Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
hartera

Alkoholizam - iskustva

Recommended Posts

Meni alkohol nece nista rijesiti,nikad i nije,a da se osjecam pregazeno zaista mi ne treba jos i alkohol.P

Ovako se ja osjecam kad se napijem a napijem se brzo, potpisujem cijeli tvoj post...ja sam u zadnjem davnom pijanstvu plesala na stolu, poljubila tipa do sebe (i ne mislim kisi kisi u obraz) i uglavnom bila vrlo vesela. Ali drugi dan boli glava, smrdi iz usta i osjecas se kaod a te tramvaj pregazio. Hartera ako kupujes dobro vino to je vec cijena kratke masaze a masaza opusta bolje i na zdraivji nacin.

sad nave?er mi je pala misao da kupim neko vino al sam ju u startu odjebala ! pun k.. mi je autodestrukcije ...frendica mi se otrovala litijem .... bila sam 6 sati sa njom u bolnici ... naslušala se svega i sva?ega.. baš savršena situacija da ?ovjek potegne za alkoholom ali nisam ... dobro sam ...naravno da sam napeta ali sam se došla tu ispuhati i idem se lagano uvu?i u krevet i zaspat ....

još nisam posrnula ... pojela sam bio jabuku ..htjela sam i ?aj al ga nemam snage kuhati ..premorena sam .....

@allsentra nema veze ! idemo dalje ! :srculenca:

Ja se ne secam kada sam popio pivo a kamoli nesto zestoko...jednostavno ne privlachi me alkohol dok ne zavrsim sa lekovima...bio sam i na pregledima i kazu mi da mi je jetra u losem stanju sa preporukom da se smanje lekovi. :nono:

sad nave?er mi je pala misao da kupim neko vino al sam ju u startu odjebala ! pun k.. mi je autodestrukcije ...frendica mi se otrovala litijem .... bila sam 6 sati sa njom u bolnici ... naslušala se svega i sva?ega.. baš savršena situacija da ?ovjek potegne za alkoholom ali nisam ... dobro sam ...naravno da sam napeta ali sam se došla tu ispuhati i idem se lagano uvu?i u krevet i zaspat ....

još nisam posrnula ... pojela sam bio jabuku ..htjela sam i ?aj al ga nemam snage kuhati ..premorena sam .....

@allsentra nema veze ! idemo dalje ! :srculenca:

Bravo, svaka ?ast što si se oduprijela želji da kupiš nešto alkoholno! Doživjela si težak stres i svejedno nisi posustala, svaka ?ast :srculenca: I obavezno odvedi frendicu psihijatru, ako ve? ne ide. Trebali bi joj ve? sad u bolnici po logici stvari poslati nekoga za ragovor, ali poznavaju?i naše bolnice, bojim se da ne?e.

Ja ju?er nisam pila, nadam se da ne?u ni ve?eras. Kad izdržim tjedan dana, bit ?e dobro, zbilja mi je taj alkohol prešao u naviku, ne želim da mi prije?e u ovisnost. Idem po cigarete i nadam se da ?u odoliti napasti kupovanja pi?a.

bio sam i na pregledima i kazu mi da mi je jetra u losem stanju sa preporukom da se smanje lekovi. :nono:

Probaj s tabletama arti?oke, navodno štite jetru. Ili jedi arti?oku. A je li ti jetra u lošem stanju zbog lijekova koje piješ ili si i prije imao problema? I ako smijem pitati, koje lijekove uzimaš i koliko dugo? Potaknuo si me na ideju da prekontroliram svoju jadnu jetricu...

@allsentra drži se :srculenca: i probaj ne kupiti alkohol i onda se do?i tu pohvaliti :meda:

meni ?e u ponedjeljak bit tjedan dana bez ... nemam sad nikakvu želju jer me ovo sa prijateljicom skroz potreslo oko te autodestrukcije ... sad je dobro ..lije?i se ona ve? 2 godine ali nikako da krene na bolje ..sad ?eka ve? 4 sata psihijatra da ju do?e pogledat da može doma .... danas nisam išla tamo nego se stalno ?ujem preko mobitela jer bi napravila cirkus !! potpuni užas vlada u toj bolnici !

..ja jetricu ne planiram gledati .. kada se skinem sa AD-a onda kad pro?e 4 mjeseca ?u oti?i vidjeti ... jer su mi sad enzimi sigurno povišeni od lijekova ...

makar su frendici ju?er izvadili krv ..i vidjela sam joj jetrene enzime i bili su normalni a ona pije 2 godine tablete i alkohol zna nekad pit ali u malim koli?inama ...10 puta manjim nego ja .... zavisi sve to od organizma ... evo ja pijem baš neki med za jetru tj. kestenov med da bar malo pomognem tom organu kojeg sam namu?ila ....

nisam pila tjedan dana nit ne namjeravam ..a savršena stresna situacija da potegnem za lijekovima ili vinom ..ali odlu?ila sam biti jaka i JA SAMA se boriti sa ovim stresom tj. sa životom ..i mogu vam re?i da se zaista ponosim na sebe kako se zrelo i stabilno držim .... u srijedu idem kod psihijatrice pa?u joj re?i za alkohol ...

nisam pila tjedan dana nit ne namjeravam ..a savršena stresna situacija da potegnem za lijekovima ili vinom ..ali odlu?ila sam biti jaka i JA SAMA se boriti sa ovim stresom tj. sa životom ..i mogu vam re?i da se zaista ponosim na sebe kako se zrelo i stabilno držim .... u srijedu idem kod psihijatrice pa?u joj re?i za alkohol ...

P.LLL P.LLL P.LLL

I trebaš biti ponosna! Svaka ?ast! I samo nastavi tako! ^_^

Sretno u srijedu :srculenca:

... da ve? dulje vrijeme ....od puberteta sam izlazila van ..dakle 16. godina ... svaki vikend i uvijek bi bio alkohol .. piva uvijek ..rijetko kad nešto drugo ..onda sam upoznala sadašnjeg bast frenda ..ima 2 vinarije ..i tako veselo postalo i vino drago ..ali sve je to bilo normalno ..do mog faxa..dakle 20.godine nakon koje su mi se po?ele doga?ati teeške nizbrdice ..... i zadnjih 5 godina ?esto pijem .svaki vikend skoro ..najmanje 1 put u tjednu ..molim vas nemojte me bombardirati sa boleštinama i sli?no jer sam ja dijagnosticirani hipohondar tako da sv u tom smjeru je kontraproduktivno ..u bit želim svoj izlet u polja loze i hmelja dovest u normalu .. a sve je to povezano sa psihi?kim stanjem ... znam kad mi je prije 5 godina bilo najgore u životu a sam svaki dan pila mjesec dana ...poslije sam naravno prestala ... 2 puta mjese?no neo pi?e ..i tako sve dosad u takvim intervalima ... nikad doduše nije bilo svaki dan ..ali 3 puta tjedno po koje3 pivie to je znalo biti ?esto ..neznam ... što o?ekujem ..imam potrebu to podijeliti sa vama ...,. sva ta hipohondrija..baš se loše osje?am ..frendica koja puši 2 kutije na dan i pije SVAKI dan 2 litre vina ..i sa 5 prolazi (DA žena je osvojila top stipendiju države) govori mi što se ja brinem ...i naravno da je stvar u psihi ..ja mislim da ?e ona 100 godina doživjet ..ali me živcira ta moja patološka briga za zdravlje ..za svaku mrlju ..simptom .... svaku ranu .. ..... a najradije bi kao ona...da me boli briga i da jednostavno ŽIVIM ! :srcka:

Ne postoji polovi?no rješenje,

kao što ne možeš biti malo trudna tako ne možeš ni dovesti izlete u normalu jer si tu "vještinu" ve? izgubila

Po?elo je jedanput tjedno, pa više puta tjedno pa ?e i?i svaki dan nave?er a onda ?eš se jednog jutra probuditi žedna a baš bi ti piva dobro sjela.

Ne prodajem ti pemet nego sam to prošao do 37. i ve? sam tri i pol godine trezan.

nije lako ali ima svojebenificije

Šta se ti?e tvoje frendice i njene 2 kutije cigareta i 2 litre vina zapamti a i njoj reci da nitko nije od rostfraja pa ni ona.

provjere radi neka ode na va?enje krvi i neka pogleda "gama gt"(to doktori uzimaju kao mjerilo ošte?enja jetre)

:misc-rain:

idem vas ?itat

:zz_banghead:

Hartera, bravo curo, svaka ti ?ast!!! ^_^ _.:: P.LLL

Nije me dugo bilo, bila sma kratko u bolnici. Prepala me jedna ?injenica - ?im sam izašla iz bolnice, otišla sam ravno u du?an po litru vina. Treba mi pomo?. Danima se nisam trijeznila, sve je nekako ljepše gledano kroz dno ?aše, nešto malo sam se i drogirala, nekoliko puta bezuspješno pokušavala prestati s alkoholom. Bila sam puna velevažnih odluka. Sad idem od dana do dana, jutros sam umjesto kafe pila vino, sad je doluka da ne pijem ve?eras. Želim prestati s alkoholom dok sam na tabletama, ne brine me jetra, u bolnici su je kontrolirali, dobra je. Brine me to što se ne sje?am kad sam zadnji put (izuzev boravka u bolnici) bila trijezna dulje od 2 dana. treba mi pomo? :sadangel:

@filter pri?ala sam sa psihijatricom i rekl je ako ne prestanem da ?u postat alkoholi?ar ..... nisam pila više autodestruktivno ... niti sam pila sama ... niti sam pila iz tuge depresije ili i?eg sli?nog ali da uop?e nisam pila jesam ... za boži? ..novu godinu .... u jednom disku i tako sve vikend izlazi ..... sada više ne?u bit u prilici je moram finiširati semestar ..

nadam se da više onakvih izleta ne?e biti ..tj. osje?am se full stabilno u vezi toga ....

trenutno se ubijam u jednoj teku?ini ... u tre?em tanjuru pile?e juhe :)

Guest bebica

najbolji psihijatar za probleme ovisnosti,spec.psih.dr.Robert Torre,Vinogradska,odjel alkoholizma.javi mu se,ne?eš požaliti..

nadam se da više onakvih izleta ne?e biti ..tj. osje?am se full stabilno u vezi toga ....

U pa ja sam jedno vrijeme i odlazio na te neke obiteljske terapije ?etvrtkom (ali naravno sam) u jankomir kod dr. Marini?a.

I imam problema s alkoholom, taj zloduh u boci :rolleyes: ju?er gledam chardonnay, o?u, ne?u, o?u, ma ne?u. Ali sam se nakljukao tabletama da zaspim jer opet nešto nije u redu, opet insomnia, ludi snovi, opsjedaju?e misli, o?aj. A priznali to doktori ili ne kod mene vino to najbolje rješava, barem privremeno...

Hartera baš me zanima kolko ?eš izdržati, daj baš javi kad prvi put popiješ nešto, ?isto ono da vidim ko je ja?i oda nas dvoje :D

Štoperica po?inje. Sad!!!

Pozz svima!

Evo i ja se priklju?ujem i ovom forumu, a bome i ovoj temi. Primarno se lije?im od depresije, ali za anksioznost sam sama pronašla lijek - vino. Pa je krenulo malo - pomalo i shvatila sam da pijem svaki dan. E sad, problem je što alkohol zbilja djeluje kod anksioznosti, nema tog anksiolitika koji bi mi ga zamijenio. Ali ponukana i ovom temom, dobro sam razmislila i odlu?ila da ne?u više piti. Barem dok sam na lijekovima, treba jetru ?uvati za stare dane.Kkako ?e mi i?i bez alkohola, ne znam, nadam se da ne?u puno posrtati.

U pa ja sam jedno vrijeme i odlazio na te neke obiteljske terapije ?etvrtkom (ali naravno sam) u jankomir kod dr. Marini?a.

I imam problema s alkoholom, taj zloduh u boci :rolleyes: ju?er gledam chardonnay, o?u, ne?u, o?u, ma ne?u. Ali sam se nakljukao tabletama da zaspim jer opet nešto nije u redu, opet insomnia, ludi snovi, opsjedaju?e misli, o?aj. A priznali to doktori ili ne kod mene vino to najbolje rješava, barem privremeno...

Hartera baš me zanima kolko ?eš izdržati, daj baš javi kad prvi put popiješ nešto, ?isto ono da vidim ko je ja?i oda nas dvoje :D

Štoperica po?inje. Sad!!!

pido jedna ja danas posustala !! :D a jebi ga ...bit ?e bolje drugi tjedan ..... prvo sam popila 2 pive jer je frend donio pive ujesto krumpira ono dršššš :wipe:

i po?eome nešto pilati oko faxa moja trenutno jedina bolna autodestruktivn tema i dere on dere ja uirem u sebi sa tim da mi je još i jutros jedandrugi frend srao u vezi faxa bla ba..i nakon te dve pive odpratim ja njega i oti?oh po još 4 i sad sam na 4.oj :whistling: eto tkva je situacija..danas debei minus na ovoj temi

nemogu ..da bar imam anksiolitike nego mi ih je frend uzeo da se ne predoziram a ja njemu maje ti ako nisam od 50 tih i još svakakvih ne?u ni od tih ..i eto osu?ena da pijem dase smirim i hebe mi se

sutra sam na suho ...

cmoka svima :srculenca:

ja imam problema s alkoholom i mislimm da se to nemmoze izlijecit nikako svaki puta kad odlucim prestat pit a inace skoro svaku vece izdrzim oko 10 dana kontam da je godprosla jedva docekam da ponovo se napijem tako da vise i ne pokusavam prestat

ja imam problema s alkoholom i mislimm da se to nemmoze izlijecit nikako svaki puta kad odlucim prestat pit a inace skoro svaku vece izdrzim oko 10 dana kontam da je godprosla jedva docekam da ponovo se napijem tako da vise i ne pokusavam prestat

Ma može se, ako ve? izdržiš tih 10 dana, probaj još 10 i tako, malo po malo. Makar te potpuno kužim, ja isto pijem svaku ve?er, ai preko dana u zadnje vrijeme. Ali sam odlu?ila da ne?u piti dok se ne izlije?im, danas prestajem. Baš me zanima ho?u li mo?i.