Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
hartera

Alkoholizam - iskustva

Recommended Posts

pido jedna ja danas posustala !! :D a jebi ga ...bit ?e bolje drugi tjedan .....

Ah ništ ne brini, naravno da sam i ja brzo posustao. Ju?er došli frendovi na karte pa otvarali redom chardonnay, rizling, pinot, traminac... :D

Majke mu bolje da sam otišao u 6 sati u jankomir na te sastanke pijanaca, više bi mi koristilo.

Bože mili kolko smo slabi pa to je nevjerojatno! Mene isto štrecneš u neku bolnu to?ku i to je to, a kad po?nem teško stanem...

Ah ništ ne brini, naravno da sam i ja brzo posustao. Ju?er došli frendovi na karte pa otvarali redom chardonnay, rizling, pinot, traminac... :D

Majke mu bolje da sam otišao u 6 sati u jankomir na te sastanke pijanaca, više bi mi koristilo.

Bože mili kolko smo slabi pa to je nevjerojatno! Mene isto štrecneš u neku bolnu to?ku i to je to, a kad po?nem teško stanem...

potpisujem P.LLL

ja sam ma vesela sretna i sve super i ondami netko ubode u bolnu to?ku i to je sad fax a brate mili ju?er su me ubadali do besvijesti i gotovo ja potonem ..doslovno potonem ... ne bi ja ni išla po još 4 pive da on nije donio ... paz umjesto krumpira pive ja gledam sinko si ti normalan :pop:

još da nije fax spomenuo .. joooj :zz_banghead:

aldobro danas je novi dana naravno da se osje?am ko pizda na kvadrat ali idemo dalje .. ja se ne predajem ... eto pijem kavu .. živjela kava !!!! :)

sve se može ljudi samo treba biti uporan i imati volje ... nije bitno ako padneš bitno je da se znaš di?i ..možda je otrcana sintagma ali je istinita :srculenca:

Pije mi se, pije mi se, jako mi se pije. A od danas sam rekla da ne?u. Jako mi se pije i ruke mi se znoje. Sva sam sj... zadnjih mjeseci, nemam volje ni za ?im, ništa me ne veseli, pa pijem ko' smuk, da zaboravim na sebe.

Ju?er nisam popila ni kap alkohola :D

Kkako stavri stoje, ne?u ni danas. Jedva ?ekam da se zatvori i zadnji du?an u kvartu jer cijeli dan mislim samo na alkohol, svaki tren je borba sa samom sobom da ne odem u du?an po litru bijelog. I znojim se. Pa radim sto pizdarija samo da skrenem misli i ponavljam si da ne smijem piti jer alkohol pogoršava depresiju, je li tako?

možeš ti to :srculenca: samo misli na neš drugo tj. bolje radi neš drugo ..prebukiraj si dan sa aktivnostima koje ?e ti donijeti drugemisli ..ja se evo nisam ni sjetila alkoholadok temu nisam vidjela..mene uhvat to stanje kad sam u autodestruktivnom stanju ..onda sam ko pomahnitala .....

sad sam super nema destrukcije ni sli?nog ... :)

sad sam super nema destrukcije ni sli?nog ... :)

:clapping: Želim ti da tako i ostane!

Ma ne znam ?ime da se zaokupim, em što mi se pije, em sam u depresiji a lijekovi (još uvijek) ne djeluju, da barem malo pomognu. Probala sam raditi sve što volim i ništa me ne veseli kao nekad, zato mi je sve i bilo ljepše dok bih pila. A i povukla sam se od prijatelja, uglavnom, nije mi dobro :cry:

uzmi papir i olovku i ispuni si doslovno dan sa najobi?nijim obavezama :)

od tuširanja ..pa ubaci pranje kose ..pa možeš i nokte nalakirati ..onda neka obaveza u gradu ili odlazak u du?an .... odi raditi ru?ak ... oprati veš ... složiti veš .. oprati su?e ... složit robu

isprobat haljine neke stare ..dal radiš .studiraš ..ništa od navedenog ...

uglavnom ono sve gore navedeno ti ja radim samo da se pokrenem i zadam si hpu takvih obaveza..danas je bila i tržni i ribarnica i su?e i ru?ak i veš i psa prošetat i istuširatse i vježbala sam doma .. i nema crnih misli :meda:

Hvala, Hartera! :flower:

Sve su to dobri savjeti, ali eto, drma e žeš?a depresija, tjeram se da ustanem iz kreveta i otuširam se, onda dodjem ovdje na forum...

Studiram, ali to je bolna to?ka.

Hvala, Hartera! :flower:

Sve su to dobri savjeti, ali eto, drma e žeš?a depresija, tjeram se da ustanem iz kreveta i otuširam se, onda dodjem ovdje na forum...

Studiram, ali to je bolna to?ka.

studiranje da-... i meni je bolno al završit ?emo kad tad :meda:

nije bitno glavno da ozdravimo :srculenca:

ovo sa krevetom o tom ti govorim ..najteže se ustat a onda i kad ustaneš totalno se mrtvo osje?aš da bi išta napravio ali moraš se TJERATI !! svaki dan po neku sitnicu .. sve je na tebi .. nemoj misliti da ?e depresiju izlje?iti samo AD jer ne?e .. glavni faktor u svemu si ti ...tvoja volja da svaki dan napraviš nešto ... dakle uz ovo tuširanje dodaš još neku sitnicu za obavit ..onda drugi dan ponoviš tu sitnicu pa onda nešto te?e uvedeš ..pa onda ti se jedan dan niti neda ustati iz kreveta ali NEMMA VEZE ideš dalje peti dan obaviš sve ti sitnice i tako RADIŠ NA SEBI DIŽEŠ SE iz ovog stanja ..jer stanje depresije je depresivno stanje koje se najbolje pobje?uje dakle aktivnoš?u ... fizi?ka aktivnost .. bila ona panje su?a ... lakiranje noktiju ... tr?anje ... bacanje sme?a ..sve su to stvari koje zahtjevaju aktivnost i time prekidaju tok naših depresivnih misli ....

jer ako cijeli dan sjediš naravno da ?eš biti depresivna i da ?eš se na kraju totalno rastužiti i nave?er posegnut za alkoholom .. mislim sama sam to sve prošla i prolazim ...

znam da možeš idemo !! :meda:

Ako izgubim prijateljstvo zbog svojih gluposti o alkoholu onda kažem da mi je baš svejedno.jer ne treba mi netko ko ?e svoje probleme rješavati naljevanjem.

Guest bebica
Nemoj se ni trijeznit onda P: al zašto piješ,bolje se napuši travice

slažem se u potpunosti s haubicom.koliko dugo ?e ti bit dobro s alkoholom?svi koji se ne znaju kontrolirati,trebali bi skroz prestat piti..ako nemoš sam,onda j... ga,pravac-bolnica.ako ne želiš,jer ti je to tako lijep osje?aj,uživaj dok možeš..

studiranje da-... i meni je bolno al završit ?emo kad tad :meda:

nije bitno glavno da ozdravimo :srculenca:

ovo sa krevetom o tom ti govorim ..najteže se ustat a onda i kad ustaneš totalno se mrtvo osje?aš da bi išta napravio ali moraš se TJERATI !! svaki dan po neku sitnicu .. sve je na tebi .. nemoj misliti da ?e depresiju izlje?iti samo AD jer ne?e .. glavni faktor u svemu si ti ...tvoja volja da svaki dan napraviš nešto ... dakle uz ovo tuširanje dodaš još neku sitnicu za obavit ..onda drugi dan ponoviš tu sitnicu pa onda nešto te?e uvedeš ..pa onda ti se jedan dan niti neda ustati iz kreveta ali NEMMA VEZE ideš dalje peti dan obaviš sve ti sitnice i tako RADIŠ NA SEBI DIŽEŠ SE iz ovog stanja ..jer stanje depresije je depresivno stanje koje se najbolje pobje?uje dakle aktivnoš?u ... fizi?ka aktivnost .. bila ona panje su?a ... lakiranje noktiju ... tr?anje ... bacanje sme?a ..sve su to stvari koje zahtjevaju aktivnost i time prekidaju tok naših depresivnih misli ....

jer ako cijeli dan sjediš naravno da ?eš biti depresivna i da ?eš se na kraju totalno rastužiti i nave?er posegnut za alkoholom .. mislim sama sam to sve prošla i prolazim ...

znam da možeš idemo !! :meda:

Ma možemo i MORAMO :friends:

Ma ne o?ekujem ja da ad sve naprave umjesto mene, ali mala pomo? bi bila dobrodošla...

I jedva ?ekam da pro?e bar tjedan dana bez alkohola, valjda ?u onda manje mislit na pi?e. Izlu?uje me ovako, ai nisma mislila da sam toliko zaglibila. Najlakše si je lagati...

A valjda ?e i fakultet do?i na svoje mjesto...

Nemoj se ni trijeznit onda P: al zašto piješ,bolje se napuši travice

A di je razlika izme?u trave i alkohola? I jedno i drugo je bježanje od stvarnosti. A trava može izazvati i psihoti?nu epizodu, ni to za igrat se. Mislim, nije ni alkohol.

slažem se u potpunosti s haubicom.koliko dugo ?e ti bit dobro s alkoholom?svi koji se ne znaju kontrolirati,trebali bi skroz prestat piti..ako nemoš sam,onda j... ga,pravac-bolnica.ako ne želiš,jer ti je to tako lijep osje?aj,uživaj dok možeš..

A šta ako konzumiramo i jedno i drugo, simultano :D

Gledaj hauba sve je to bijeg od stvarnosti i ljudska odnosno psihi?ka slabost, nije to tako lako, mislim sve to ostaviti i re?i zbogom.

Nekad misliš da je sve prošlo i gotovo, savršena pri?a a onda se opet pojavi iznenada i nije ti jasno zar opet.

Guest bebica
A šta ako konzumiramo i jedno i drugo, simultano :D

Gledaj hauba sve je to bijeg od stvarnosti i ljudska odnosno psihi?ka slabost, nije to tako lako, mislim sve to ostaviti i re?i zbogom.

Nekad misliš da je sve prošlo i gotovo, savršena pri?a a onda se opet pojavi iznenada i nije ti jasno zar opet.

ako konzumiraš i jedno i drugo,simultano,teško da ?eš sama re?i-zbogom.ja nisam mogla.

sto jest jest al je dobro kad si pijan brate dragi nema boljeg osjecaja

koja zakon izjava :lolcina: a zato i imam problema kad volim taj osje?aj :rolleyes:

Ja jadna i glupa ne ,ogu re?i zbogom alkoholu. Nisam pila 2 dana, i ju?er, 3. pila. I danas pila, umjesto kafe ujutro, ja natezala bocu vina. Jadna sam , glupa, i osje?am se ko zadnje sme?e na ovom svijetu. Zar je mogu?e da ne mogu ni tjedan dana bez alkohola? Zbilja sam jadna...

Ja jadna i glupa ne ,ogu re?i zbogom alkoholu. Nisam pila 2 dana, i ju?er, 3. pila. I danas pila, umjesto kafe ujutro, ja natezala bocu vina. Jadna sam , glupa, i osje?am se ko zadnje sme?e na ovom svijetu. Zar je mogu?e da ne mogu ni tjedan dana bez alkohola? Zbilja sam jadna...

Ajde, ajde glavu goru. Diši duboko i ponavljaj ja suosje?am s tom jadnom osobom, uzdigni svoje ja i pokušaj gledati neovisno na tu osobu koja želi ujutro umjesto kave vino. ;) Ali moraš pravilno i duboko disati - zna?i udišeš na nos - izdišeš na usta. Eto jedna od tih jednostavnih isto?nja?kih finta koje me pokušavaju nau?iti.

?uj i ja se ne sje?am kad mi je prošao tjedan bez alkohola. Bez brige nisi jedina, tu ti je hrpa sli?nih jadnika. Bar nisi sama. :D

Ju?er mi je psihijatrica popizdila i rekla da ?e me strpati u vinogradsku na tri mjeseca ako odmah ne prestaqnem piti. Ljuta je iz razloga šta sam sin lije?enog alkoholi?ara, koji je prošao sve stupnje lije?enja s njime, više puta po raznim bolnicama i znam sve o alkoholizmu ali opet, kad iza?e duh iz boce... A u qrac sam sebi je najteže pomo?i.

...i ja volim popiti,nazalost moj otac je alkoholicar i moj brat isto...a ja volim popiti

prestala sam pusiti travu i vise ne konzumiram nikakve narkotike...ALI pijem i pusim cigare...i kao da mi je to neki izgovor...

znam se toliko napiti da se nicega ne sjecam..ni kako sam dosla doma ni s kim bljak!!!!!!!!!!!!!!!

Ja volim popiti,ali ne i napiti se. Probala sam i nije me oduševilo.A za opuštanje mi ne trebaju velike koli?ine.