO ZABORAVITI,al podsjecanje slijedi vec sutra,uz mucne simptome mahmurluka.Pa ako ce mi sutra biti jos i fizicki losije nego juce,sta ce mi to? Sta ce bilo kome to?